Šachmatų savaitgalis Kaune: paaiškėjo trijų čempionatų nugalėtojai | Organizatorių nuotr.

Šachmatų savaitgalis Kaune: paaiškėjo trijų čempionatų nugalėtojai | Organizatorių nuotr.

 Spalio 9-10 d. viešbutyje Radisson  Hotel Kaunas įvyko net trejos šachmatų varžybos: 2021 m. Lietuvos mėgėjų greitųjų šachmatų čempionatas, 2021 m. Lietuvos mėgėjų „Bullet“ šachmatų čempionatas ir Lietuvos šachmatų mokyklos vaikų žaibo šachmatų turnyras.

Šis savaitgalis Kaune išties buvo išskirtinis – net du Lietuvos čempionatai ir vienerios Lietuvos šachmatų mokyklos moksleivių šachmatų varžybos. Lietuvos mėgėjų čempionatuose galėjo dalyvauti tik tie žaidėjai, kurių oficialus FIDE (Pasaulio šachmatų federacijos) reitingas yra mažesnis už 2200, o Lietuvos šachmatų mokyklos vaikų turnyre savo jėgas išbandė dar tik bepradedantys šachmatininko karjerą jaunieji sportininkai.

Spalio 9 d. vakare pirmą kartą Lietuvoje buvo suorganizuotas Lietuvos mėgėjų „Bullet“ šachmatų čempionatas su ypatinga laiko kontrole – 1 minutė kiekvienam dalyviui iki partijos pabaigos, pridedant po dvi sekundes po kiekvieno padaryto ėjimo. Sužaidus 9 ratus šveicariškąja sistema išaiškėjo, jog pagal šią laiko kontrolę tarp mėgėjų stipriausias Lietuvoje yra Aras Vardanyan (Vilnius), antroji vieta atiteko taip pat vilniečiui Andriui Paulauskui, o trečioji bendroje įskaitoje liko žaidėja iš Šiaulių – Gabija Šimkūnaitė. Moterų/mergaičių įskaitoje prizines vietas atitinkamai užėmė – Gabija Šimkūnaitė (pirmoji vieta), Patricija Alionytė iš Kauno (antroji vieta) ir Jorė Balčiūnaitė iš Gargždų (trečioji vieta).

Dvi dienas (spalio 9-10 d.) vyko 2021 m. Lietuvos mėgėjų greitųjų šachmatų čempionatas su žaidėjams jau įprasta laiko kontrole – 15 minučių iki partijos pabaigos, pridedant po dešimt sekundžių po kiekvieno padaryto ėjimo. Šiame turnyre užsiregistravo 71 dalyvis iš įvairių Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių, Gargždų, Marijampolės, Vilkaviškio ir kt. Turnyro nugalėtoju tapo Pijus Stremavičius (Kaunas), surinkęs 7,5 taško iš 9 galimų. Nuo jo pustaškiu atsiliko Aleksandras Šalna (Vilnius) ir Sigitas Kalvaitis (Plungė), kurie atitinkamai užėmė antrąją ir trečiąją vietas. Moterų įskaitoje surinkusi 6 taškus iš 9 galimų aukso medalį iškovojo Gabija Šimkūnaitė (Šiauliai), pustaškiu nuo jos atsilikusiai Kotrynai Šukytei (Vilnius) buvo užkabintas sidabro medalis, o Eglei Grikšaitei surinkusiai 5 taškus iš 9 galimų atiteko bronza.

Šachmatų savaitgalis Kaune: paaiškėjo trijų čempionatų nugalėtojai | Organizatorių nuotr.

Šachmatų savaitgalis Kaune: paaiškėjo trijų čempionatų nugalėtojai | Organizatorių nuotr.

Pasibaigus dviem oficialiems Lietuvos čempionatams sekmadienio vakarą (spalio 10 d.) nuo 17 val. susirinko Lietuvos šachmatų mokyklos moksleiviai, kurie taip pat ryžtingai ir susikaupę kovojo dėl aukščiausių apdovanojimų skirtingose amžiaus grupėse. Tarp pirmokų stipriausiai sužaidė Morta Jazepčikaitė, o antrokų tarpe nepavejamas buvo dabartinis Lietuvos čempionas Mortos brolis Rapolas Jazepčikas, kuris surinko maksimumą taškų, t.y. 5 iš 5 galimų. Trečiokų įskaitoje aukso, sidabro ir bronzos medalis atiteko atitinkamai Jokubui Jerošenko, Karoliui Chmieliauskui ir Pijui Vedegiui, stipriausi tarp ketvirtokų atitinkamai – Marius Jacunskas (aukso medalis), Jotautas Zaborskis (sidabro medalis) ir Adrijus Kynas (bronzos medalis), o penktokų ir vyresniųjų grupėje aukso medalį iškovojo Jordanas Kynas, sidabro medalis atiteko Tautvydui Zaborskiui, bronzos medaliu pasipuošė Vakaris Gervė.

Pasibaigus šachmatų varžyboms tarptautinių turnyrų organizatorius ir Lietuvos šachmatų mokyklos vadovas Donatas Pilinkus pastebėjo, jog esant galimybei vaikai jau nuo mažens privalo žaisti šachmatais tarptautinius reikalavimus atitinkančiose salėse ir taip tiesiogiai susipažinti su aukščiausio lygio varžyboms keliamais standartais. „Keturių žvaigždučių viešbučio Radisson Hotel Kaunas alfa salė kaip tik tokia, - pasidžiaugė D. Pilinkus ir pridūrė, - jei Lietuvos futbolas nori užauginti Ronaldo Lietuvai, tai gal mums vieną dieną pavyks užauginti Magnusą Carlseną – dabartinį pasaulio čempioną – Lietuvai.“

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų