Rungtynių akimirka | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Rungtynių akimirka | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Lietuvos rinktinė pasaulio futbolo čempionato 2022 m. atrankos C grupės rungtynėse 3 – 1 nugalėjo Bulgarijos futbolininkus ir į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę.

Todoras Nedelevas 9-ąją minutę atliko smūgį pirmuoju lietimu iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš vartų. Rungtynių teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį. Visgi jo metu Dimitaro Krasimirovo Ilievo 14-ąją minutę smūgiuotas kamuolys atsidūrė Lietuvos rinktinės vartininko Ernesto Šetkaus rankose ir rezultatas nepakito. Justas Lasickas 18-ąją minutę tiksliai uždarė Arvydo Novikovo perdavimą ir išvedė Lietuvos rinktinę į priekį 1:0. Vykintas Slivka atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš varžovų vartų.

Linas Megelaitis 53-ąją minutę atliko smūgį iš artimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų ir rezultatas išliko nepakitęs. Kirilas Despodovas 64-ąją minutę nuostabiu baudos smūgiu nuginklavo vartininką ir išlygino šių rungtynių rezultatą 1:1. Linas Klimavičius 80-ąją minutę standartinės situacijos metu atliko pavojingą smūgį galva, tačiau kamuolys sudrebino vartų konstrukciją. Fedoras Černychas 82-ąją minutę nuostabiu smūgiu nuginklavo vartininką ir vėl persvėrė rezultatą Lietuvos rinktinės naudai 2:1. Netrukus pastarasis antrą kartą iš eilės tiksliai nukreipė kamuolį į vartų tinklą ir rezultatas tapo net 3:1.

Rungtynių eiga:

90 min. Lietuvos rinktinė iškovojo pergalę rezultatu 3 – 1.

Rungtynių statistika (Lietuva – Bulgarija)

Rungtynių statistika (Lietuva – Bulgarija) | „Scoreboard“ statistika

Rungtynių statistika (Lietuva – Bulgarija) | „Scoreboard“ statistika

90 min. Pridedamos 4 papildomos žaidimo minutės.

84 min. ĮVARTIS! F.Černychas antrą kartą iš eilės tiksliai nukreipė kamuolį į vartų tinklą ir rezultatas tapo net 3:1.

82 min. ĮVARTIS! Fedoras Černychas nuostabiu smūgiu nuginklavo vartininką ir vėl persvėrė rezultatą Lietuvos rinktinės naudai 2:1.

80 min. Linas Klimavičius standartinės situacijos metu atliko pavojingą smūgį galva, tačiau kamuolys sudrebino vartų konstrukciją.

64 min. ĮVARTIS! K.Despodovas nuostabiu baudos smūgiu nuginklavo vartininką ir išlygino šių rungtynių rezultatą 1:1.

58 min. Kirilas Despodovas atliko du smūgius iš eilės, tačiau kamuolys skriejo virš vartų ir pasižymėti nepavyko.

53 min. Linas Megelaitis atliko smūgį iš artimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų ir rezultatas išliko nepakitęs.

48 min. A.Novikovas pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau sukurti pavojaus prie varžovų vartų šį kartą nepavyko.

46 min. Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min. Lietuvos rinktinė per pirmąjį kėlinį įgijo minimalų pranašumą 1 – 0.

Pirmojo kėlinio statistika (Lietuva – Bulgarija)

Pirmojo kėlinio statistika (Lietuva – Bulgarija) | „Scoreboard“ statistika

Pirmojo kėlinio statistika (Lietuva – Bulgarija) | „Scoreboard“ statistika

45 min. Pridedamos 2 papildomos žaidimo minutės.

37 min. Andrea Hristovas atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau lietuviai gynėsi užtikrintai ir pasižymėti nepavyko. 

30 min. Vykintas Slivka atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš varžovų vartų.

18 min. ĮVARTIS! Justas Lasickas tiksliai uždarė Arvydo Novikovo perdavimą ir išvedė Lietuvos rinktinę į priekį 1:0.

14 min. KOKIA PROGA! Rungtynių teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį. Visgi jo metu Dimitaro Krasimirovo Ilievo smūgiuotas kamuolys atsidūrė Lietuvos rinktinės vartininko Ernesto Šetkaus rankose ir rezultatas nepakito.

9 min. Todoras Nedelevas atliko smūgį pirmuoju lietimu iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš vartų. 

8 min. Rungtynių pradžioje abi rinktinės praleidžia po 50% laiko su kamuoliu, tačiau sukurti pavojaus nepavyksta.

0 min. Teisėjas skelbia rungtynių pradžią!


Startinės sudėtys:

Startinės sudėtys | Organizatorių nuotr.

Startinės sudėtys | Organizatorių nuotr.


Įdomūs faktai:  

• Lietuvos rinktinė iki šiol pasaulio čempionato atrankoje yra patyrusi 5 pralaimėjimus ir vis dar neturi nei vieno taško. Tuo tarpu Bulgarija yra iškovojusi vieną pergalę, du susitikimus baigė lygiosiomis ir turi savo sąskaitoje surinkusi 5 taškus.

• Lietuvos ir Bulgarijos rinktinės susitiko pasaulio čempionato atrankoje prieš kiek daugiau nei mėnesį. Tuomet lietuviai svečiuose patyrė nesėkmę minimaliu rezultatu 0 – 1.

• Šiose rungtynės Lietuvos rinktinei pirmą kartą vadovaus naujasis treneris Valdas Ivanauskas, kuris ankstesnius susitikimus praleido, nes buvo užsikrėtęs koronavirusu.

• Lietuvos rinktinei šiose rungtynėse padėti negalės Edgaras Utkus, Vaidas Slavickas ir Ignas Plūkas.


Komentarai:

Valdas Ivanauskas, Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris:

„Džiugu, kad komanda susirinko pilna sudėtimi, pradėjome pilnavertį pasiruošimą rungtynėms, tas labai džiugina. Džiugina, kad žaidėjų situacija klubuose pasikeitė kardinaliai, tai naudinga visiems, manau, kad pasiruošimas vyko sklandžiai. Deja, turėjome traumų, kurios yra neišvengiamos. Kaip žinote, teko atsisakyti Edgaro Utkaus paslaugų, buvo staigiai iškviestas Benas Šatkus iš U21 rinktinės. Buvo keletas mikrotraumų, bet tikėsimės, kad jos bus išspręstos, pasiruošimas vyko sklandžiai ir laukiame rungtynių.

Paskutiniai rezultatai džiugina Bulgarijos sirgalius, jų rinktinę. Paskutinėse trejose rungtynėse su Italija, mumis ir Sakartvelu jiems pavyko iškovoti pergales arba sužaisti lygiosiomis. Psichologiškai jiems tai labai svarbu, komanda yra galinga, pavojinga standartinėse situacijose, taip nubaudė mus ir Sakartvelą. Yra labai aukšto lygio žaidėjų, reikės juos prižiūrėti, juos žinome."

Ernestas Šetkus, Lietuvos rinktinės vartininkas:

„Nuotaikos dvejopos. Malonu sugrįžti į rinktinę po pertraukos, bet iš kitos pusės rezultatai nėra tokie, kokių norėtume. Gal kas sako, kad gerai sužaidėme, gerai sukovojome, bet man asmeniškai jau atsibodo girdėti tuos pačius žodžius paskutinius 5-6 metus, reiktų iš šių rungtynių paimti kažką apčiuopiamo. Rungtynes stebėdavau, o pasiilgdavau labiausiai rungtyiniavimo su lietuviais. Izraelyje yra likęs tik Džiugas Bartkus, tad malonu čia susitikti su žaidėjais, kai nereikia žaidėjams aiškinti dviem ar trimis kalbomis."


Komandų forma:

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

 

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (45)
Registruoti
Anoniminiai (45)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų