Pasibaigęs. 07-11 03:00
Copa America
Urugvajus
0
Kolumbija
1
Pasibaigė po baudinių. 07-14 03:00
Copa America
Kanada
2(2)
Urugvajus
3(2)
Pasibaigęs. 07-14 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Anglija
1
Pasibaigė po pratęsimo. 07-15 04:20
Copa America
Argentina
1(0)
Kolumbija
0(0)

Drama Rusijoje: paskutiniuose ratuose prapliupęs lietus padėjo L.Hamiltonui iškovoti 100-ąją pergalę VIDEO (7)

2021.09.26 16:33
Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį Sočyje vyko įspūdingos 15-osios „Formulės 1“ sezono lenktynės – Rusijos GP. Jose 100-ąją karjeros pergalę dramatiškai iškovojo britas Lewisas Hamiltonas su „Mercedes“ bolidu.

L.Hamiltonas startavo iš 4-os vietos, bet pajudėjo labai prastai ir nukrito iki 7-os pozicijos. Vėliau jis susitvarkė su Fernando Alonso („Alpine“) ir ilgą laiką važiavo 6-as. L.Hamiltonas su vidutinio kietumo padangomis ilgai išbuvo trasoje ir išlaikė neblogą tempą. Tai jam padėjo aplenkti ne vieną varžovą. Su kietomis padangomis britas demonstravo dar geresnį greitį, aplenkė kanadietį Lance‘ą Strollą („Aston Martin“) su ispanu Carlosu Sainzu („Ferrari“) ir pradėjo vytis britą Lando Norrisą („McLaren“).

Iš „pole“ pozicijos startavęs L.Norrisas beveik visą laiką kontroliavo lenktynes. Po visų pilotų sustojimų jis ir toliau buvo pirmas. L.Hamiltonas jį visiškai prisivijo, tačiau L.Norrisas tada padidino tempą ir sėkmingai laikėsi pirmoje vietoje.

Viską pakeitė staiga prapliupęs lietus. Keletą ratų lašnojo nestipriai, bet paskutiniuose ratuose trasa jau buvo visiškai permirkusi. L.Hamiltonas turėjo didelę persvarą prieš trečioje vietoje buvusį varžovą, todėl nusprendė pasukti į boksus ir pasirinko tarpinėms sąlygoms skirtas padangas. Tuo tarpu L.Norrisas pasiryžo rizikuoti. Jis tikėjosi įveikti 4 likusius ratus su sausai trasai skirtomis padangomis. L.Norrisas tada dar turėjo 26 sek. persvarą prieš L.Hamiltoną, bet lietus tik intensyvėjo. L.Norrisas net nebegalėjo sustabdyti bolido ir buvo priverstas sukti į boksus, nes kitu atveju tikriausiai nebūtų atvažiavęs iki finišo. L.Norrisas tada nukrito į 8-ą vietą, bet prieš finišą dar aplenkė suomį Kimį Raikkoneną („Alfa Romeo“) ir finišavo 7-as.

L.Hamiltonas paskutiniuose ratuose ramiai įtvirtino pergalę. Antrą vietą įspūdingai iškovojo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Jis startavo paskutinis ir prieš prasidedant lietui važiavo 7-as. Tada M.Verstappenas nusprendė greitai sukti į boksus ir iš to daug išlošė. Trečia vieta džiaugėsi didesnių taktinių klaidų nedaręs C.Sainzas.

Rusijos GP lenktynių rezultatai:

Rusijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Rusijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

L.Hamiltonas su 246,5 taško tapo naujuoju čempionato lyderiu ir aplenkė M.Verstappeną (244,5). Trečias liko V.Bottas (151). Konstruktorių įskaitoje „Mercedes“ (397,5) dar labiau nutolo nuo „Red Bull“ (364,5). Treti rikiuojasi „McLaren“ (234).

16-osios sezono lenktynės spalio 10 d. numatytos Turkijoje.

Atnaujinta 16.32 val. L.Norrisas sustojo likus 2 ratams ir nukrito net į 8-ą vietą už K.Raikkoneno. 3-ias važiuoja C.Sainzas.

Atnaujinta 16.31 val. M.Verstappenas anksti pasirinko tarpinėms sąlygoms skirtas padangas ir daug išlošė. Jis jau trečias ir dar tikrai aplenks vos pavažiuojantį L.Norrisą.

Atnaujinta 16.30 val. Dabar jau akivaizdu, kad L.Norrisas suklydo. Trasoje pilna vandens, L.Hamiltonas jį jau aplenkė.

Atnaujinta 16.29 val. L.Hamiltonas kone 10 sek. greitesnis už L.Norrisą. Liko 3 ratai, o juos skiria 15 sek.

Atnaujinta 16.28 val. L.Norrisas važiuoja labai lėtai ir sparčiai praranda laiką L.Hamiltonui.

Atnaujinta 16.26 val. L.Hamiltonas stoja į boksus likus 4 ratams! L.Norrisas atsisako tai daryti ir rizikuoja. Jis bandys atlaikyti 4 ratus su sausai trasai skirtomis padangomis.

Atnaujinta 16.25 val. S.Vettelis du kartus susidūrė su komandos draugu L.Strollu, bet pilotai lieka trasoje.

Atnaujinta 16.24 val. F.Alonso aplenkė C.Sainzą, D.Ricciardo praranda pozicijas. Pilotai stoja ir renkasi tarpinėms sąlygoms skirtas padangas!

Atnaujinta 16.23 val. S.Perezas susitvarkė su C.Sainzu ir jau važiuoja 3-ias. Tiesa, iki L.Hamiltono jį skiria net 41 sek. F.Alonso aplenkė D.Ricciardo ir pakilo į 5-ą vietą.

Atnaujinta 16.22 val. Lyja vis stipriau - L.Norrisas suklydo ir vos neprarado vietos L.Hamiltonui. Tuo tarpu S.Perezas jau atakuoja C.Sainzą kovoje dėl trečios vietos. Liko 6 ratai.

Atnaujinta 16.21 val. Pranešama apie prasidėjusį lietų trasoje. Tiesa, jis kol kas silpnas.

Atnaujinta 16.20 val. S.Perezas aplenkė D.Ricciardo ir pakilo į 4-ą vietą. Iki C.Sainzo meksikiečiui trūksta 2.6 sek.

Atnaujinta 16.18 val. Paskutiniuose ratuose trasą gali užklupti lietus.

Atnaujinta 16.16 val. Likus 10 ratų L.Norrisą ir L.Hamiltoną skiria sekundė. C.Sainzas turi apie 2 sek. persvarą prieš D.Ricciardo, kurį bando atakuoti S.Perezas. M.Verstappeno tempas kritęs, jis net nesugeba atakuoti F.Alonso.

Atnaujinta 16.14 val. Ch.Leclercas su naujesnėmis padangomis aplenkė G.Russellą ir dabar važiuoja 9-as.

Atnaujinta 16.11 val. L.Norrisas padidino tempą ir kol kas atsilaiko prieš L.Hamiltoną. Liko 14 ratų.

Atnaujinta 16.08 val. F.Alonso su naujesnėmis padangomis aplenkė M.Verstappeną ir pakilo į 6-ą vietą.

Atnaujinta 16.07 val. L.Hamiltonas važiuoja greičiausius ratus ir sekunde kiekviename rate lenkia L.Norrisą.

Atnaujinta 16.05 val. Visi lyderiai pagaliau atliko bent po 1 sustojimą. Likus 17 ratų lyderiu vėl tapo L.Norrisas. Jis 2.7 sek. lenkia L.Hamiltoną, 21.3 sek. - C.Sainzą, 22.7 sek. - D.Ricciardo, 24 sek. - S.Perezą ir 25.3 sek. - M.Verstappeną.

Atnaujinta 16.02 val. L.Hamiltonas taip pat aplenkė Ch.Leclercą ir toliau vejasi L.Norrisą. Dabar du britus skiria tik 4 sek.

Atnaujinta 16.00 val. L.Norrisas aplenkė dar nestojusį Ch.Leclercą ir pakilo į 3-ią vietą.

Atnaujinta 15.54 val. L.Hamiltonas demonstruoja puikų tempą su kietomis padangomis, aplenkė L.Strollą, C.Sainzą ir P.Gasly bei jau pakilo į 5-ą vietą. Dabar jam trūksta 8 sek. iki L.Norriso, o tai veikiausiai bus kova dėl pergalės, jei neprasidės lietus.

Atnaujinta 15.53 val. Daugiau nei pusę lenktynių vidutinio kietumo padangomis įveikęs L.Norrisas galiausiai pasuko į boksus ir į trasą grįžo 4-as. Jį dabar lenkia tik trys pilotai su kietomis padangomis, kuriems dar reikės stoti: S.Perezas, F.Alonso ir Ch.Leclercas.

Atnaujinta 15.48 val. L.Hamiltonas galiausiai sustojo boksuose ir į trasą grįžo prieš D.Ricciardo. Pastarasis jau spėjo aplenkti G.Russellą. Kiek netikėtai anksti stojo kietas padangas turėjęs M.Verstappenas. Jis į trasą grįžo už G.Russello.

Atnaujinta 15.43 val. D.Ricciardo bando gelbėti situaciją - greitai aplenkė E.Oconą.

Atnaujinta 15.42 val. D.Ricciardo sugaišo nemažai laiko trasoje ir sugrįžo į trasą už E.Ocono. Tai geros naujienos ir L.Hamiltonui, kurį D.Ricciardo prieš sustojimą lenkė.

Atnaujinta 15.29 val. C.Sainzas taip pat pasuko į boksus bei grįžo prieš pat L.Strollą. M.Verstappenas su Ch.Leclerclu aplenkė S.Vettelį.

L.Norriso lenkimas prieš C.Sainzą:

Atnaujinta 15.27 val. Nemažą greičio pranašumą turėjęs L.Norrisas aplenkė C.Sainzą ir pradėjo nuo jo tolti. L.Strollas pirmasis iš lyderių suko į boksus ir tai jam padėjo aplenkti vėliau stojusį G.Russellą.

Atnaujinta 15.21 val. Kol Ch.Leclercas kovojo su S.Vetteliu, M.Verstappenas tuo pasinaudojo ir pakilo į 12-ą vietą, aplenkdamas monakietį.

Atnaujinta 15.19 val. L.Norrisas vis labiau spaudžia C.Sainzą. Į kovą įsivėlę lyderiai nebetolsta nuo G.Russello. Britas dabar atsilieka apie 7 sek.

Atnaujinta 15.17 val. M.Verstappenas susitvarkė su P.Gasly ir jau važiuoja 13-as. Dabar jo taikinyje Ch.Leclercas.

Atnaujinta 15.14 val. M.Verstappenas aplenkė V.Bottą ir pakilo į 14-ą poziciją.

Atnaujinta 15.11 val. C.Sainzas su L.Norrisu tolsta nuo persekiotojų, o G.Russellas už savęs sulaiko visus kitus pilotus.

Atnaujinta 15.10 val. S.Perezas susitvarkė su F.Alonso ir pakilo į 7-ą vietą. V.Bottas jau 14-as, M.Verstappenas - 15-as.

Lenktynių startas:

Atnaujinta 15.08 val. L.Hamiltonas susitvarkė su F.Alonso ir pakilo į 6-ą vietą.

Atnaujinta 15.05 val. L.Norrisas neblogai pajudėjo į startą, bet agresyvesnį vairavimo stilių pasirinkęs C.Sainzas vėliau stabdė ir sugebėjo aplenkti britą. G.Russellas išlaikė 3-ią vietą, o L.Hamiltonas nukrito net į 7-ą poziciją. Britą aplenkė L.Strollas, D.Ricciardo ir F.Alonso. Ch.Leclercas jau šoktelėjo į 12-ą vietą, V.Bottas - į 15-ą, M.Verstappenas - į 17-ą.

Lenktynės bus itin intriguojančios, nes starto rikiuotė – visiškai nestandartinė. Šeštadienį permainingomis oro sąlygomis vykusią kvalifikaciją pirmą kartą karjeroje laimėjo britas Lando Norrisas („McLaren“), antras buvo ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“), trečias – britas George‘as Russellas („Williams“).

Iš čempionato favoritų aukščiausiai – 4-as – startuos britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Tuo tarpu daugelis pagrindinių jo konkurentų dėl baudų atsidūrė rikiuotės gale. Čempionato lyderis olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“) dėl sukeltos avarijos praėjusiose lenktynėse su L.Hamiltonu ir variklio komponentų keitimo startuos paskutinis – 20-as. Tik 19-as lenktynes pradės monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“), o 16-as startuos suomis Valtteri Bottas („Mercedes“). Jų boliduose irgi buvo keisti variklio elementai.

Rusijos GP į „Formulės 1“ kalendorių buvo įtrauktas 2014 m. Nuo tada visas 7 lenktynes čia laimėjo „Mercedes“ pilotai: 4 kartus tai padarė L.Hamiltonas, 2 – V.Bottas ir 1 – vokietis Nico Rosbergas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų