Dominavimas: biatlonininkų vasaros sezonas baigėsi V.Strolios ir B.Bendikos pergalėmis

2021.09.20 12:03
Tomas Kaukėnas, Vytautas Strolia ir Edgaras Misė | Roberto Trakio nuotr.

Tomas Kaukėnas, Vytautas Strolia ir Edgaras Misė | Roberto Trakio nuotr.

 Lietuvos biatlonininkai baigė vasaros sezoną. Maduonoje (Latvija) sekmadienį baigėsi šalies čempionatas, kuriame į apdovanojimus pretendavo ir Latvijos sportininkai. Vis dėlto suaugusiųjų varžybose mūsiškiai dominavo, iškovoję 4 apdovanojimus iš 6 galimų.

Vyrai varžėsi 7 km kroso asmeninėse varžybose, kuriose už netaiklų šūvį prie rezultato buvo pridedama po 30 sek. baudos. Nugalėtoju tapo šiemet ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos ir Estijos čempionatų aukso medalius iškovojęs Vytautas Strolia. Dvi baudos minutes (šaudymas 0+2+0+2) šaudykloje „uždirbęs“ anykštėnas 1 min. 42 sek. pranoko Tomą Kaukėną (1+1+2+3) bei 2 min. 45,5 sek. – latvį Edgarą Misę (0+0+0+2).

V.Strolia šeštadienį laimėjo ir bendro starto rungtį riedslidėmis.

„Šiandien buvo šiek tiek sunkiau, nes varžybų per šias dvi savaites susidarė nemažai. Treniruotės buvo sunkesnės, kojos jautėsi sunkesnės, bet greitį galėjau išlaikyti, tad savijauta dar gana patenkintas. Šiandien buvo vėjuota ir po bėgimo stovint nėra lengva šaudyti, tad sušaudžiau visai neblogai. Džiaugiuosi, kad gulint nebuvo papildomų baudų“, – komentavo V.Strolia.

Sportininkas teigė, kad taiklumo procentas bėgant krosą krenta visiems dalyviams. Per abi suaugusiųjų bei jaunimo grupes už mūsiškį taikliau šaudė tik E.Misė.

„Man asmeniškai šiek tiek sunkiau šaudyti po kroso. Žiūrint į visų dalyvių procentus, visiems sunkiau šaudyti bėgimo rungtyje. Važiuodamas riedslidėmis gali daugiau atsipalaiduoti, o bėgime kojos visą laiką dirba. Gulint šaudyti lengviau, o stovint vėl stovi ant tų pačių kojų. Šiandien nuovargis pasijautė paskutinėje šaudykloje“, – šyptelėjo V.Strolia.

Čempionatą su dviem medaliais baigė T.Kaukėnas, prie bronzos riedslidžių rungtyje pridėjęs sidabrą krose. Pastarasis biatlonininkas vienintelis iš mūsų šalies suaugusiųjų rinktinės narių dalyvavo rugpjūčio pabaigoje vykusiame pasaulio vasaros biatlono čempionate, kur triskart pateko į pajėgiausiųjų 30-uką.

„Vasara praėjo pakankamai sklandžiai. Šiek tiek nesklandumų buvo po antros vakcinos. Per didelius karščius gal persistengiau ir forma buvo nukritusi. Tačiau lyg ir grįžau į vėžias, viskas daugmaž neblogai. Stovyklos Otepėje pabaigoje pradėjo skaudėti nugarą, bet manau, kad susitvarkysiu, – sakė T.Kaukėnas. – Šioms varžyboms specialiai nesiruošėme, pasaulio vasaros čempionatui taip pat. Tai buvo kaip treniruočių dalis, forma gali būti dar geresnė. Tikiuosi, pavyks ją kontroliuoti.“

Nors sportine forma dvejų olimpinių žaidynių dalyvis patenkintas, šaudymas vasaros varžybose jo nedžiugina.

„Šaudymas tikrai nėra stabilus. Keista savijauta šaudant, pojūčiai per treniruotes ir varžybų metu šiek tiek skiriasi. Nežinau priežasčių, negaliu sau atsakyti dėl ko taip įvyko. Dabar turėsiu laiko ištaisyti klaidas, jos nėra grubios, bet daro įtaką šaudymui“, – teigė T.Kaukėnas.

Moterų 6 km biatlono kroso asmeninėse varžybose triumfavo latvė Baiba Bendika (1+1+0+2). Sidabrą iškovojo 3 min. 36 sek. atsilikusi Natalija Kočergina (1+2+1+3), bronzą – 5 min. 54,6 sek. pralaimėjusi Gabrielė Leščinskaitė (1+3+1+2).

Jaunimo grupės Lietuvos čempionais tapo Maksimas Fominas ir latvė Sandra Bulina.

Šiomis varžybomis biatlonininkams baigėsi vasaros sezonas.

„Laukia šiek tiek poilsio, o po to vyksime vėl į kalnus, kur slidinėsime, priprasime prie slidžių. Vėliau bus dar viena stovykla Skandinavijoje. Liko dvi rimtos stovyklos ir prasidės sezonas“, – planu pasidalijo su latviais besitreniruojantis T.Kaukėnas.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų