Moldovos gydytojas diskvalifikuotas iki „gyvos galvos“: pas dopingo kontrolierius siuntė sportininkų antrininkus

2021.09.20 21:37
Mėginiai | Scanpix nuotr.

Mėginiai | Scanpix nuotr.

 ITA pranešė, kad Moldovos gydytojas Dorinas Balmusas, dirbęs su šalies sunkiaatlečiais, buvo diskvalifikuotas iki „gyvos galvos“.

Pranešama, kad D.Balmusas nusižengė 2015 m. Hiustone (JAV) vykusio pasaulio sunkiosios atletikos čempionato metu. Tada trys sunkiaatlečiai – Iurie Bulatas, Ghenadie Dudoglo ir Artiomas Pipa – buvo pakviesti atlikti dopingo testų. Tuo metu visa trijulė vartojo dopingą, o D.Balmusas, tai žinodamas, surado tris švarius sportininkų antrininkus, kurie su sunkiaatlečių asmens dokumentais nuėjo pas dopingo kontrolierius.

Apie tokį sukčiavimo metodą pasaulis sužinojo dar 2020 m., kai Vokietijos televizija ARD pristatė specialų dokumentinį filmą. Visi trys minėti sunkiaatlečiai dėl D.Balmuso sukčiavimo galėjo startuoti 2015 m. pasaulio čempionate, tačiau vėliau vis tiek buvo pagauti dėl dopingo vartojimo.

Nė vienas iš trijų sunkiaatlečių itin skambiomis pergalėmis per karjerą pasigirti negalėjo. Geriausiai sekėsi A.Pipai, kuris skindavo medalius jaunimo varžybose, o 2014 m. pasaulio čempionate užėmė 7-ą vietą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų