Lietuvos rinktinė pasaulio čempionato atrankoje patyrė triuškinamą pralaimėjimą prieš šveicarus VIDEO, fotogalerija (49)

2021.10.12 23:36
Rungtynių akimirka | Luko Balandžio / BNS foto nuotr.

Rungtynių akimirka | Luko Balandžio / BNS foto nuotr.

Lietuvos rinktinė pasaulio futbolo čempionato 2022 m. atrankos C grupės rungtynėse namuose 0 – 4 turėjo pripažinti Šveicarijos futbolininkų pranašumą.

Xherdanas Shaqiri 7-ąją minutę atliko pavojingą smūgį iš tolimesnės distancijos, tačiau kamuolį paskutinę akimirką nuo vartų linijos išmušė gynėjas. Justas Lasickas 10-ąją minutę atliko smūgį kaire koja, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš varžovų vartų ir rezultatas išliko nepakitęs. Arvydas Novikovas 25-ąją minutę atliko smūgį dešine koja, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš varžovų vartų ir pasižymėti nepavyko. Breelas Embolo 31-ąją minutę standartinės situacijos metu puikiu smūgiu galva nuginklavo vartininką ir išvedė Šveicarijos rinktinę į priekį 1:0. Renato Steffenas 42-ąją minutę nuostabiu smūgiu perkėlė kamuolį per vartininką ir padvigubino šveicarų pranašumą 2:0. B.Embolo 45-ąją minutę pasinaudojęs subyrėjusia varžovų gynyba dar kartą pasiuntė kamuolį į vartus ir rezultatas tapo 3:0.

X.Shaqiri 51-ąją minutę pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau sukurti pavojaus šį kartą prie lietuvių vartų nepavyko. Tikslaus perdavimo baudos aikštelėje sulaukęs Edvinas Girdvainis 55-ąją minutę atliko smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų. Puikia proga pasižymėti nepasinaudojo Benas Šetkus, kurio 58-ąją minutę smūgiuotas kamuolys šį kartą skriejo virš skersinio. A.Novikovas 83-ąją minutę atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolys dar kartą nei vieno iš komandos draugų nepasiekė. Subyrėjusia varžovų gynyba pasinaudojęs Mario Gavranovičius 94-ąją minutę nukreipė kamuolį į vartus ir rezultatas tapo net 4:0.


Rungtynių eiga:

90 min. Lietuvos rinktinė patyrė pralaimėjimą namuose rezultatu 0 – 4.

Rungtynių statistika (Lietuva – Šveicarija)

Rungtynių statistika (Lietuva – Šveicarija) | „Scoreboard“ statistika

Rungtynių statistika (Lietuva – Šveicarija) | „Scoreboard“ statistika

90+4 min. ĮVARTIS! Subyrėjusia varžovų gynyba pasinaudojęs Mario Gavranovičius nukreipė kamuolį į vartus ir rezultatas tapo net 4:0.

90 min. Pridedamos 3 papildomos žaidimo minutės.

83 min. A.Novikovas atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolys dar kartą nei vieno iš komandos draugų nepasiekė.

81 min. Lietuviai antrajame kėlinyje iki šiol atliko vos 2 smūgius, kai tuo tarpu šveicarai – 9, tačiau nei vieno į vartų plotą.

71 min. Šveicarijos rinktinės rengta pozicinė ataka šį kartą nutrūko atlikus netikslų perdavimą ir kamuolys atiteko lietuviams.

58 min. Puikia proga pasižymėti nepasinaudojo Benas Šetkus, kurio smūgiuotas kamuolys šį kartą skriejo virš skersinio. 

55 min. Tikslaus perdavimo baudos aikštelėje sulaukęs Edvinas Girdvainis atliko smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

51 min. X.Shaqiri pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau sukurti pavojaus šį kartą prie lietuvių vartų nepavyko.

46 min. Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min. Lietuvos rinktinė po pirmojo kėlinio atsilieka rezultatu 0 – 3.

Pirmojo kėlinio statistika (Lietuva – Šveicarija)

Pirmojo kėlinio statistika (Lietuva – Šveicarija) | „Scoreboard“ statistika

Pirmojo kėlinio statistika (Lietuva – Šveicarija) | „Scoreboard“ statistika

45 min. ĮVARTIS! B.Embolo pasinaudojęs subyrėjusia varžovų gynyba dar kartą pasiuntė kamuolį į vartus ir rezultatas tapo 3:0.

42 min. ĮVARTIS! Renato Steffenas nuostabiu smūgiu perkėlė kamuolį per vartininką ir padvigubino šveicarų pranašumą 2:0.

38 min. S.Zuberis atliko dar vieną smūgį iš tolimesnės distancijos, tačiau kamuolys atsidūrė vartininko E.Šetkaus rankose.

31 min. ĮVARTIS! B.Embolo standartinės situacijos metu puikiu smūgiu galva nuginklavo vartininką ir išvedė Šveicarijos rinktinę į priekį 1:0.

25 min. Arvydas Novikovas atliko smūgį dešine koja, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš varžovų vartų ir pasižymėti nepavyko.

20 min. Breelas Embolo atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolys nei vieno iš komandos draugų nepasiekė. 

10 min. Justas Lasickas atliko smūgį kaire koja, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš varžovų vartų ir rezultatas išliko nepakitęs.

7 min. Xherdanas Shaqiri atliko pavojingą smūgį iš tolimesnės distancijos, tačiau kamuolį paskutinę akimirką nuo vartų linijos išmušė gynėjas.

4 min. Stevenas Zuberis atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolį atrėmė Lietuvos rinktinės vartininkas Ernestas Šetkus. 

0 min. Teisėjas skelbia rungtynių pradžią!


Startinės sudėtys:

Startinės sudėtys | Organizatorių nuotr.

Startinės sudėtys | Organizatorių nuotr.


Įdomūs faktai: 

• Lietuvos rinktinė paskutinėse pasaulio čempionato atrankos rungtynėse 3 – 1 nugalėjo Bulgarijos futbolininkus ir į savo sąskaitą įsirašė pirmuosius taškus. Tuo tarpu Šveicarija namuose 2 – 0 susitvarkė su Šiaurės Airija.

• Lietuviai šiuo metu turi savo sąskaitoje surinkę 3 taškus ir vis dar rikiuojasi paskutinėje C grupės vietoje, tuo tarpu šveicarai su 11 taškų žengia antri. Pastarieji turi trimis taškais mažiau nei italai, tačiau yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau už konkurentus.

• Pirmasis susitikimas tarp šių komandų Šveicarijoje baigėsi Lietuvos rinktinės pralaimėjimu minimaliu rezultatu 0 – 1.


Komentarai: 

Valdas Ivanauskas, Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris:

„Manau, šeštadienio rungtynėse buvo tikrai daug pozityvių momentų, pozityvių emocijų. Komanda pelnytai iškovojo taškus, o tai, kaip taškai pasiekti, džiugina dar labiau. Visi suprantame situaciją, rytoj laukia dar vienos rungtynės, Šveicarija yra viena geriausių Europos komandų, tad rungtynės bus labai sunkios. Bet tas emocijas, tuos momentus norėtųsi pernešti ir į antradienį, suprantame, kad nebus lengva, esame pasiruošę rungtynėms, o viską parodys rytojaus vakaras.

Komanda yra stipri, kaip jau minėjau, viena stipriausių Europoje, prisiminus, kaip žaidė šių metų Europos čempionate, niekas nepasikeitė, tik treneris. Šiaip komanda yra aukšto lygio, žaidėjai žaidžia aukščiausio lygio klubuose. Viską suprantame, jie nustebinti gali tik dar geresniu žaidimu, o mes bandysime išlaikyti savo lygį. Visi supranta, kokiame lygyje žaidžia jų žaidėjai, bet jei išliks komandinė dvasia, komandinė disciplina – visko galima tikėtis, futbolas yra toks dalykas."


Komandų forma:

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROLYGA