„Man didžiulė gėda. Juk tai pamatė tūkstančiai žmonių“: pasaulio čempionate – seksizmo skandalas fotogalerija (18)

2021.09.22 16:15
Johanna Farber | Instagram.com nuotr

Johanna Farber | Instagram.com nuotr

 Maskvoje (Rusija) vykusį pasaulio laipiojimo sporto čempionatą sudrebino seksizmo skandalas. Vienos iš transliacijų metu čempionato operatorius pritraukė kamerą arčiau austrės Johannos Farber sėdmenų ir sukėlė didžiulį pasipiktinimą, - skelbia „New York Post“.

„Aš esu sportininkė. Mano tikslas varžybų metu yra pasiekti kuo geresnį rezultatą. Tiesą pasakius, dabar jaučiu didžiulę gėdą. Juk tūkstančiai žmonių stebėjo tą transliaciją“, - sakė J.Farber.

Tai ne pirmas kartas, kai J.Farber išsakė kritiką dėl to, kaip yra filmuojamos moterų varžybos. Ji dar birželio mėnesį ragino nustoti taip sureikšminti sportininkių seksualumą, nustoti rodyti „žeminančius sulėtinto vaizdo pakartojimus“ ir vertinti sportininkes ne pagal išvaizdą, o pagal rezultatus.

Tarptautinė laipiojimo sporto federacija (IFSC) išreiškė solidarumą su sportininke: „IFSC smerkia žmogaus kūno objektifikavimą ir imsis veiksmų, kad tokie dalykai ateityje nebepasikartotų bei kad sportininkai būtų apsaugoti“.

Panašų pranešimą išplatino ir pats IFSC prezidentas Marco Scolaris: „Kiek dar reikės padaryti klaidų, kad išmoktume elgtis teisingai?“.

J.Farber po pasaulio čempionato nusprendė atsiriboti nuo socialinių tinklų. Jos paskyra „instagram“ tinkle buvo ištrinta.

Maskvoje J.Farber dalyvavo „boulderingo“ rungtyje. Sportininkė sėkmingai pasirodė atrankoje – pasiekė 3 „topus“ ir 5 tarpinius finišus, užėmė 15-ą vietą ir pateko į pusfinalį. Jame J.Farber „topų“ pasiekti nepavyko. Su 2 tarpiniais finišais ji čempionatą baigė 19-a.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų