Turkijoje – V.Botto pergalė, ant komandos vadovų supykęs L.Hamiltonas ir nė karto nestojęs E.Oconas VIDEO (1)

2021.10.10 16:36
Turkijos GP lenktynių startas | Scanpix nuotr.

Turkijos GP lenktynių startas | Scanpix nuotr.

Sekmadienį šlapioje Turkijos trasoje vykusias 16-ąsias šio sezono „Formulės 1“ lenktynes užtikrintai laimėjo suomis Valtteri Bottas („Mercedes“).

Po komandos draugo brito Lewiso Hamiltono baudos iš pirmos vietos startavęs V.Bottas sėkmingai pajudėjo į trasą ir išlaikė už savęs olandą Maxą Verstappeną („Red Bull“). Suomis visą laiką važiavo stabiliai, neprisileido M.Verstappeno arčiau savęs ir ramiai iškovojo pergalę. Tuo tarpu olandas finišavo antras ir tapo naujuoju čempionato lyderiu.

Dėl trečios vietos kova buvo atkaklesnė. Į ją realiai pretendavo monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“), L.Hamiltonas ir meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“). Ch.Leclercas su pirmuoju padangų komplektu nuvažiavo 47 ratus, ilgai nestojo į boksus ir buvo tapęs lyderiu, tačiau jo tempas drastiškai krito, Ch.Leclercą aplenkė V.Bottas ir tada monakietis privalėjo sustoti.

L.Hamiltonas nesikeitęs padangų išbuvo dar ilgiau ir norėjo važiuoti iki finišo be sustojimų, kas yra leidžiama, vykstant lenktynėms šlapioje trasoje. Galiausiai britas pasidavė įkalbinėjimams ir iš 3-ios vietos nukrito į 5-ą. Grįžęs į trasą, L.Hamiltonas turėjo problemų šildydamas padangas ir kitų varžovų aplenkti nesugebėjo.

S.Perezas po varžovų sustojimų buvo 4-as, bet greitai pasivijo Ch.Leclercą. Kol monakietis šildė padangas, S.Perezas nesunkiai jį aplenkė ir taip iškovojo 3-ią poziciją. Tada Ch.Leclercą pavijo ir L.Hamiltonas. Visgi, kaip tik tuo metu monakiečio padangos pradėjo dirbti optimaliu režimu ir jis atitrūko nuo L.Hamiltono, kuris radijo ryšiu atvirai pareiškė, kad sustojimas boksuose buvo klaidingas sprendimas, mat kitu atveju jis veikiausiai būtų išlaikęs 3-ią vietą. Galiausiai jis liepė komandai su juo nebekalbėti.

Štai prancūzas Estebanas Oconas („Alpine“) įgyvendino 0 sustojimų taktiką. Tai jam padėjo finišuoti 10-oje vietoje ir pelnyti paskutinį tašką.

Turkijos GP lenktynių rezultatai:

Turkijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Turkijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

M.Verstappenas su 262,5 taško tapo naujuoju čempionato lyderiu ir aplenkė L.Hamiltoną (256,5). V.Bottas (177) vis tvirčiau jaučiasi trečioje pozicijoje. Konstruktorių įskaitos lyderių trejetą sudaro „Mercedes“ (433,5), „Red Bull“ (397,5) ir „McLaren“ (240).

17-osios sezono lenktynės – JAV GP – Ostino trasoje vyks spalio 24 d.

Atnaujinta 16.25 val. S.Perezas aplenkė Ch.Leclercą ir pakilo į trečią vietą. Dabar monakietį pradės spausti ir L.Hamiltonas.

Atnaujinta 16.23 val. L.Hamiltonas galiausiai pasidavė „Mercedes“ įkalbinėjimams, pasuko į boksus ir į trasą grįžo 5-as prieš pat P.Gasly. Ch.Leclercas kyla į 3-ią vietą, S.Perezas - į 4-ą.

Atnaujinta 16.21 val. Nė karto dar nestojo ir E.Oconas, kuris laikosi 9-oje vietoje. Iki finišo liko 9 ratai.

Atnaujinta 16.18 val. Ch.Leclercas suka į boksus likus 11 ratų. Monakietis nukrito į 4-ą vietą. L.Hamiltonas vis dar lieka nesikeitęs padangų.

Atnaujinta 16.17 val. Ch.Leclerco tempas vis krenta - V.Bottas kyla į pirmą vietą.

Atnaujinta 16.13 val. Ch.Leclercas klysta ir jo persvara prieš V.Bottą sumenko iki sekundės. Liko 14 ratų.

Atnaujinta 16.11 val. Likus 15 ratų Ch.Leclercas 4.5 sek. lenkia V.Bottą, 11.7 sek. - M.Verstappeną, 16.2 sek. - L.Hamiltoną ir 30.3 sek. - S.Perezą. Monakietis su britu vis dar nestojo. Kai lenktynės vyksta šlapioje trasoje, sustoti yra neprivaloma.

Atnaujinta 16.09 val. „Mercedes“ kviečia L.Hamiltoną į boksus, bet britas nusprendė važiuoti toliau. Padangų keistis neskuba ir lyderiu tapęs Ch.Leclercas.

Atnaujinta 16.04 val. S.Vettelis buvo priverstas vėl sukti į boksus ir pasirinko tarpinėms sąlygoms skirtas padangas. Vokietis dar neseniai pretendavo į taškus, bet dabar važiuoja tik 19-as, atsilikdamas ratu.

Atnaujinta 16.03 val. S.Vettelis ėjo va bank - pasirinko sausai trasai skirtas padangas. Visgi, vokietis greitai išvažiavo iš trasos, prarado nemažai laiko ir jau nebeturi vilčių kovoti dėl taškų.

Atnaujinta 16.02 val. V.Bottas su S.Perezu taip pat apsilankė boksuose. Trasoje iš lyderių lieka Ch.Leclercas su L.Hamiltonu.

Įspūdinga L.Hamiltono ir S.Perezo dvikova:

Atnaujinta 16.00 val. Likus 23 ratams prasideda lyderių sustojimai - pirmasis tai padarė M.Verstappenas.

Atnaujinta 15.57 val. L.Hamiltonas ir S.Perezas labai įtemptai kovoja dėl 4-os vietos. Britas jau buvo aplenkęs meksikietį, bet S.Perezas nepasidavė ir susigrąžino poziciją.

Atnaujinta 15.48 val. Likus 30 ratų V.Bottas 3.9 sek. lenkia M.Verstappeną, 6.3 sek. - Ch.Leclercą, 16.5 sek. - S.Perezą ir 18.5 sek. - L.Hamiltoną. Situacija lyderių dešimtuke jau ilgai laikosi stabili, niekas nesuka į boksus.

Atnaujinta 15.32 val. Likus 40 ratų V.Bottas 2.6 sek. lenkia M.Verstappeną, 5.5 sek. - Ch.Leclercą, 12.7 sek. - S.Perezą ir 17.7 sek. - L.Hamiltoną. Trasa vis dar šlapia, niekas nerizikuoja rinktis sausai trasai skirtų padangų.

Atnaujinta 15.30 val. C.Sainzas jau 9-as - aplenkė ir Y.Tsunodą.

Atnaujinta 15.26 val. Greičiausius ratus važiuojantis L.Hamiltonas nesunkiai įveikė P.Gasly. Dabar bus kiek sunkiau - britas vejasi pagrindinių konkurentų atstovą S.Perezą.

Atnaujinta 15.24 val. C.Sainzas susitvarkė su S.Vetteliu ir pakilo į taškų zoną - užima 10-ą poziciją.

Atnaujinta 15.19 val. L.Hamiltonas aplenkė L.Strollą su L.Norrisu ir jau važiuoja 6-as. C.Sainzas jau šoktelėjo į 11-ą vietą, D.Ricciardo - į 16-ą.

Atnaujinta 15.18 val. F.Alonso irgi gavo 5 baudos sek. už M.Schumacherio „išmušimą“.

Atnaujinta 15.16 val. P.Gasly gavo 5 baudos sek. už incidentą su F.Alonso. L.Hamiltonas aplenkė Y.Tsunodą ir pakilo į 8-ą vietą.

Atnaujinta 15.14 val. L.Hamiltonas važiuoja užstrigęs už Y.Tsunodos. Britas lyderiams jau prarado 19 sek.

F.Alonso ir M.Schumacherio incidentas:

Atnaujinta 15.13 val. Teisėjai tirs ir F.Alonso incidentą su M.Schumacheriu.

Atnaujinta 15.11 val. Susierzinęs F.Alonso agresyviai kovojo su M.Schumaceriu, o teisėjai pradėjo tirti ankstesnį F.Alonso incidentą su P.Gasly.

Atnaujinta 15.05 val. L.Hamiltonas lenkia S.Vettelį ir kyla į 9-ą poziciją.

Lenktynių startas:

Atnaujinta 15.04 val. V.Bottas, M.Verstappenas ir Ch.Leclercas išlaikė savo pozicijas, o F.Alonso po kontakto su P.Gasly apsisuko trasoje ir iš 5-os vietos nukrito net į 17-ą. 4-ą vietą prarado P.Gasly. Jį aplenkė puikiai startavęs S.Perezas. L.Hamiltonas kol kas aplenkė tik F.Alonso ir važiuoja 10-as. 

Atnaujinta 14.58 val. Visi pilotai startui pasirinko tarpinėms oro sąlygoms pritaikytas padangas.

Atnaujinta 14.44 val. Pranešama, kad prieš lenktynes trasą nuplovė lietus. Dabar trasa džiūna ir sportininkams bus nelengva pasirinkti tinkamas padangas.

Lenktynės bus nenuspėjamos jau vien dėl to, kad greičiausią bolidą šeštadienį turėjęs britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) startuos 11-as. Jis laimėjo kvalifikaciją, bet jau anksčiau gavo 10 starto pozicijų baudą dėl variklio komponentų keitimo. Didelio progreso lenktynėse laukiama ir iš ispano Carloso Sainzo („Ferrari“). Jis dėl baudos startuos priešpaskutinis – 19-as. Už jo dar atsidūrė tą pačią baudą gavęs australas Danielis Ricciardo su „McLaren“.

Iš „pole“ pozicijos lenktynes pradės suomis Valtteri Bottas („Mercedes“). Jis bandys padaryti paslaugą L.Hamiltonui, siekdamas sulaikyti už savęs olandą Maxą Verstappeną („Red Bull“). Trečias startuos monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“).

Turkijos GP vyko 2005-2011 m., o vėliau ilgai šios trasos nematėme kalendoriuje, į kurį ji grįžo tik 2020 m. Pernai čia pergalę iškovojo L.Hamiltonas. Taip pat jis čia triumfavo ir 2010 m. Iš kitų dabartinių pilotų po pergalę čia turi suomis Kimi Raikkonenas (nugalėjo 2005 m.) bei vokietis Sebastianas Vettelis (2011 m.), o daugiausiai kartų – 3 – Turkijoje triumfavo brazilas Felipe Massa su „Ferrari“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų