Daviso taurė: 3 valandų mūšyje – labai svarbi L.Grigelio pergalė VIDEO + statistika + komentaras (6)

2021.09.18 17:11
Laurynas Grigelis | Organizatorių nuotr.

Laurynas Grigelis | Organizatorių nuotr.

 Šeštadienį Heraklione prasidėjo Daviso taurės pasaulio grupės antrojo diviziono pirmojo rato mačas tarp Graikijos ir Lietuvos vyrų teniso rinktinių. Antrajame vienetų mače antroji Lietuvos raketė 30-metis Laurynas Grigelis (ATP-540) po 3 valandų 10 minučių maratono 7:6 (8:6), 3:6, 7:5 iškovojo svarbią pergalę prieš 25-erių graiką Michailą Pervolarakį (ATP-484). Lietuvos rinktinė prieš Graikiją dabar pirmauja 2:0 ir yra per žingsnį nuo galutinės pergalės.

L.Grigelis jau antrajame geime turėjo „break pointą“, bet jo nerealizavo. Penktajame jau geime pats lietuvis turėjo problemų paduodamas kamuoliuką. Jis atsiliko 0:40 ir neišsigelbėjo – pralaimėjo savo padavimų seriją. M.Pervolarakis įgytą pranašumą išlaikė iki dešimtojo geimo. Jame Graikijos atstovas pirmavo 40:15, bet savo padavimų metu iššvaistė du „set pointus“, o fantastiškai atsitiesęs L.Grigelis atstatė pusiausvyrą (5:5). Seto laimėtojas galiausiai sprendėsi pratęsime, kuris klostėsi labai permainingai. Lietuvis buvo įgijęs 2 taškų pranašumą (2:0, 3:1), bet pralaimėjo paties įžaistą kamuoliuką. Netrukus L.Grigelis laimėjo M.Pervolarakio paduotą kamuoliuką ir vėl pirmavo 2 taškais (4:2), tačiau korto šeimininkas atsitiesė (4:4). M.Pervolarakis pirmasis pratęsime galėjo viską baigti vienu tašku (5:6), bet nesėkmingai priėmė L.Grigelio padavimą. Po pertraukėlės lietuvis pelnė dar tašką ir galiausiai sėkmingai užbaigė setą varžovo padavimų metu.

Pirmojo seto pratęsimo pabaiga:

Antrojo seto pradžia L.Grigeliui susiklostė nesėkmingai. Jis po atkaklios kovos pralaimėjo pirmąjį geimą, tada pralaimėjo ir savo padavimų seriją, o po trečiojo geimo jau turėjo didelį deficitą (0:3). L.Grigeliui pavyko atsitiesti penktajame geime, kai jis realizavo „break pointą“ (2:3). Šeštajame geime L.Grigelis svarbiu momentu padarė dvigubą klaidą, o varžovas susikūrė du „break pointus“. Lietuvis du kartus išlipo iš „duobės“, tačiau drama tuo nesibaigė. M.Pervolarakis susikūrė dar tris „break pointus“ ir galiausiai sulaukė L.Grigelio klaidos (2:4). Vėliau progų atsitiesti L.Grigelis nebeturėjo ir pralaimėjo pirmąjį setą (3:6).

Antrojo seto pabaiga:

Lemiamą setą M.Pervolarakis pradėjo dviem laimėtais geimais, bet L.Grigelis nepasidavė ir panaikino deficitą (2:2). Tuomet lietuvis laimėjo dar vieną savo padavimų seriją (3:2), o M.Pervolarakis tada paprašė medicininės pertraukėlės – jam koją pradėjo traukti mėšlungis. Po pauzės Graikijos atstovas turėjo problemų savo padavimų metu. Deja, L.Grigeliui realizuoti „break pointo“ nepavyko ir rezultatas tapo lygus (3:3). Drama tęsėsi ir toliau – nervingame septintajame geime L.Grigelis pralaimėjo savo padavimų seriją, bet iš karto atsitiesė – aštuntajame geime „sausai“ laimėjo M.Pervolarakio padavimų seriją (4:4).

Devintajame geime L.Grigelis užtikrintai padavinėjo kamuoliuką ir atsidūrė arčiau pergalės (5:4). Visgi, M.Pervolarakis dar kartą rado jėgų resursų ir nesunkiai laimėjo savo padavimų seriją (5:5). Lietuvis netrukus dar kartą išsiveržė į priekį (6:5), o lemtingu tapo dvyliktasis geimas. L.Grigelis jame išbarstė pranašumą (30:15, 30:40), bet graikas nepajėgė laimėti savo padavimų serijos. Lietuvis susikūrė „match pointą“, o M.Pervolarakį išgelbėjo tinklas – į jį atsimušęs kamuoliukas leidosi L.Grigelio aikštės pusėje. Netrukus lietuvis susikūrė ir antrąjį „match pointą“ – šį sykį viskas susiklostė sėkmingiau ir lietuvis emocingai atšventė pergalę.

Trečiojo seto pabaiga:

Mačo statistika:

Mačo statistika | Organizatorių nuotr.

Mačo statistika | Organizatorių nuotr.

„Labai sunkus mačas. buvo labai karšta, labai drėgna, labai sunkios sąlygos. Trečiame sete abu buvome labai pavargę, manau tai matėsi. Mano tikslas buvo grąžinti kuo daugiau kamuoliukų į aikštę ir kentėti. Tai pasiteisino. Tai yra labai svarbus taškas mūsų komandai, bet rytoj yra kita diena, turime išlikti susikoncentravę. Dabar svarbiausia - atsigauti fiziškai”, - sakė L.Grigelis.

Lauryno Grigelio komentaras:

Šie tenisininkai vienas prieš kitą anksčiau nebuvo žaidę. Kipre gimęs M.Pervolarakis Graikijai pradėjo atstovauti tik nuo 2018 m. Per karjerą jis yra laimėjęs 2 ITF vienetų turnyrus – abu tame pačiame Heraklione 2019 m.

M.Pervolarakis 2019 m. Graikijos rinktinė debiutavo pasaulio grupės trečiajame divizione. Per 5 žaistus mačus jis pasiekė 3 pergales. L.Grigelis Lietuvos rinktinėje yra sužaidęs net 56 mačus (23 pergalės ir 33 pralaimėjimai). Tiesa, pernai prieš portugalus jis pralaimėjo visus mačus, o pastarąją pergalę Lietuvos rinktinei iškovojo dar 2019 m. prieš marokiečius.

Sekmadienis prasidės nuo dvejetų mačo. Jame Edas Butvilas ir Vilius Gaubas turėtų žaisti prieš M.Pervolarakį ir Petrą Tsitsipą, bet rinktinių kapitonai dar gali keisti sudėtis. Vėliau Ričardas Berankis turėtų susitikti su M.Pervolarakiu, o L.Grigelis – su P.Tsitsipu. Tiesa, jei Lietuvos rinktinė tuo metu jau pirmaus 3:0, tai likę vienetų mačai apskritai gali būti atšaukti, arba juose žaistų jaunesni rinktinių tenisininkai.

Lietuvos rinktinei pergalė prieš Graikiją garantuotų patekimą į pereinamąjį mačą dėl vietos pirmoje pasaulio grupėje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų