Lietuvos fechtuotojų triumfas | Organizatorių nuotr.

Lietuvos fechtuotojų triumfas | Organizatorių nuotr.

 2021 Spalio 9-10 d. Turku (Suomija) vyko suaugusiųjų fechtavimo Satelito varžybos „Kupitta Tournament“, kuriose dalyvavo 6 Lietuvos fechtuotojai – Viktė Ažukaitė, Lurdė Grabovskytė, Olivija Mašalo, Anastasija Pylinova, Aušrinė Šimkutė ir Rokas Jukna.

Šeštadienio rytą startavo moterų špagos sportininkės. Geriausiai sekėsi Viktei Ažukaitei. Pogrupyje pralaimėjusi 2 kovas iš 6, atkrintamosiose pademonstravo charakterį. Dėl patekimo į šešioliktfinalį, rezultatu 15:6 nepaliko vilčių suomei I. Mikhailovai. Patekti į 16-uką pavyko po intensyvios kovos 9:8 palaužus estę G. Truuse. Kovoje dėl aštuntuko, lietuvė įveikė antrą varžybų reitingą, estę M. Palk 15:7, tačiau iškovoti medalio nepavyko vos vienu tašku, 14:15, pralaimėjus estei S. Lannes. Galutinėje įskaitoje užimta 8 vieta tarp 56 dalyvių.

Į geriausiųjų 16-uką pavyko patekti Lurdei Grabovskytei (pogrupyje 5 pergalės iš 6) ir Olivijai Mašalo (pogrupyje 4/6). L. Grabovskytė pirmąją atkrintamųjų kovą praleido dėl aukšto varžybų reitingo numerio, vėliau įveikė suomę S. Tauriainen 15:12, tačiau rezultatu 13:15 pralaimėjo estei S. Lannes ir nepateko į 8. O. Mašalo dėl patekimo į šešioliktfinalį nugalėjo suomę K. Kuusikumpu 15:4, dėl 16-uko – estę A. Melles 15:10. Tačiau, dėl aštuntuko 7:15 teko pripažinti aukso medalio ir olimpiados bronzos medalio laimėtojos estės K. Lehis pranašumą. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 11 ir 14 vietos.

Anastasija Pylinova (pogrupyje 5 pergalės iš 6), nesunkiai, 15:6 įveikusi suomę R. Pitkanen pateko į šešioliktfinalį, tačiau 7:15 pralaimėjo Švedijos atstovei E. Mumm ir užėmė 19 vietą. Aušrinė Šimkutė pogrupyje laimėjusi 3 kovas iš 6, jau pirmajame atkrintamųjų rate pralaimėjo estei E. Ostrovski 10:15 ir užėmė 34 vietą.

Vyrų grupėje startavęs vienintelis Lietuvos atstovas Rokas Jukna užėmė 11 vietą tarp 53 fechtuotojų. Pogrupyje pralaimėjęs vos vieną kovą iš karto pateko į šešioliktfinalį. Dėl patekimo į 16-uką, 15:5 įveikė suomį H. Markkula. Deja, prasibrauti į 8-uką nepavyko pralaimėjus suomiui T. Seeve.

Sekmadienį vyko komandinės varžybos. Fantastiškai pasirodė Lietuvos moterų komanda (Viktė Ažukaitė, Lurdė Grabovskytė, Olivija Mašalo ir Aušrinė Šimkutė). Komanda, pagal asmeninių varžybų rezultatus, gavo pirmąjį varžybų reitingo numerį, tad iš karto pateko į pusfinalį. Dėl patekimo į finalą 45:33 lietuvės įveikė Suomijos komandą „Turun Miekkailijat“. Kovoje dėl aukso medalių Lietuvos moterų komanda priešininkėms neleido atsipalaiduoti jau nuo trečiosios kovos ir Suomijos atstovės „Habda Helsinki“ turėjo vytis. Lietuvės varžoves palaužė ir iškovojo aukso medalius 45:35.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų