Aštuoniolikmetis „Riterių“ debiutantas A.Buteliauskas: „Pagrindinėje komandoje noriu rasti savo vietą“

2021.09.24 07:48
Antanas Buteliauskas | fkriteriai.lt nuotr.

Antanas Buteliauskas | fkriteriai.lt nuotr.

Kai Maksimas Marusičius praėjusį savaitgalį 79 minutę pasiuntė kamuolį į Kėdainių „Nevėžio“ vartus ir rezultatas tapo 3:0, „Riterių“ vyriausiasis treneris Miguelis Moreira žvilgelėjo į atsarginių suolelį ir parodė pirštu į Antaną Buteliauską – aštuoniolikmetį „Riterių“ futbolininką, iki šiol nė sykio nežaidusį „Optibet A lygoje“.

Kol Antanas ruošėsi savo debiutui, tas pats M. Marusičius padedamas „Nevėžio“ gynėjo Biliaminu Nurudeeno, dar labiau padidino ir taip solidžią „Riterių“ persvarą. Tai reiškė, kad A. Buteliauskas į aikštę žengs nejausdamas jokios įtampos.

„Manyčiau, kad man skirtas minutes sužaidžiau gerai, buvau aktyvus ir jungiausi prie komandos atakų. Žinoma, noriu padėkoti treneriams už suteiktą galimybę debiutuoti aukščiausioje lygoje“, – sakė A. Buteliauskas.

Šį sezoną gynėjas pradėjo Pirmos lygos BFA komandoje, tačiau vasarą norėdamas pajausti savo galimybes persikėlė į „Riterių“ stovyklą. Kaip pats dabar sako, tai buvo teisingas sprendimas.

„Kai prisijungiau, mane maloniai nustebino treniruočių kokybė ir jų intensyvumas. Pajaučiau, kad atsidūriau tarp profesionalų, todėl prireikė šiek tiek laiko, kol pripratau prie greitesnio žaidimo ir mąstymo.

Jei atvirai, galvojau, kaip įsitvirtinti Pirmoje lygoje, todėl apie debiutą A komandoje net nesvajojau. Vis tik, tokie dalykai kiekvienam jaunam žaidėjui prideda motyvacijos ir aš nesu išimtis. Įdomiausia tai, kad apetitas kyla bevalgant. Dabar A lygoje norėsiu ir sieksiu dar daugiau minučių“, – sakė A. Buteliauskas.

Jaunasis gynėjas žaidžia toje pačioje pozicijoje, kurioje bent kol kas vieta yra rezervuota „Riterių“ vyriausiam žaidėjui Valdemarui Borovskiui. Devyniolika metų jaunesnis Antanas pripažįsta, kad žaidimas su V. Borovskiu jį patį daro geresniu.

„Šiuo metu daugiausiai laiko praleidžiu B komandoje, kur yra suteikta galimybė tobulėti ir lavinti savo įgūdžius. Man nėra svarbu, kurioje komandoje žaidžiu, nes visada noriu laimėti rungtynes ir prisidėti prie pergalės.

Kalbant apie Valdemarą, tai labiausiai patinka jo ,,atsipalaidavimas“ tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Komandos senbuvio sprendimai žaidimo metu yra ramūs ir apgalvoti, tačiau rūbinėje jis nepraleidžia progos ir pajuokauti.

Man, kaip jaunam žaidėjui, iš kiekvieno patyrusio galima pasiimti visko po truputį, nes kiekvienas savo patirtį perteikia kitaip. Svarbu yra mokytis iš vyresnių, bet tuo pačiu nereikia pamiršti, kad geriausios pamokos – iš savo klaidų.

Niekada negalvoju apie tai, ką turėčiau ar galėčiau pakeisti komandoje, nes pats noriu rasti savo vietą pagrindinėje ekipoje“, – motyvacijos nestokojo A. Buteliauskas.

Jau šeštadienį „Riterių“ laukia Vilniaus derbis, kur 19 val. LFF stadione M. Moreiros auklėtiniai susitiks su „Žalgiriu“.  

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų