Kauniečiai sieks nutraukti dešimtmečius trunkantį Šiaulių regbio klubų dominavimą

2021.09.24 15:45
Regbis.lt nuotr. | Organizatorių nuotr.

Regbis.lt nuotr. | Organizatorių nuotr.

 Baltijos regbio „Top“ lygoje prasideda kova dėl čempionų titulo. Titulą ginantis „Baltrex-Šiauliai“ klubas finale susigrums su vicečempionu Kauno „Ąžuolu“. Pirmosios finalo rungtynės vyks rugsėjo 25 dieną Kaune. Atsakomasis finalo susitikimas, po kurio paaiškės „Top“ lygos čempionai, bus žaidžiamas spalio 2 dieną Šiauliuose.

Praėjusiais metais čempionai paaiškėjo po vienerių finalo rungtynių, kurias gan lengvai 53:7 laimėjo „Baltrex“. Tačiau šiais metais tokios lengvos pergalės čempionai nesitiki.

„Atsinaujinusi „Ąžuolo“ komanda labai patobulėjo šį sezoną. Laikome juos stipriais varžovais, ne veltui jie pateko į finalą. Jie turi stiprių ginklų ir kam tą dieną geriau seksis, tas ir gali laimėti. Nenorim jų pervertinti, bet ir nenorim nuvertinti. Turime būti susikoncentravę visu 100 procentų. Einam ginti čempiono titulą. Norim aikštėje primesti savo sąlygas ir diktuoti savo žaidimą. Kauniečių komanda panaši į mūsų – bėganti ir nori žaisti. Puolimas dominuos ir prognozuočiau taškų lenktynes“, – sako „Baltrex“ komandos žaidžiantysis treneris Vytaras Bloškys.

„Mūsų komandos augimas tikrai matosi. Bet dar trūksta pastovumo. Ko gero neįmanoma žaisti be duobių visas 80 minučių. Nes regbis yra fizinis, emocinis ir daug jėgų reikalaujantis žaidimas. Varžovų komandoje sunku kažkur surasti silpnų vietų. Šį sezoną su jais dar nežaidėme. Nuo to mums tik geriau, nes jie mūsų nežino“, – teigia „Ąžuolo“ treneris Linas Naujalis.

Pusfinalio barjerą „Ąžuolo“ komanda įveikė be legionierių pagalbos. Finale kauniečiai pasitelks legionierius iš regbio tradicijomis garsėjančių šalių – Anglijos, Pietų Afrikos Respublikos ir Zimbabvės.

Regbis.lt nuotr. | Organizatorių nuotr.

Regbis.lt nuotr. | Organizatorių nuotr.

„Turime įdomų sezoną. Norėjom pažiūrėti kur mes esame be legionierių ir pusfinalyje rėmėmės vietiniu jaunimu. Komanda šį sezoną galėjo pamatyti skirtingą regbį, kurį rodė mūsų legionieriai. Jauni žaidėjai turi pajusti skirtingus regbio prieskonius. Zimbabvėje žaidžiamas vienoks regbis, Pietų Afrikos Respublikoje ar Naujojoje Zelandijoje – kitoks. Turime jaunuolį iš Anglijos. Nors jam tik 19 metų, bet jis įnešė daug disciplinos ir parodė, koks yra profesionalas. Tai labai padeda augti ir tobulėti vietiniam jaunimui“, – tvirtina trečią kartą „Top“ lygos finale žaisiančio „Ąžuolo“ treneris.

Tuo tarpu „Baltrex“ komanda prieš finalą patyrė rimtų nuostolių. Pusfinalyje sunkią traumą gavo ilgametis komandos lyderis ir žaidžiantysis treneris Žygimantas Radžius.

„Sezoną pradėjome trimis lengvomis pergalėmis, Sankt Peterburge vykusiame Čempionų taurės turnyre iškovojome sidabrą ir viskas buvo gerai. Tačiau „Top“ lygos pusfinalyje pradėjom buksuoti. Nebežaidžiam taip, kaip norime. Dėl traumos neturėsime Žygimanto Radžiaus. Turime ir daugiau nedidelių traumų. Liko dvejos rungtynės, bandysim susitelkti iš senų resursų, neperspausti žaidėjų, kad į finalą ateitume geriausios sportinės formos. Komandoje vyksta ne specifinis pasirengimas kovai su „Ąžuolu“, o savęs paruošimas ir atstatymas“, – sako V. Bloškys.

Po nepriklausomybės atkūrimo vienintelį kartą ne Šiaulių klubas Lietuvos regbio čempionu tapo 1996 metais, kai laimėjo Panevėžio „Gilėnai“. Praėjusį sezoną penktą kartą Lietuvos čempiono titulą iškovojęs „Baltrex“ klubas nutraukė trejus metus trukusį Šiaulių „Vairo“ dominavimą. Tituluočiausias šalies regbio klubas „Vairas“ čempionu yra tapęs net 32 kartus.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų