Oslo fechtavimo suaugusiųjų taurėje – bronza A.Salokui

2021.10.04 16:07
Arnas Salokas | Organizatorių nuotr.

Arnas Salokas | Organizatorių nuotr.

2021 Spalio 2-3 d. Osle (Norvegija) vyko Norvegijos suaugusiųjų fechtavimo taurė, kurioje susikovė fechtuotojai iš 10-ies šalių. Lietuvai atstovavo penki sportininkai – Arnas Salokas, Leonardas Kalininas, Rokas Jukna, Viktė Ažukaitė ir Monika Narbutaitė.

Šeštadienį vyrų špagos grupėje solidžiai pasirodė Arnas Salokas. Pogrupyje laimėjęs 4 kovas iš 6, atkrintamosiose gavo 17 reitingo numerį. Nesunkiai, 15:5 įveikęs norvegą C.H. Walle dėl patekimo į šešioliktfinalį, o vėliau kitą norvegą T. Straumoy 15:12, lietuvis pateko į geriausiųjų 16-uką, kur jo laukė tituluotas Danijos fechtuotojas, bei pirmas varžybų reitingas F. Von der Osten. Po labai įtemptos kovos, A. Salokas, rezultatu 9:8 išplėšė pergalę. Kova dėl medalio taip pat buvo labai atkakli. Lietuvis įveikė varžovą iš Suomijos A. Heinamaa vos vienu tašku – 15:14. Patekti į finalą nepavyko pralaimėjus švedui C. Kelly 9:15. Galutinėje įskaitoje iškovota trečioji vieta ir bronzos medalis tarp 51 dalyvių.

Kiti du Lietuvos sportininkai – Leonardas Kalininas ir Rokas Jukna, pogrupiuose iškovojo po 3 pergales. L. Kalininas atkrintamosiose įveikė norvegą K. H. Eriksen 15:6, ir, taip pat, norvegą F. Alfheim 15:13 ir pateko į 16-uką. Tačiau, įveikti dano P. Jorgensen nepavyko (6:15). Galutinėje įskaitoje užimta 16-a vieta. R. Jukna 14:15 pralaimėjo norvegui O. Eikanger jau pirmajame atkrintamųjų rate ir užėmė 34 vietą.

Sekmadienį moterų špagos rungtyje per plauką nuo medalio liko V. Ažukaitė. Pogrupyje nugalėjusi visas 5 varžoves, gavo pirmą varžybų reitingo numerį, kas leido praleisti pirmąją atkrintamųjų kovą ir iš karto patekti į geriausiųjų 16-uką. Kovoje dėl patekimo į ketvirtfinalį lietuvė įveikė norvegę P. Albertson 15:8, tačiau patekti į pusfinalį nepavyko, V. Ažukaitė 12:15 turėjo pripažinti suomės A. Salminen pranašumą. Galutinėje įskaitoje užimta 5 vieta tarp 25 dalyvių. M. Narbutaitė pogrupyje laimėjo 1 kovą iš 5, atkrintamosiose 9:15 nusileido austrei L. Praxmarer ir galutinėje įskaitoje užėmė 20 vietą.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų