Dovydas Rimkus l Manto Stankevičiaus nuotr.

Dovydas Rimkus l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Tai buvo pirmasis mano pasirengimas kovai, kai teko mesti svorį griežtai besilaikant sveikos mitybos. Buvo kluptelėjimu, neslėpsiu... Net treneriai galvojo, kad jau viskas. Ir palūžęs buvau, ir prisivalgęs“, – prieš skrydį į Singapūrą, kur laukia debiutas „One Championship“ organizacijoje, sakė „Fighter House/Roger Gracie Academy Kaunas“ kovotojas Dovydas „Rimkenzo“ Rimkus.

Vieną dieną net treneris Matas Stebuliauskas savo žmonai pranešė: „Tikriausiai neskrisime“.

Tačiau D.Rimkus puikiai prisimena, kaip sugebėdavo susilaikyti. „Sveikinome treniruočių draugą salėje gimtadienio proga, – pradėjo pasakojimą „Rimkenzo“. – Nenorėjau ten būti, nes aplink picos, tortai. Bet treneriai Donatas Uktveris ir M.Stebuliauskas pasakė „Pabūk, pasveikinsime ir lėksime“. O aš sėdžiu ir matau, kaip pjaustomas karamelinis tortas... Karamelė tįsta. Šokolado kvapas. Seilės burnoje kaupiasi. Jau buvau paėmęs picos gabaliuką, pyliau padažą, bet visi tarsi amerikietiškojo futbolo žaidėjai greitai mane apspito ir gabaliuką atėmė, o aš tik šaukiu „Čia ne man, čia kitam“.

Dovydas Rimkus ir Matas Stebuliauskas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Dovydas Rimkus ir Matas Stebuliauskas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Tąkart pavyko nepaslysti. Bet...

„Kitą dieną po treniruotės aplankė mintis pasižiūrėti, ar dirba kebabinė, – truktelėjo pečiais pasakodamas D.Rimkus. – Galvoje sukosi „Tikriausiai, nedirbs, neverta varyti“. Bet kažkodėl nulėkiau. Dirbo... „Dovydai, ne, Dovydai, ne“ ir užsisakiau mažą kebabą, vėliau ir turkiškų saldainių prie to paties, mėgstamiausių savo saldainių „Toffifee“. Priėdžiau. Sąžinė pradėjo graužti. Užlipau ant svarstyklių – 79 kilogramai, o prieš nuodėmę jau buvo 73“.

Treneriams nieko kito nebeliko, tik susiimti už galvos: „Su tavimi, Dovydai, visada nutinka įdomių dalykų“.

„Anksčiau visur lakstydavau, naktimis nemiegodavau – tai su draugais, tai pas merginas, tai klubuose, kartais pabusdavau kitame mieste, – juokėsi „Rimkenzo“, sportas.lt pričiuptas Vilniaus oro uoste. – O šįkart viskas buvo labai tvarkingai, jei ne tie keli paslydimai su maistu. O ir dabar jaučiuosi gerai, nes svoris – tinkamas. Po svėrimų sakė galėsiu valgyti daug saldainių – vien angliavandenius, nes dabar tik daržovės, vištiena ir varškė“.

Spalio 15 dieną „ONE Championship: First Strike“ narve 22-ų D.Rimkus svorio kategorijos iki 70,3 kilogramo kovoje surems pirštines su patyrusiu Chunyu Zhang iš Kinijos.

„Mačiau daug jo kovų... Su pasaulio „top’ais“. Labai džiaugiuosi, kad mane taip vertina, kad stato su tokiais priešininkais, – sakė D.Rimkus. – Kausiuosi turnyre, kuriame matysime didžiausias svorio kategorijos žvaigždes. Pačiam keista, bet tai malonus įvertinimas. Pats daug mąsčiau, ar tikrai esu tam pasirengęs, ar esu to vertas. Dar esu ir atsarginis kovoje dėl čempiono diržo (Giorgio Petrosyan VS. Superbon Banchamek) ir milijono. Neįtikėtina. Treneriai jau juokauja, kad laimėjęs tą milijoną turėsiu kiekvienam po „porschiuką“ nupirkti. Tai, štai, keliauju to milijono ir čempiono diržo“.

„Rimkenzo“ padarė pauzę, ištaręs tą „čempiono diržo“...

„Kaip keista, – mąsliai pasakė jis, žvelgdamas į pilką asfaltą. – Kartais paskaitau „Youtube.com“ komentarus po vaizdo įrašais. Yra įstrigę komentarai „Gėdysies po kiek metų“, dar keletas tokių aštresnių. Daug stūmimo, kad esu tik šoumenas, galiu tik į ringą įspūdingai įeiti. Bam, ir pasirašiau sutartį su tokia organizacija kaip „One Championship“. Kažkas nerealaus. Pamenu tą kuklią svajonę, kurios vizualizacija kabėjo ant namų šaldytuvo – lygiosios KOK atidarymo kovoje... O dabar? Atsivėrė tokios durys. Ir jaučiu didelį palaikymą. Dabar tik eiti ir bandyti. Viskas arba nieko“.

Dovydas Rimkus | Organizatorių nuotr.

Dovydas Rimkus | Organizatorių nuotr.

Ir tikrai, daugelis yra įpratę, kad D.Rimkus, žengdamas į ringą/narvą suorganizuoja tikrą šou.

„Buvo su organizatoriais bandyta ir šį kartą susiderinti tam tikrus dalykus, – sakė D.Rimkus. – Buvo pranešta, kad bus atsakingas žmogus, kuris įgyvendins mano idėjas ir pačiam lakstyti man nereikės, nusiunčiau jiems apie dvidešimt idėjų, kaip įsivaizdavau savo kelią iki narvo. Net šiurpuliukai ėjo per kūną. Bet dėl COVID-19 daugelis tų idėjų buvo atmestos, jie pateikė savo pasiūlymus. Tad nesitikėkite per daug. Jis bus geras, pasivaržys patekti į TOP-5 organizacijos žengimus į ringą, cinkelis bus“.

Grįžkime dar trumpam prie to milijono... Paklaustas apie pinigus, kuriuos uždirbs „One Championship“ narve, „Rimkenzo“ tikino, kad planą jau turi.

„Esu prieš dvejus ar trejus metus mamai pažadėjęs nupirkti jai namą prie jūros. Tikiuosi tą ir padaryti. Šis pažadas man yra didžiausia motyvacija laimėti kovas ir kopti į Olimpą“, – nusišypsojo D.Rimkus.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (28)
Registruoti
Anoniminiai (28)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų