T.Fury ar D.Wilderis? M.Tysonas, E.Holyfieldas, A.Joshua ir kiti pateikė savo prognozes (21)

2021.10.05 12:21
Deontay Wilderis ir Tysonas Fury | Scanpix nuotr.

Deontay Wilderis ir Tysonas Fury | Scanpix nuotr.

 Ankstyvą šio sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegaso „T-Mobile“ arenoje (JAV) įvyks viena laukiamiausių 2021 m. bokso kovų, užbaigsianti 33-ejų brito Tysono Fury (30-0-1, 21 nokautas) ir 35-erių amerikiečio Deontay Wilderio (42-1-1, 41 nokautas) trilogiją. Ant kortos vėl bus pastatytas WBC sunkiasvorių bokso pasaulio čempiono diržas, kurį gins T.Fury.

Pirmą kartą sunkiasvoriai susikovė dar 2018 m. gruodį. Tada T.Fury du kartus krito į nokdauną, bet kituose raunduose technišku boksu rinkosi taškus ir galiausiai pasiekė lygiąsias (113:113, 111:115, 114:112). Antroje kovoje 2020 m. vasarį T.Fury įrodė, kad gali ne tik „baksnoti“ varžovą – 7-ajame raunde jis techniniu nokautu nugalėjo D.Wilderį.

Pilna pirmoji kova:

Pilna antroji kova:

Šiemet T.Fury tikėjosi susikauti su britu Anthony Joshua, tačiau teismas įpareigojo jį gerbti kontrakto sąlygas. Viena iš jų buvo galimybė D.Wilderiui gauti revanšą, jei šis praras čempiono diržą, ir amerikietis savo proga nusprendė pasinaudoti. Iš pradžių planuota, kad trečioji kova vyks šių metų liepos 24 d., bet likus 2 savaitėms T.Fury kartu su savo komandos nariai užsikrėtė covid-19 ir planus teko pakeisti.

Lažybininkai aiškiu trečiosios kovos favoritu vadina T.Fury. Jo šansai apginti čempiono diržą vertinami 71 proc. D.Wilderio pergalės tikimybė siekia 27 proc., o lygiųjų tikimybė – 2 proc.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės kovą dėl pasaulio čempiono diržo?
  • Tysonas Fury (1485 balsai)
  • Deontay Wilderis (694 balsai)
  • Kova baigsis lygiosiomis (49 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Prieš kovą savo prognozėmis pasidalino ir kovinio sporto pasaulio įžymybės:

Jessie Vargasas (buvęs dviejų skirtingų svorio kategorijų bokso pasaulio čempionas): „Bus gera kova. Iš pradžių maniau, kad Fury bus aiškus trečiosios kovos favoritas, bet datos nukėlimas, manau, išeis Wilderiui į naudą. Taip jis turės dar daugiau laiko atsigauti po sužeidimų, patirtų per antrąją kovą. Man tik kiek abejonių kelia naujojo trenerio pasirinkimas. Nesu tikras, ar tai yra tas žmogus, kuris geriausiai tinka Wilderiui. Bent jau tokią nuomonę susidariau iš treniruočių įrašų. Tas treneris nėra toks patyręs, kaip Wilderiui atrodo. Jis gal ir turi neblogų idėjų, bet mačiau jo treniruotes ir kai kurios detalės Wilderiui tikrai nėra naudingos. Svarbiausia, kad naujas treneris įkvėptų Wilderiui pasitikėjimo savo jėgomis ir padėtų pagerinti jo kojų darbą ringe. Manau, kad abu boksininkai ieškos nokauto, nes abu jau žino, kad gali sužeisti oponentą. Garantuoju, kad kova baigsis nokautu“.

Andy Ruizas (buvęs sunkiasvorių bokso pasaulio čempionas): „Tai viena iš tų „50 prieš 50“ kovų. Jų šansus vertinu vienodai. Gerai pažįstu tiek Fury, tiek Wilderį, todėl negaliu palaikyti tik kurio nors vieno iš jų. Būsiu arenoje šalia ringo ir nekantrauju sulaukti kovos. Sėkmės abiems boksininkams“.

Tysonas Fury ir Deontay Wilderis | Scanpix nuotr.

Tysonas Fury ir Deontay Wilderis | Scanpix nuotr.

Chrisas Algieri (buvęs WBO pirmojo pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempionas): „Mieliau būčiau žiūrėjęs Joshua kovą su Fury, nes dabar atrodo, kad ta kova gali niekada nebeįvykti. Tysonas gali pralaimėti Wilderiui. Wilderis turi tokią jėgą, kurios užtektų nokautuoti bet ką šiame pasaulyje bet kurią minutę. Niekada negalima „nurašyti“ žmogaus, pasižyminčio tokia jėga. Mano nuomone, Wilderis pagal vieno smūgio jėgą yra stipriausias kovotojas istorijoje. Jis gali pralaimėti kiekvieną raundo sekundę ir tada vienu smūgiu viską pakeisti. Aš vis dar prognozuočiau, kad Fury padarys tą patį, ką padarė antroje kovoje, bet negalima taip nurašinėti Wilderio, kaip kiti tai daro. Aš iš arti stebėjau antrąją jų kovą. Wilderio kojos tada jau nelaikė, bet ir neturėdamas pusiausvyros jis dar sugebėdavo galingai užsimoti. Wilderio jėga yra svarbus faktorius tol, kol nesibaigė kova“.

Josephas Parkeris (buvęs sunkiasvorių bokso pasaulio čempionas): „Manau, kad Fury laimės kovą anksčiau laiko, bet Wilderis bus pavojingesnis nei antroje kovoje. Wilderis yra įsiutęs. Jis buvo labai nepatenkintas, kai antroje kovoje treneriai metė rankšluostį į ringą. Dabar jis visiems bus liepęs nemėtyti rankšluosčio. Wilderis pripažins pralaimėjimą tik tada, kai bus „išjungtas“ ir kris ant nugaros. Manau, kad trečioji kova truks panašiai, kiek ir antroji“.

Eddie Hearnas (Anthony Joshua agentas): „Wilderis pagal savo bokso lygį nėra taip aukštai kaip Fury, AJ ar kai kurie kiti vyrukai, tačiau Wilderis visada yra pavojingas vien dėl savo jėgos. Manau, kad Fury buvo vertas laimėti pirmąją kovą, o antroje kovoje jis tiesiog sunaikino Wilderį. Žvelgiant į viską „ant popieriaus“, Fury turėtų būti neginčijamas favoritas. Visgi, Wilderio nurašyti niekada negalima. Jam trūksta bokso technikos, trūksta geresnio kojų darbo, bet tai jis kompensuoja jėga. Wilderiui ringe reikia progų užsimoti ir paleisti savo „bombas“. Fury antroje kovoje viską darė idealiai ir neleido Wilderiui pasinaudoti savo jėga. Bus įdomu pamatyti, ar Fury vėl primes savo kovos stilių varžovui. Mano prognozė – Fury pergalė. Jis tikriausiai baigs kovą anksčiau laiko“.

Roy Jonesas jaunesnysis (buvęs keturių skirtingų svorio kategorijų bokso pasaulio čempionas): „Jei Wilderis eis į kovą ir statys viską ant savo jėgos, tai tikrai nelaimės. Wilderis galėtų laimėti tik tada, jei pademonstruotų kažkokį naujesnį savo technikos arsenalą, kurio galbūt pramoko iš naujojo trenerio“.

Anthony Joshua (buvęs sunkiasvorių bokso pasaulio čempionas): „Jei jau privalau rinktis, tai prognozuočiau Wilderio pergalę, nes jis atrodo tiesiog „apsėstas“ minties apie revanšą. Susikoncentravęs žmogus visada yra pavojingas, o Wilderis dabar rodo maksimalią koncentraciją. Manau, kad trečioji kova baigsis nokautu“.

Deontay Wilderis ir Tysonas Fury. | „Scanpix“ ir instagram.com nuotr.

Deontay Wilderis ir Tysonas Fury. | „Scanpix“ ir instagram.com nuotr.

Brianas „BoMacas“ McIntyre‘as (Terence‘o Crawfordo treneris): „Ačiū Jėzui Kristui, kad jie pagaliau susikaus trečią kartą. Tikiuosi, kad trečia kova bus tarsi antrosios kovos tęsinys. Wilderiui tada atrodė, kad antroji kova buvo sustabdyta per anksti, jis buvo tikras, kad galėjo ir toliau kovoti. Tegul jie išsiaiškina savo santykius“.

Bernardas Hopkinsas (buvęs dviejų skirtingų svorio kategorijų bokso pasaulio čempionas): „Aš net neabejoju, kad Wilderis fiziškai bus gerai pasiruošęs kovai. Tikiu, kad jis gerai atrodo treniruotėse, jo nuotraukos gražios, bet svarbūs dalykai prasidės tik tada, kai nuskambės gongas. Nesvarbu, kaip Wilderis atrodo išoriškai, svarbu tai, ar jis susitvarkys su psichologiniu spaudimu. Wilderis lengviau emocijoms pasiduodantis boksininkas nei Fury. Wilderiui reikia susitvarkyti galvą, jei jis nori turėti vilčių. Wilderis į kovą turi ateiti šalta galva. Kiek esu matęs jo kovų, problemos prasidėdavo tada, kai Wilderis praleisdavo kokį smūgį, pasiduodavo emocijoms ir aklai pradėdavo eiti į puolimą“.

Evanderis Holyfieldas (buvęs dviejų skirtingų svorio kategorijų bokso pasaulio čempionas): „Wilderiui antroji kova su Fury neabejotinai buvo blogiausia karjeroje. Kažkas buvo ne taip. Girdėjau iš jo įvairių pasiteisinimų. Nežinau, ar tie pasiteisinimai turi pagrindo, bet galiu tik pasakyti, kad boksininkui labai svarbu šalia savęs turėti tinkamus žmones. Tikiuosi, kad jis susitvarkys problemas ir šį kartą pasirodys geriau. Kiekvienas iš mūsų gali turėti blogą dieną, bet tai, kaip Wilderis pasirodė antroje kovoje, buvo siaubinga. Sunku patikėti, kad įmanoma visiškai pamiršti, kaip reikia boksuotis. Jis toje kovoje prasileisdavo smūgius nuo pirmos iki paskutinės raundo sekundės“.

Andre Wardas (buvęs dviejų skirtingų svorio kategorijų bokso pasaulio čempionas): „Wilderis trečioje turės daug ką įrodyti ir užtildyti daug kritikų. Dėl savo turimos jėgos jis visada yra pavojingas varžovas“.

Tysonas Fury ir Deontay Wilderis | Scanpix nuotr.

Tysonas Fury ir Deontay Wilderis | Scanpix nuotr.

Oscaras De La Hoya (buvęs šešių skirtingų svorio kategorijų bokso pasaulio čempionas): „Wilderi, aš tave myliu, bet, po velnių, Fury vėl laimės. Jis yra ypatingas kovotojas. Jis sunkiasvoris, o po ringą juda kaip lengvo svorio kategorijos boksininkas“.

Mike‘as Tysonas (buvęs sunkiasvorių bokso pasaulio čempionas): „Wilderis į pirmą kovą ėjo tikėdamas savo pergale, bet antroje kovoje buvo visiškai kitoks. Aš nesakau, kad jis neturi šansų trečioje kovoje. Visi visada turi šansų, jei tik yra pasiryžę paaukoti viską dėl kovos. Jei Wilderis paskirs savo gyvenimą tam, kad pasiektų revanšą, tada jis gali atsirevanšuoti. Kovoti prieš Fury sunku todėl, kad tai yra labai nestandartinis sunkiasvoris. Jo ūgis virš 2 m, bet ringe tu negali jo pagauti dėl jo nuostabaus kojų darbo“. 

Dar daugiau prognozių:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (21)
Registruoti
Anoniminiai (21)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų