Pasibaigė po baudinių. 07-14 03:00
Copa America
Kanada
2(2)
Urugvajus
3(2)
Pasibaigęs. 07-14 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Anglija
1
Pasibaigė po pratęsimo. 07-15 04:20
Copa America
Argentina
1(0)
Kolumbija
0(0)

Aviamodeliuotojas P.Karalkevičius – pasaulio čempionas (1)

2021.10.06 18:34
Aviamodeliuotojas P.Karalkevičius – pasaulio čempionas | Organizatorių nuotr.

Aviamodeliuotojas P.Karalkevičius – pasaulio čempionas | Organizatorių nuotr.

 Lietuvos aviamodeliuotojams pavyko apginti čempionų titulą. Rumunijoje vykstančiame Pasaulio kosminių modelių čempionate S3A (raketos su parašiutu) klasėje nenugalimas buvo Lietuvos aviamodeliuotojas Povilas Karalkevičius. Kitas Lietuvos atstovas Maksim Timofejev šios klasės varžybose buvo ketvirtas, komandinėje įskaitoje lietuviai – antri.

Pasak P. Karalkevičiaus, stipriausi konkurentai buvo iš Serbijos ir Italijos.

„Ši sporto šaka labiau yra techninio sporto tipo, tačiau pasigaminti aukščiausios kokybės, naudojant naujausias medžiagas ir technikas raketų modeliai dar negarantuoja laimėjimo. Kaip ir daugumoje aviamodeliavimo sporto klasių reikia papildomai išmanyti ir meteorologines oro sąlygas, pajusti kuomet yra palankesnis oras raketos šūviui. Taip pat, sėkmingai paleidus modelį neretai laukia ir nemažas iššūkis jį surandant“, – pasakoja Povilas Karalkevičius.

Lietuvai čempionate atstovauja keturi sportininkai - Jurgis Strazdas, Povilas Karalkevičius, Maksim Timofejev, Vladislav Plechanov.

Mūsų šalies sportininkai varžosi keturiose klasėse. S6A – raketos su juostele, S3A – raketos su parašiutu, S9A – raketos su rotoriumi, S4A – raketoplanai (sklandytuvai pakylantys su raketiniu varikliu).

Čempionate dalyvauja aviamodeliuotojai iš JAV, Vokietijos, Lenkijos, Rusijos, Olandijos, viso – apie 20-ties šalių sportininkai.

2018 metais Lenkijoje vykusiame Kosminių modelių pasaulio čempionate ant aukščiausio pakylos Lietuvos vėliavą kėlė Jurgis Strazdas, S6A modelių klasėje, už tris skrydžius surinkęs 507 taškus. Ir aplenkęs varžovus iš Lenkijos ir Rusijos.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų