Intriguojanti kova Lietuvos vasaros biatlono čempionate: nugalėtojas paaiškėjo paskutiniame rate

2021.09.18 19:15
Vytautas Strolia | Roberto Trakio nuotr.

Vytautas Strolia | Roberto Trakio nuotr.

 Maduonoje (Latvija) prasidėjo atviras Lietuvos vasaros biatlono čempionatas. Šeštadienį vykusioje bendro starto riedslidėmis rungtyje triumfavo vien tik pergales šią vasarą skinantis Vytautas Strolia bei latvė Baiba Bendika.

12,5 km varžybose intrigos netrūko: po pirmos šaudyklos į priekį išsiveržė V.Strolia, tačiau dėl trijų netaiklių šūvių trečiajame šaudymo ruože lyderio poziciją jis užleido Karoliui Dombrovskiui. Vis dėlto pastarasis tiek pat baudos ratų suko ketvirtoje šaudykloje bei į lemiamą distancijos ratą biatlonininkai pajudėjo kartu.

Paskutinius 2,5 km greičiau įveikė V.Strolia. Iš viso penkis baudos ratus sukęs (šaudymas 0+1+3+1) rinktinės lyderis K.Dombrovskį (1+0+0+3) pranoko 26,6 sek., o bronzą iškovojusį Tomą Kaukėną (2+2+1+1) – 1 min. 7,2 sek. Varžybos vyko vėjuotomis oro sąlygomis.

„Šiandien buvo tikrai įdomu. Tas vienas mano šaudymas stovint nenusisekė, šiek tiek gal nesusikaupiau ir tai įnešė intrigos. Galvojau, kad iki finišo tos intrigos nebebus, bet Karolis paskutinėje šaudykloje šovė daugiau ir išvažiavome kartu. Jaučiausi gana neblogai ir norėjau už tas tris baudas pakentėti, sudirbti paskutinį ratą – išėjo visai gerai“, – kova džiaugėsi V.Strolia.

Sočio ir Pjongčango olimpinių žaidynių dalyvis šią vasarą pergales skina viena po kitos. V.Strolia prieš savaitę triumfavo atvirajame Estijos čempionate, o prieš tai – tiek Lietuvos biatlono federacijos taurės varžybose, kur laimėjo tiek kroso, tiek riedslidžių rungtis.

„Vieną kartą taip, bet kitą kartą gali būti kitaip, negalima šnekėti labai garsiai. Ties skirtumai nėra labai dideli, pergalės mažais žingsneliais, o ne vieni vartai (juokiasi – aut. past.). Žinoma, pozityvo tai duoda, pasitikėjimo jėgomis duoda. Iš vienos pusės smagu, bet iš kitos – didesnė atsakomybė. Nesinori leistis žemyn, norisi kilti aukštyn. O iš viršūnės kilti aukštyn daug sunkiau“, – sakė V.Strolia.

Moterų 10 km varžybose Lietuvos čempionės titulą iškovojo latvė B.Bendika. Beveik visą distanciją pirmavusi Gabrielė Leščinskaitė tris sykius suklydo paskutiniame šaudymo ruože bei į priekį praleido ne tik kaimyninės šalies atstovę, bet ir Nataliją Kočerginą.

B.Bendika suko devynis baudos ratus (2+3+3+1) bei N.Kočerginą (4+1+3+1) pralenkė 54,9 sek., o G.Leščinskaitė (1+0+1+3) iškovojo bronzą, atsilikusi 1 min. 42,2 sek.

„Stovykloje Estijoje per treniruotes dažnai buvo toks stiprus vėjas, tad gerą praktiką turėjome ten. O šiandien su vėju susidraugauti pavyko 50 prieš 50 – dvi šaudyklos pakankamai gerai, dvi nepasisekė. O greičiu esu patenkinta, – komentavo N.Kočergina. – Dabar labai sunku pasakyti, ar sportinė forma gera, bet labai džiugu, jog nėra traumų, kokios buvo pernai visą vasarą. Esu pavargusi po daug treniruočių stovyklų kalnuose, ten atlikome specializuotą darbą.“

Sekmadienį paaiškės stipriausi Lietuvos biatlonininkai bėgant krosą. N.Kočergina dar prieš pradėdama biatlonininkės karjerą pasižymėjo greičiu bėgdama.

„Aš krosą mėgstu, bet krose minusas tas, kad didėjant pulsui ir kylant laktatui prastėja šaudymas. Reikia žinoti, kaip teisingai prieiti prie šaudyklos“, – šyptelėjo N.Kočergina.

Po Lietuvos čempionato biatlonininkai dvi savaites atsikvėps, o vėliau vyks į aukštikalnes ruoštis olimpinio sezono startams.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų