Įrodyti sau, kad yra geriausias pasaulyje pasiryžęs S.Maslobojevas: „Skinsiu ne titulus, o tituluotus vardus“ (44)

2021.10.06 15:21
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Sergejus Maslobojevas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Sergejus Maslobojevas l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Pabodo žiūrėti į nesąmones ir chaosą, kuris darosi aplink. Tikiu, kad Lietuvos kovos menų gerbėjai yra išsiilgę tikrų kovų, gero šou, technikos, protingo kovojimo, o ne vaikiško malimo rankomis. Visada sakiau, kad noriu kovoti Lietuvoje“, – sakė „Sparta Fight Gym“ kovotojas Sergejus Maslobojevas (34), prabilęs apie planuojamą sugrįžimą į „King of Kings“ turnyrą.

Turnyro organizatoriai jau paskelbė, kad lapkričio 20 dieną „Mega Battle“ turnyre žiūrovai išvys ne tik S.Maslobojevo, bet ir Igno Baryso bei Sigito Gaižausko kovas.

Erikas Golubovskis, Sigitas Gaižauskas, Ignas Barysas ir Sergejus Maslobojevas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Erikas Golubovskis, Sigitas Gaižauskas, Ignas Barysas ir Sergejus Maslobojevas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

„Man patinka kovoti namuose, prieš savo publiką. Todėl susitikome su Donatu Simanaičiu, viską aptarėme. Atskaičiau lengvą moralą dėl visų buvusių cirkų KOK ringe, – nusijuokė S.Maslobojevas. – Ir nusprendėme, kad man reikia grįžti“.

Paskutinį kartą KOK ringe S.Maslobojevas kovėse 2019-ųjų pavasarį, vėliau pasirašė sutartį su „Glory“ organizacija, kur spėjo susitikti su Bahramu Rajabzadehu (2019-ųjų spalis) ir Roelu Mannaartu (2020-ųjų vasaris). Abi kovas lietuvis laimėjo. Liepos 17 dieną „spartietis“ turėjo susikauti su antrą poziciją (S.Maslobojevas – penktas) stipriausių pasaulio pussunkio svorio kategorijos kikboksininkų reitinge užimančiu Luisu Tavaresu, tačiau pasirengimą sustabdė varžovo patirta trauma. Kova buvo perkelta rugsėjo 4 dienai, tačiau tąkart traumą patyrė lietuvis – kova buvo atšaukta.

„Skauda, – pažvelgęs į savo traumuotą kojos pirštą tarstelėjo S.Maslobojevas. – Prieš treniruotę reikės jį subintuoti, nes tabaluojasi jis tarsi ne mano būtų – „sasyska“ tokia. Kol kas jis ganėtinai jautrus ir skausmingas. Liūdna. Bet suspaudęs dantis dirbu. O dar ir nugaros skausmai atsinaujinę buvo. Skauda nugarą, skauda koją. Visas toks kreivas“.

Sergejus Maslobojevas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Sergejus Maslobojevas l Manto Stankevičiaus nuotr.

S.Maslobojevas nusijuokė: „Tai tokia yra reali situacija“.

„Žvelgiant į viską pozityviau – po*** tas skausmas, – nesusivaldė sportininkas. – Kovotojui skausmas yra reikalingas. Jeigu jauti skausmą, reiškia, esi gyvas. Lavonai neprakaituoja, tik lavonai nejaučia skausmo“.

„Spartietis“ jau pradėjo pasirengimą kovai su Donegi Abena (6-a pozicija reitinge). Kovotojai surems pirštines spalio 23 dieną Arnheme (Nyderlandai) vyksiančiame „Glory 79: Collision 3“ turnyro ringe.

„Tai jau trečiasis mano pasirengimas iš eilės... Tai tęsiasi nuo gegužės mėnesio. Pačios gražiausios dienos buvo praleistos salėje. Jokio poilsio, jokių atostogų. Prieš savaitę pradėjau medituoti, pokalbius su savimi, pagaliau įlindau į ledo vonią. Bandau vėl save nuteikti psichologiškai, – sportas.lt sakė S.Maslobojevas. – Sunku. Jau tiek laiko praleidau pasirengimo kovai režime, bet iki ringo taip ir nenuėjau. Be galo sunku psichologiškai. Atrodo, muši tą kriaušę, o jėgos dingsta, dingsta, bet bandai persilaužti, vidus sako, kad nenori nieko daryti. Prisėdi pailsėti po raundo ir galvoje vienintelė mintis „Užp***, bl***, kiek galima?“

Spalio 23 diena – „Glory“, lapkričio 20 diena – KOK: atrodo pasirengimo režimas dar užtruks.

Sergejus Maslobojevas | Organizatorių nuotr.

Sergejus Maslobojevas | Organizatorių nuotr.

„O dar ir serialo „Prakeikti“ filmavimai prasidės spalio viduryje, – nusišypsojo S.Maslobojevas. – Visi tikisi, kad galėsiu pilnai įsilieti į komandą. Teks tarp treniruočių lėkti į filmavimo aikštelę“. Pabandėme paskaičiuoti: kovotojas, vloger’is, aktorius, tėvas, vyras, treneris, coucheris...

„O didžiausia problema yra tame, kad turėjau labai ilgą pertrauką tarp kovų ir kiti užsiėmimai užėmė labai svarbias pozicijas mano gyvenime, – sakė S.Maslobojevas. – Todėl dabar sunku, kai reikia grįžti prie rimto pasirengimo. Sunku susikoncentruoti į savo pagrindinį užsiėmimą. Ar tasai pabėgimas prie kitų veiklų vis dar man leidžia jaustis esant kovotoju? Be abejo. Manyje vis dar dega ugnis“.

Sulaukęs klausimo, ar per karjerą yra buvusi Sergejaus Maslobojevo versija, kuri pačiam patiktų, kovotojas rėžė: „Aš nesu senis ir nematau reikalo žvalgytis į praeitį“.

„Kiekviena gyvenimo etapas atneša naujovių, savito išskirtinumo. Kiekviename gyvenimo etape aš būnu skirtingas, – sakė S.Maslobojevas. – Dabar esu ramesnis, dažniau susivaldau, bet viduje esu lygiai toks pats, koks buvau visada. Dažnai nutyliu tam tikrus dalykus, bet… Ateis diena, kai galėsime pakalbėti apie dabartinį jaunimą. Nemanau, kad šiandien yra gera proga apie tai kalbėti, bet kartais susimąstau apie laikus, kai pats buvau jaunas. Ar tuomet mes bent pagalvodavome kokį juokelį numesti apie vyresnius, apie mūsų pavyzdžius? Ar galėdavome jiems rodyti nepagarbą? Ar šiais laikais viskas yra „ant bajerio“? Tokie laikai? OK. Kiekvienas savo istoriją rašo savaip!“

Donegi Abena ir Sergejus Maslobojevas  | Organizatorių nuotr.

Donegi Abena ir Sergejus Maslobojevas | Organizatorių nuotr.

Paklaustas, ar artėjančiame KOK turnyre ant svarstyklių bus dedamas organizacijos čempiono diržas, S.Maslobojevas susimąstė: „Nežinau, ar vis dar turiu KOK čempiono titulą“.

„Jaunystėje man labai rūpėjo būti čempionu vienoje organizacijoje, kitoje organizacijoje, o dabar man yra svarbiausia užimti pasaulinio reitingo pirmą vietą, – dėstė kovotojas. – Man rūpi vardai mano sąskaitoje. Skinu ne titulus, o tituluotus vardus. Manęs vis klausia, ar norėčiau sukovoti su tuo, su kitu. Man nesvarbu, man reikia visų, kurie yra aukščiau manęs reitinge. Noriu su visais jais kovoti tam, kad sau – ne kažkam kitam – įrodyčiau, jog savo svorio kategorijoje esu geriausias pasaulyje“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų