„Newcastle United“ logotipas | Scanpix nuotr.

„Newcastle United“ logotipas | Scanpix nuotr.

 Prieš 18 mėnesių prasidėjusios arabų derybos dėl „Newcastle United“ įsigijimo galiausiai baigėsi. Pats klubas oficialiai pranešė, kad investuotojų grupė įsigijo „Newcastle United“ klubo akcijas iš Mike‘o Ashley ir už tai paklojo 300 mln. svarų sterlingų (353,44 mln. eurų). Nuo šiol 80 proc. klubo akcijų priklausys fondui iš Saudo Arabijos.

Anksčiau derybos buvo nutrūkusios dėl to, kad Saudo Arabijoje svarbiausios futbolo rungtynės būdavo transliuojamos nelegaliai. Visgi, ši šalis neseniai panaikino sankcijas „beIn Sports“ kanalui, kuris turi „Premier“ lygos transliacijų teises Saudo Arabijoje. Po šio žingsnio „Premier“ lyga nebeprieštaravo „Newcastle United“ pardavimui arabams.

„Premier“ lygos vadovų nuomonės pasikeitimas įsiutino kitus lygos klubus. „The Guardian“ praneša, kad visi kiti 19 „Premier“ lygos klubų vieningai pasisakė prieš „Newcastle United“ pardavimą arabams. Teigiama, kad tai pablogins „Premier“ lygos įvaizdį pasaulyje, mat Saudo Arabija dažnai kaltinama žmogaus teisių pažeidimais ir nepropaguoja tų vertybių, kurios būdingos Europai.

Prieš dvi savaites vykusiame „Premier“ lygos klubų akcininkų susirinkime niekas nė neįtarė, kad „Newcastle United“ tuoj bus parduotas arabams. Dėl šios priežasties 19 „Premier“ lygos klubų reikalauja surengti specialų posėdį dėl šio klausimo.

Naujieji „Newcastle United“ savininkai jau dėlioja grandiozinius planus. Sausį žadama pirkinių už 200 mln. eurų, o po 5 metų tikimasi surinkti ekipą, kuri bus pajėgi kovoti dėl „Premier“ lygos titulo.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (5)
Registruoti
Anoniminiai (5)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų