J.Zdovcas: apie neracionalų spaudimą sau, aukštaūgio paieškas ir permainas fotogalerija (3)

2021.10.12 11:01
Jure Zdovcas (Teodoro Biliūno/BNS Foto nuotr.) | BNS nuotr.

Jure Zdovcas (Teodoro Biliūno/BNS Foto nuotr.) | BNS nuotr.

Prie Kauno „Žalgirio“ komandos pirmadienį prisijungęs Jure Zdovcas prieš išvyką į Belgradą kalbėjo apie pirmuosius darbus Kaune.

„Pirmiausia turime problemą su aukštaūgiu, Joffrey Lauvergne‘as gavo traumą ir ieškome pamainos jam.

Antras dalykas – reikės pamažu pratinti komandą prie mano filosofijos. Nesakau, kad prieš tai filosofija buvo bloga, tačiau dabar mokysimės žaisti taip, kaip noriu aš. Tai nėra lengva, tačiau turime kokybę, kuri leis tai padaryti.

Nėra lengva, nes įšokau į rungtynių sūkurį. Iš patirties žinau, kad po pirmųjų rungtynių jau turėsiu daug informacijos. Dabar net nebūtų etiška vardinti problemas, reikia pokyčius įvesti protingai“, - sakė slovėnas.

J.Zdovcas kalbėdamas apie aukštaūgio paieškas pripažino, kad komandai trūksta atletiškumo.

„Tai yra klausimas ne tik man, bet ir komandos direktoriui. Jis ieško žaidėjų, o aš dar negalėjau į tai susikoncentruoti ir pasitikiu juo. Akivaizdu, kad mums trūksta atletiškumo. Man patinka mesti galintys vidurio puolėjai, tačiau tai ne visada suderinam“, - sakė jis.

Treneris džiaugiasi, kad čia sulaukė daug dėmesio: „Primena Graikiją, ten žmonės taip pat labai entuziastiški. Man tai nėra nauja, esu laimingas matydamas tiek žmonių. Tuo pačiu man tai padeda suprasti, koks svarbus jums yra krepšinis.

Spaudimo tai neprideda. Didžiausia mano problema, kad pats sau dažnai uždedu per daug spaudimo, noriu laimėti viską ir tampu per daug emocionalus, nerealistiškas.

Jis pakomentavo garsųjį konfliktą, kai užsipuolė savo auklėtinį.

„Akivaizdu, kad dirbu su savimi. Svarbiausia, kad nejaučiu žaidėjams nepagarboms, o nuėjęs per toli visada atsiprašau. Neturiu problemų, jei ir žaidėjas ant manęs šaukia pagautas emocijų, sportas be to nėra įmanomas. Žinoma, dalykai keičiasi, atėjo nauja karta, mums reikia dirbti su savimi ir suprasti tai“, - sakė slovėnas.  

J.Zdovcas kol kas neplanuoja pasikviesti savo asistentų: „Treneriai čia yra geri, kol kas jie man patinka, nematau priežasčių, kodėl turėčiau reikalauti kažko daugiau. Pasitikiu jais šimtu procentų ir paprastai su savimi asistentų neatsivedu“.  

Specialistas sulaukė sveikinimų iš Šarūno Jasikevičiaus: „Jis iškart mane pasveikino ir paminėjo, kad džiaugiasi, jog atsidūriau labai gerai vietoje. Mes pasikalbėsime, nes nuo žaidimo kartu laikų palaikome gerus santykius“.

Jis nenorėjo pasakoti, ką matė blogo „Žalgirio“ žaidime.

„Labai lengva teisti komandą iš šono, žiūrint rungtynes su vyno taure, tačiau pamačius viską iš vidaus viskas yra kitaip. Nemėgstu žurnalistams pasakoti, kas yra gerai ar blogai, mėgstu tai daryti komandos viduje ir po mėnesio galėsime pašnekėti apie tai“, - sakė treneris.

J.Zdovcas drastiškų permainų iš karto nežada.

„Pats savęs to klausiu, ką pakeisti ir ką palikti. Treniruotėse galima įžvelgti, kas ir kaip yra. Vakar ir šiandien turėjome treniruotes, o rytoj jau laukia rungtynės.

Lengva nebus, bet bandysime įnešti mano norimus pokyčius į puolimą ir gynybą. Nieko drastiško tikėtis nereikėtų“ - sakė slovėnas.

„Žalgiris“ trečiadienį vakare susitinka su Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipa.

„Žinau šią komandą, jie žaidžia labai fiziškai ir turi daug gerai sudėtų žaidėjų. Jie nėra tokie talentingi puolime, tačiau atidirba gynyboje, spaudžia tiek varžovus, tiek teisėjus ir laukia momento, kai galės tave perlaužti. Man patinka žaisti Belgrade, tai visada daug pasako apie komandą“, - pasakojo treneris.

Jis dar negalėjo pasakyti, koks vaidmuo atiteks Marekui Blaževičiui.

„Yra per anksti, kad galėčiau atsakyti į šį klausimą. Stebėjau Mareką Blaževičių, kalbėjome apie jį su štabo žmonėmis. Jaunam žaidėjui niekada nėra lengva, ypač tokiame lygyje. Iš savo patirties žinau, kad dažniausiai komandoje būna viena vieta jaunam, talentingam žaidėjui, nes su keliais jau būtų sudėtinga, kad nenukentėtų komandos rezultatai“, - sakė J.Zdovcas.

Treneris teigė, kad mato, kur turėtų patobulėti Emmanuelis Mudiay: „Nenoriu iš anksto teisti žaidėjų. Matau, kad jis turi kur patobulėti. Tai yra žaidėjas, iš kurio tikimasi daugiau ir tikiu, kad jis pats tai supranta. Kaip ir sakė Martinas, jam prireiks laiko, kad duotų mums tai, ko mes norime. Laiko nėra daug“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų