Biudžetą pristatė P.Motiejūnas: „Tikrai gali būti, kad kažkas keisis ir pasistiprinsime“ fotogalerija (7)

2021.10.06 11:29
Paulius Motiejūnas | Karolio Dovidavičiaus / BNS foto nuotr.

Paulius Motiejūnas | Karolio Dovidavičiaus / BNS foto nuotr.

Prieš pirmąsias naujojo sezono Eurolygos namų rungtynes Kauno „Žalgiris“ pakvietė žiniasklaidos atstovus į spaudos konferenciją, kurioje klubo direktorius Paulius Motiejūnas pristatė 2021–2022 m. biudžetą.

Jau prasidėjusiame sezone Kauno komandos biudžetas sieks 10 mln. eurų. Iš jo didžiausia dalis – 7,2 mln. eurų teks žaidėjų ir trenerių atlyginimams.

Tiesa, pajamų skiltyje Lietuvos čempionai turėjo realistiškai įsivertinti pandemijos keliamus iššūkius ir iš bilietų pardavimo per sezoną prognozuoja surinkti 1,1 mln. eurų (laikotarpyje prieš pandemiją iš bilietų buvo surenkama iki 4,6 mln. eurų per sezoną). Bendra pajamų suma, sudėjus finansavimą iš savivaldybės, iš reklamos ir partnerysčių gaunamas lėšas bei pridėjus iš TV teisių ir sportinių premijų gaunamas pajamas, siekia 8,1 mln. eurų sumą.

Dėl pandeminės situacijos susidarius biudžeto deficitui, „Žalgiris“ nusprendė pasinaudoti pagalbos verslui priemone ir su Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdančia Pagalbos verslui fondą, sudarė 2 mln. eurų vertės paskolos sutartį. Suteikta paskola turės būti grąžinta per šešerius metus.

„Formuojant šio sezono biudžetą labai atsargiai įsivertinome pajamas iš bilietų. Praėjusių metų pavyzdys parodė, kad pandemijos eiga gali pakoreguoti saugumo reikalavimus arenose, kurie sumažina ar visiškai panaikina galimybes surinkti dalį suplanuoto biudžeto. Todėl nusprendėme apsidrausti ir pasinaudojome paskolos galimybe, kad turėtume subalansuotą biudžetą. Jei pajamos iš bilietų grįš į bent panašų priešpandeminį lygį, šią paskolą galėsime grąžinti daug greičiau“, – sakė „Žalgirio“ direktorius P.Motiejūnas.

Ženkliai sumažinus biudžetą, būtų prarastas per paskutinius keletą metų pasiektas įdirbis. Konkuruoti Eurolygoje negalinti komanda dar labiau sumažintų sirgalių bei partnerių lūkesčius, o tai apribotų „Žalgirio“ pajamas ir ateityje. Pasak P.Motiejūno, bet kokie drastiški pakitimai sporto klubų biudžetuose turi ilgametį poveikį visam komandos darbui bei pasiekimams.

Spaudos konferencijoje taip pat buvo pristatytas „ŽalGeriausios komandos“ projektas. Pasidžiaugta ir „Žalgiris Insider“ platformos, kurioje papildomu turiniu džiaugiasi jau daugiau nei 3000 prenumeratorių, pasiektais rezultatais. 

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų