Įspūdingoje kovoje du kartus per raundą po nokdaunų kilęs T.Fury nokautavo D.Wilderį ir išsaugojo WBC sunkiasvorių čempiono titulą! VIDEO (88)

2021.10.10 07:39
Tysonas Fury ir Deontay Wilderis | Scanpix nuotr.

Tysonas Fury ir Deontay Wilderis | Scanpix nuotr.

 Ankstyvą šio sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegaso „T-Mobile“ arenoje (JAV) įvyko viena laukiamiausių 2021 m. bokso kovų, kurioje 33-ejų britas Tysonas Fury (31-0-1, 22 nokautai) ketvirtame raunde kilo po dviejų nokdaunų, tačiau pats sugebėjo du kartus pasiųsti 35-erių amerikietį Deontay Wilderį (42-2-1, 41 nokautas) į nokdaunus bei galiausiai vienuoliktame raunde jį nokautavo bei pirmą kartą apgynė WBC sunkiasvorių bokso pasaulio čempiono diržą.

T.Fury pirmą kartą karjeroje buvo pasiųstas į nokdauną du kartus per vieną raundą.

Tysonas Fury ir Deontay Wilderis | Scanpix nuotr.

Tysonas Fury ir Deontay Wilderis | Scanpix nuotr.

D.Wilderis kovą pradėjo naudodamas smūgius į kūną, tuo tarpu T.Fury pirmą raundą praleido daugiausiai gindamasis nuo varžovo. Visgi jau nuo antrojo raundo T.Fury ėmėsi veiksmo bei pats dažnai suartėdavo su D.Wilderiu ir kovodavo klinče. Trečiame raunde T.Fury atliko kombinaciją, kurią užbaigė dešinės rankos smūgiu iš apačios ir D.Wilderis krito į pirmą nokdauną.

Ketvirtame raunde viskas apsivertė aukštyn kojomis: D.Wilderis dešine ranka atliko puikų smūgį ir T.Fury krito ant žemės. Po mažiau nei minutės T.Fury dar kartą buvo skaičiuojamas nokdaunas, tačiau ir šį kartą jis sugebėjo pakilti, o raundo laikas jau buvo ištiksėjęs.

Minutės užteko, kad T.Fury atsigautų ir nuo penktojo raundo jis dažnai būdavo tikslesnis bei geresnis už D.Wilderį, kuris akivaizdžiai buvo kur kas labiau pavargęs nei jo varžovas.

Prieš devintą raundą rodytuose pakartojimuose matyti, kaip D.Wilderis susiima už dešiniosios rankos ir gali būti, kad kovos metu jis patyrė traumą.

Po devintojo raundo T.Fury treneris Sugarhill Stewartas teigė, kad „viskas, ką T.Fury turi daryti, tai atlikinėti „jabus“. Paklausęs trenerio, T.Fury dešimtame raunde antrą kartą pasiuntė D.Wilderį į nokdauną, tačiau ir šį kartą amerikietis atsistojo ir raundą sugebėjo užbaigti smūgių kruša, tačiau tai panašiau buvo į desperatišką bandymą sužaloti varžovą ir tokia raundo pabaiga tik išsunkė paskutiniąsias D.Wilderio jėgas.

Vienuoliktame raunde D.Wilderis dar atlaikė ne vieną stiprų T.Fury smūgį, tačiau galiausiai nuleido rankas ir krito ant veido, o teisėjas nutraukė kovą bei paskelbė britą nugalėtoju.

D.Wilderis nelaukė, kol T.Fury bus paskelbtas nugalėtoju bei paliko ringą. Nors ir sužalotas, D.Wilderis eidamas link rūbinės dar kėlė ranką į viršų ir dėkojo jį palaikiusiems sirgaliams. Galiausiai buvo pranešta, kad D.Wilderis išvyksta į ligoninę, todėl, teks palaukti informacijos apie jo sveikatą.

Respect to Deontay Wilder

Respect to Deontay Wilder tonight! 👏 The Bronze Bomber showed incredible heart, bravery and resilience 👊 One of the all-time great heavyweight fights! #FuryWilder3

Posted by BT Sport on Saturday, October 9, 2021

Nugalėtoju paskelbtas T.Fury dėkojo Jezui Kristui ir vadino D.Wilderį antru geriausiu sunkiasvoriu kovotoju pasaulyje.

„Visų pirma norėčiau padėkoti mano Viešpačiui ir gelbėtojui Jėzui Kristui. Jėzaus vardu šį vakarą laimėjau kovą. Aš daviau jam šlovę, jis davė man pergalę“, – sakė T.Fury. „Kelis kartus kritau ir buvau sužeistas. D.Wilderis yra stiprus smūgiuotojas ir kietas kovotojas. Į jį pataikiau tikrai stiprius smūgius. Šiandien buvo puiki kova, verta trilogijos mūsų sporto istorijoje. Nesiruošiu teisintis, D.Wilderis yra kietas kovotojas, kuris šiandien man davė tikrai kietą kovą. Visada sakiau: „Aš esu geriausias pasaulyje, o jis yra antras“.

T.Fury taip pat teigė, kad D.Wilderis stokojo pagarbos.

„Jis nerodė man pagarbos, nors aš jį įveikiau tris kartus. Aš esu sportininkas, nuėjau pas jį parodyti šiek tiek meilės ir pagarbos, tačiau jis man atgal to nedavė. Tai yra jo problema, aš melsiuosi už jį, kad Dievas sušvelnintų jo širdį“, – sakė T.Fury.

Tyson Fury pays tribute to Wilder.

After 30 rounds, Tyson Fury pays respect to Deontay Wilder. These men have shared something special.

Posted by BT Sport on Saturday, October 9, 2021

Vėliau T.Fury „BT Sport“ žurnalistui Steve‘ui Brunce‘ui sakė, kad D.Wilderis po kovos jam pasakė, jog jis nenori rodyti jokio gražaus sportinio elgesio ar pagarbos.

„Idiotas“, – atsakė T.Fury, kuomet buvo paklaustas, kaip jis jaučiasi dėl tokio D.Wilderio elgesio.

Teisėjų balai:

Teisėjų balai | Organizatorių nuotr.

Teisėjų balai | Organizatorių nuotr.

Primename, kad šiemet T.Fury tikėjosi susikauti su britu Anthony Joshua, tačiau teismas įpareigojo jį gerbti kontrakto sąlygas. Viena iš jų buvo galimybė D.Wilderiui gauti revanšą, jei šis praras čempiono diržą, ir amerikietis savo proga nusprendė pasinaudoti. Iš pradžių planuota, kad trečioji kova vyks šių metų liepos 24 d., bet likus 2 savaitėms T.Fury kartu su savo komandos nariai užsikrėtė covid-19 ir planus teko pakeisti.

Lažybininkai aiškiu trečiosios kovos favoritu vadino T.Fury. Jo šansai apginti čempiono diržą buvo vertinami 71 proc. D.Wilderio pergalės tikimybė siekė 27 proc., o lygiųjų tikimybė – 2 proc.

Nevados valstijos atletikos komisija dar prieš kovą pranešė, kad abiems kovotojams garantuotas bazinis uždarbis sieks po 5 mln. JAV dolerių. Prognozuojama, kad galutinis T.Fury uždarbis už kovą išaugs iki 30 mln. JAV dolerių, o D.Wilderis turėtų gauti 20 mln. JAV dolerių, tad bendras fondas galėtų siekti 50 mln. JAV dolerių.

Pirmą kartą sunkiasvoriai susikovė dar 2018 m. gruodį. Tada T.Fury du kartus krito į nokdauną, bet kituose raunduose technišku boksu rinkosi taškus ir galiausiai pasiekė lygiąsias (113:113, 111:115, 114:112). Antroje kovoje 2020 m. vasarį T.Fury įrodė, kad gali ne tik „baksnoti“ varžovą – 7-ajame raunde jis techniniu nokautu nugalėjo D.Wilderį.

Pirmoje kovoje T.Fury svėrė 265,5 svarus, antroje – 273, o šioje – 277 svarus, tuo tarpu D.Wilderis pirmą kartą svėrė 212,5 svarus, antrą – 231 svarą, o trečią – 238 svarus.

T.Fury per savo karjerą yra iškovojęs 31 pergalę (22 nokautais) ir sykį kovą baigęs lygiosiomis, tuo tarpu D.Wilderis savo sąskaitoje turi 42 pergales (41 nokautas), 2 pralaimėjimus ir 1 lygiąsias.

Visos kovos eiga:

11 raundas: Pirmą raundo minutę D.Wilderis atlaikė ne vieną stiprų T.Fury smūgį, tačiau galiausiai be gynybos visiškai likęs amerikietis krito ant žemės ir jau nebepakilo ir kova buvo nutraukta. T.Fury – išsaugojo WBC sunkiasvorių čempiono titulą!

10 raundas: „Viskas, ką tu turi daryti, tai atlikinėti „jabus“, – tokiais žodžiais T.Fury kampe pasitiko treneris. Praėjus pusantros minutės D.Wilderis nepataikė smūgio, tuo tarpu jo išvengęs T.Fury nuostabiu dešinės rankos smūgiu privertė suklupti D.Wilderį ir skaičiuojamas jau ketvirtasis nokdaunas šioje kovoje. Raundo pabaigoje T.Fury dar pataikė iš apačios, tačiau paskutinėmis sekundėmis D.Wilderis dar sugebėjo atlikti smūgių krušą, tačiau panašu, kad tai buvo tik paskutinių jėgų išnaudojimas.

Tysonas Fury ir Deontay Wilderis | Scanpix nuotr.

Tysonas Fury ir Deontay Wilderis | Scanpix nuotr.

9 raundas: Prieš šį raundą rodytuose pakartojimuose matyti, kaip D.Wilderis kartais susiima už rankos ir atrodo, kad jis turi rimtų problemų ir gali būti, kad D.Wilderio dešinioji ranka yra traumuota. Raundo pradžioje D.Wilderis turėjo savo momentų, tačiau jam įpusėjus, T.Fury atliko keletą puikių „jabų“, o dar po kelių akimirkų D.Wilderis vėl rėmėsi į ringo virves. Tiksint paskutinėms sekundėms D.Wilderis pataikė gerą smūgį iš apačios, tačiau ir šis raundas priklausė T.Fury.

8 raundas: Prieš šį raundą T.Fury buvo pataikęs 86 smūgius, tuo tarpu D.Wilderis – 49, o vieno iš teisėjo kortelėje rezultatas jau buvo lygus. T.Fury vis dar puikiai juda, tuo tarpu D.Wilderiui darosi vis sunkiau atlikti savuosius smūgius. Į priekį ėjęs T.Fury, likus minutei iki raundo pabaigos, atliko bent tris - keturis gerus smūgius, tačiau D.Wilderis vis dar stovi ant kojų.

7 raundas: Įpusėjus raundui T.Fury atliko puikų smūgį dešine ranka į visiškai atvirą D.Wilderio veidą. WBC čempioas toliau stengiasi nuolatos mažinti atstumą bei gana sėkmingai vengia D.Wilderio smūgių. Visgi likus minutei iki raundo pabaigos D.Wilderis atliko kelis tikslius smūgius, tačiau didesnio poveikio tai neturėjo. Jau po keletos sekundžių T.Fury kombinacijos pasiekė D.Wilderio veidą, kuris, atrodė, sunkiai pastovėjo, tačiau remdamasis į ringo virves – neparkrito. Po raundo D.Wilderis dar iškėlė ranką, rodydamas, kad jam viskas gerai, tačiau jo veidas rodė didelius nuovargio ženklus.

6 raundas: Šio raundo pradžioje paskelbus vieno iš teisėjų rezultatą, jo kortelėje po penkių raundų 47 – 45 pirmavo D.Wilderis. Šiame raunde T.Fury ir toliau stengėsi mažinti atstumą ir atakuoti klinče. Tiksint paskutinėms raundo sekundėms, D.Wilderis buvo priremtas prie ringo virvių ir atrodė kur kas labiau pavargęs nei T.Fury.

5 raundas: Panašu, kad ir T.Fury taip pat užteko minutės poilsio atsigauti ir raundo pradžioje jis atliko poveikį turėjusią kombinaciją. Vėliau kovotojai dažnai buvo klinče ir teisėjui dažnai teko juos skirti.

4 raundas: Raundo pradžioje vyko labai artima kova ir kovotojai keitėsi smūgiais klinče. Įpusėjus ketvirtajam raundui T.Fury jau beveik dvigubai lenkė D.Wilderį pagal pataikytus smūgius (41 prieš 22). Likus minutei iki raundo pabaigos D.Wilderis savo dešine ranka pataikė puikų smūgį ir T.Fury krito ant žemės! Po pusės minutės apsikeitimo smūgiais T.Fury dar kartą krito ant žemės, tačiau suspėjo atsistoti ir nuskambėjo raundo pabaigą skelbiantis gongas.

3 raundas: Pirmą pusę minutės kovotojai keitėsi gana atvirais smūgiais. Vėl suartėjus, teisėjas įspėjo T.Fury, kad jis ranka neapsikabintų D.Wilderio galvos ir nestumtų jo žemėn. Likus minutei iki raundo pabaigos D.Wilderis buvo prispaudęs T.Fury prie ringo kampo, tačiau jau netrukus, po T.Fury kombinacijos ir dešinės rankos smūgio iš apačios D.Wilderis krito ant žemės ir tai yra pirmasis kovos nokdaunas! D.Wilderiui pavyko išsilaikyti iki raundo pabaigos.

2 raundas: Antrojo raundo pradžioje po T.Fury kombinacijos jau D.Wilderis ėjo į klinčą ir apsikabino britą. Panašu, kad T.Fury prisitaikė prie žemų D.Wilderio smūgių į kūną. Šiame raunde teisėjui teko išties daug darbo ir jis ne kartą turėjo skirti apsikabinusius kovotojus bei ragino juos atlaisvinti rankas.

1 raundas: D.Wilderis nieko nelaukęs taikė į T.Fury kūną. Praėjus pusei minutės D.Wilderis jau buvo pataikęs tris smūgius, tuo tarpu T.Fury dar laukė savojo šanso. Vėliau šiame raunde ir toliau matėme D.Wilderio smūgius į kūną, tuo tarpu T.Fury atliko vieną tikrai gerą dešinės rankos smūgį.

Atnaujinta 6.49 val. T.Fury taip pat pasipuošęs žengia į ringą.

Tysonas Fury | „Stop“ kadras

Tysonas Fury | „Stop“ kadras

Atnaujinta 6.45 val. Vilkėdamas ištaigingą kostiumą, D.Wilderis žengia į ringą!

Deontay Wilderis | „Stop“ kadras

Deontay Wilderis | „Stop“ kadras

Atnaujinta 6.33 val. Paskelbta, kad D.Wilderis turi kažkokių problemų su pirštinėmis, todėl kovos pradžia šiek tiek vėluos.

Atnaujinta 6.25 val. Giedami Didžiosios Britanijos ir JAV himnai, kovotojai netrukus žengs į ringą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (88)
Registruoti
Anoniminiai (88)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų