K.Šleiva iškovojo dvi pergales ir keliauja į pasaulio imtynių čempionato paguodos turnyrą VIDEO

2021.10.07 20:09
Kristupas Šleiva | imtynes.lt nuotr.

Kristupas Šleiva | imtynes.lt nuotr.

 Osle (Norvegija) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate ketvirtadienį kovas pradėjo graikų-romėnų imtynių atstovai, o moterys kovėsi paguodos turnyre.

Praeitų metų Europos čempionato prizininką Kristupą Šleivą pavyko pristabdyti tik šių metų Europos vicečempionui armėnui Malkhasui Amoyanui. Armėnas nesumažino apsukų ir pusfinalyje. Amoyanas nukovė iranietį Mokhtari, pateko į finalą ir atvėrė Šleivai vartus į paguodą, kurioje dėl išėjimo į mažajį finalą grumsis su norvegu Joergensenu.

Dvidešimt dviejų skandinavas prieš penketą metų iškovojo Europos jaunių auksą. Neabejotinai jį namų aplinkoje nuožmiai skatins rėksmingi vikingai. Lengva nebus, bet Šleiva yra Šleiva, ypač, jei jį aplankys tos pačios galios, kaip ir pirmose čempionato kovose su kazachu bei bulgaru.

Po kvalifikacinės dvikovos kazachas Kissimetovas ilgai klūpojo susiėmęs už galvos, nes nesuprato kas nutiko. Iki antro kėlinuko jam viskas klostėsi palankiai. Tačiau įsisiautėjęs Kristupas varžova sugniuždė techninių veiksmų virtine.

Aštuntfinalio bulgaras Dimitrovas buvo stoiškesnis ir vyriškai priėmė sutriuškinimą anksčiau laiko. Šleivos-Joergenseno dvikovos nugalėtojas dėl bronzos rungsis su iraniečiu Mokhtariu.

Nors dvidešimt vienerių Arminas Lygnugaris vis drąsiau jaučiasi suaugusių imtynių pasaulyje, tačiau tik užsispyręs naivuolis galėjo tikėtis kauniečio pergalės prieš Europos čempioną Akievą. Taip, akistatoje su rusu Arminas neiššoko aukščiau bambos, tačiau kai kuriais momentais atrodė net labai padoriai. Akievo patirtis ir fizinė galia paėmė viršenybę, bet vėliau rusas mūsų delegacijos nepamalonino – pusfinalį pralaimėjo azerbaidžaniečiui Rafigui Husynovui ir užtrenenkė Arminui duris į paguodos turnyrą.

Mūsų klasikų šios dienos rezultatai:

GR – 72 kg 1/4 finalo Kristupas ŠLEIVA – Malkhas AMOYAN (ARM) 0:5

GR – 72 kg 1/8 finalo Kristupas ŠLEIVA – Deyvid Tihomirov DIMITROV (BUL) 8:0

GR – 72 kg Kvalif. Kaharman KISSYMETOV (KAZ) – Kristupas ŠLEIVA 1:11

GR – 82 kg 1/8 Finalo Adlan AKIEV (RWF) – Arminas LYGNUGARIS 10:1


Danutė Domikaitytė ir Ineta Dantaitė grūmėsi paguodos turnyruose. Deja, mūsų merginos liko be pergalių.

Visai arti laimėjimo buvo Danutė. Ji puikiai atliko namų darbus, pasimokė iš ankstesnių klaidų, tačiau pirmame kėlinuke apmaudžiai prarastų dviejų taškų atkovoti nepavyko. Paskutinę minutę Danutė rezgė ataką po atakos, tačiau pritrūkdavo sėkmės ir tikslumo.

Ineta paguodos kovoje su Europos čempionato prizininke išsibarstė parteryje – nerado priešnuodžių prieš „kryžiuką“.

WW – 68 kg Paguoda Adela HANZLICKOVA (CZE) – Danutė DOMIKAITYTĖ 2:1

WW – 59 kg Paguoda Ineta DANTAITĖ – Sara Johanna LINDBORG (SWE) 0:10.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų