Deontay Wilderis ir Tysonas Fury | Scanpix nuotr.

Deontay Wilderis ir Tysonas Fury | Scanpix nuotr.

 Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegaso „T-Mobile“ arenoje (JAV) įvyko viena laukiamiausių 2021 m. bokso kovų, kurioje 33-ejų britas Tysonas Fury (31-0-1, 22 nokautai) ketvirtame raunde kilo po dviejų nokdaunų, tačiau pats sugebėjo du kartus pasiųsti 35-erių amerikietį Deontay Wilderį (42-2-1, 41 nokautas) į nokdaunus bei galiausiai vienuoliktame raunde jį nokautavo bei pirmą kartą apgynė WBC sunkiasvorių bokso pasaulio čempiono diržą.

T.Fury po šios pergalės pažymėjo, kad su D.Wilderiu daugiau tikrai nebekovos. Kontrakte dar vienos revanšo sąlygos nebuvo, todėl britas dabar yra laisvas rinktis varžovus. Čempiono tėvas Johnas Fury pažymėjo, kad jo sūnui sunkiasvorių kategorijoje yra likęs tik vienas jo vertas varžovas – Oleksandras Usykas. Ukrainietis po pergalės prieš Anthony Joshua turi 3 iš 4 pagrindinių sunkiasvorių bokso pasaulio čempiono diržų.

„Dabar Tysonui reikia „medžioti“ Usyką. Kitas jo varžovas turi būti Usykas arba niekas. Aš jo vietoje nesivarginčiau kovoti su kuo nors kitu, nes visi kiti boksininkai nėra tame pačiame lygyje. Kam kovoti su Dillianu Whyte‘u? Ar Whyte‘as nugalėtų Wilderį? Ne. Tai kam jį statyti prieš mano sūnų ir stebėti, kaip Whyte‘as yra nokautuojamas? Tysono kovos prieš tokius varžovus tikrai nemotyvuotų. Aš jam pats pasakiau, kad dabar tegul kaunasi su Usyku, o dėl kitų kovų tegul nesivargina“, - „talkSPORT“ pasakojo J.Fury.

Problema ta, kad A.Joshua neseniai aktyvavo revanšo prieš O.Usyką sąlygą. Ukrainietis privalo dar kartą susikauti su A.Joshua, nes kitu atveju galėtų prarasti čempiono diržus dėl kontrakto sąlygų nevykdymo, nebent pats A.Joshua leistų O.Usykui kovoti su T.Fury, bet toks scenarijus yra menkai tikėtinas. A.Joshua ir O.Usyko kova planuojama 2022 m. pavasarį, tad T.Fury gali būti priverstas bent kartą ginti diržą prieš kurį nors kitą varžovą. Realiausia, kad tai bus laikinasis WBC čempionas britas Dillianas Whyte‘as (28-2).

J.Fury, kalbėdamas su „talkSPORT“, prisiminė ir epizodą po sūnaus kovos su D.Wilderiu. T.Fury tuomet nuėjo į varžovo ringo kampą, kad išreikštų pagarbą amerikiečiui, bet šis pareiškė, kad nenori parodyti pagarbos britui. T.Fury vėliau už tokį elgesį išvadino varžovą idiotu. Jam pritarė ir tėvas.

„Nuo tokio Wilderio elgesio tikrai kiekvienam užvirtų kraujas. Jei jau tave nugali stipresnis vyras, tai bent sekundei pamiršk savo ego ir pasveikink varžovą. Jei klausiate mano nuomonės, tai Wilderis savo elgesiu po kovos nubraukė viską, ką padarė ringe. Jis kovėsi kaip tikras karys, bet po kovos vėl susigadino reputaciją. Negalima taip elgtis. Po tokios kovos reikia atiduoti pagarbą varžovui. Mano sūnus iš karto norėjo tai padaryti, nes taip buvo auklėjamas, o apie Wilderį aš nežinau ką pasakyti. Akivaizdu, kad jis buvo auklėjamas kitaip“, - teigė J.Fury.

Čempiono tėvui užkliuvo ir Davido Haye komentarai. Buvęs dviejų skirtingų svorio kategorijų čempionas dabar dirba bokso ekspertu, tačiau jis jau „prašovė“ du kartus iš eilės, prognozuodamas T.Fury ir D.Wilderio kovų baigtį.

„Nesuprantu, kam „BT Sport“ jį apskritai siunčia į mūsų kovas, nes akivaizdu, kad jis nekenčia Tysono. Jis yra nevykęs ekspertas, negali pasakyti nieko gero ir tiesiog švaisto visų laiką. Aš vertinu Davidą kaip boksininką ir gerbiu jį dėl visų pasiekimų, bet, kaip ekspertas, jis yra niekam tikęs. Jam visiškai nejaučiu pagarbos“, - užbaigė J.Fury.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų