A.Vitkauskas: „Jei norime daugiau pergalių, privalome išlaikyti žaidybinį stabilumą“

2021.09.30 23:16
Armantas Vitkauskas | Elvio Žaidario nuotr.

Armantas Vitkauskas | Elvio Žaidario nuotr.

Kai praėjusį savaitgalį žalgirietis Karolis Uzėla pasiuntė kamuolį į Armanto Vitkausko ginamus vartus, nutrūko pastarojo 292 minutes besitęsusi sausų minučių serija. Tai yra ilgiausia sausa serija per visą 2021 metų sezoną. Iki šio nesusikalbėjimo gynyboje paskutinį kartą „Riteriai“ įvartį buvo praleidę daugiau nei prieš mėnesį, kai vienuolikos metrų baudinį realizavo Gargždų „Bangos“ saugas Simonas Urbys. Paties „Riterių“ vartų sargo tokia statistika nestebina.

„Tai yra natūralu. Tiesiog atsiranda vis geresnis ryšys tarp grandžių, o ir komanda kiekvienose rungtynėse vis geriau supranta, ko iš mūsų nori naujasis treneris. Visi šie faktoriai susideda tiek į sumažėjusį praleistų įvarčių skaičių, tiek į pagerėjusį žaidimą“, – sakė A. Vitkauskas.

Prieš šį sezoną „Riterius“ papildęs 32-ejų vartininkas nuo pirmųjų rungtynių užsitikrino pagrindinio vartininko vietą. Vis tik, pirmajam ratui einant į pabaigą, patyrė traumą ir į aikštę sugrįžo tuomet, kai traumą patyrė jį sėkmingai pakeitęs Lukas Paukštė.

„Tos smulkios traumos sezono pirmoje pusėje išbalansuodavo varžybinį ritmą. Bet dabar viskas gerai – gaunu žaidybinio laiko, traumos nekankina, o tai žaidėjui yra patys svarbiausi dalykai“, – komentavo vartininkas.

Pagerėjęs žaidimas gynyboje ir sumažėjęs praleistų įvarčių skaičius „Riterius“ pakėlė iki penkerių iš eilės nepralaimėtų rungtynių serijos. Tiesa, net trejos iš tų rungtynių baigėsi lygiosiomis, o tai sutrukdė pagerinti situaciją turnyro lentelėje.

„Jei norime daugiau pergalių, privalome išlaikyti žaidybinį stabilumą. To mums labai trūko pirmoje sezono pusėje. Tą patį galima sakyti ir kalbant apie paskutines rungtynes prieš „Žalgirį“. Aišku, žiūrint pagal visą rungtynių eigą, galėjome ir laimėti, ir pralaimėti. Silpnai pradėjome, bet laikui bėgant perėmėme iniciatyvą ir išlyginome rezultatą“, – kalbėjo A. Vitkauskas.

Vartininko didžioji karjeros dalis buvo praleista būtent „Žalgirio“ klube. Vėliau jis išvyko į „Kauno Žalgirį“, iš kurio atvyko į „Riterius“.

„Visi labai akcentuoja, kad daug metų praleidau Vilniaus „Žalgiryje“. Bet aš to nesureikšminu. Tai jau yra praeitis, o į aikštę einu laimėti, nepriklausomai nuo to, su kokiu varžovu tenka žaisti. Kalbant apie Kauną, tai aš ten praleidau tik vieną sezoną, kurio didžiąją dalį gydžiausi traumą. Ten likę draugų, žmonių, kurie padėjo atsigauti po traumos, už ką visada būsiu dėkingas. Tačiau aikštėje visi sentimentai baigiasi“, – sakė A. Vitkauskas.

Būtent su „Kauno Žalgiriu“ šį penktadienį „Riteriai“ žais centrines „Optibet A lygos“ rungtynes. Kauno klubas yra vienas iš nedaugelio, kurio šiemet „Riteriams“ nugalėti dar nepavyko.

„Turime laikytis trenerio paruošto varžybinio plano, žaisti drausmingai gynyboje, išnaudoti savo šansus puolime ir viskas bus gerai“, – konstatavo „Riterių“ vartininkas.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų