Yordenis Ugas ir Manny Pacquiao | Scanpix nuotr.

Yordenis Ugas ir Manny Pacquiao | Scanpix nuotr.

 Ketvirtadienį bokso pasaulį apskriejo žinia, kad WBA organizacija pranešė liepusi neseniai filipinietį Manny Pacquiao nugalėjusiam 35-erių metų kubiečiui Yordeniui Ugasui (27-4, 12 nokautų) ginti pasaulio čempiono diržą prieš lietuvį Eimantą Stanionį.

WBA sprendimu, ši kova privalo įvykti per 119 dienų. E.Stanionis yra WBA pusvidutinio svorio kategorijos reitingo lyderis, todėl turi teisę kovoti dėl pasaulio čempiono diržo.

WBA pranešė, kad surengs savotišką 4 kovotojų mini turnyrą. Y.Ugasas gins pagrindinį čempiono diržą prieš E.Stanionį, o WBA reguliarusis pasaulio čempionas Jamalas Jamesas gins diržą prieš rusą Radžabą Butajevą, kuris WBA reitinge yra 5-as. Šių dviejų kovų laimėtojai vėliau susitiks tarpusavyje. E.Stanionio ir Y.Ugaso kova turi įvykti iki 2022 m. sausio 13 d., o J.Jamesas ir R.Butajevas turi susikauti iki lapkričio. Kovų nugalėtojai vėliau turės susitikti 2022 m. kovą. Po šių trijų kovų WBA pusvidutiniame svoryje liktų tik vienas čempionas ir būtų. panaikinta dabar esanti sumaištis.

Tai sudėtinga situacija Y.Ugasui, kuris gali netekti progos užsidirbti didelių pinigų. M.Pacquiao jau yra išreiškęs norą stoti į revanšinę kovą prieš Y.Ugasą, nes pirmoje kovoje jis negalėjo pasirodyti geriausiai dėl kojos traumos, atsiradusios dėl pernelyg didelio bėgiojimo treniruočių stovykloje.

Jeigu Y.Ugas sutiktų kovoti su E.Stanioniu, jis bent jau iki šios kovos išsaugotų titulą, tačiau greičiausiai nebetektų galimybės kovoti su M.Pacquiao, kuris, tikėtina, sieks Filipinų prezidento posto ir nesulaukęs galimybės revanšuotis dar šiais metais, galėtų baigti karjerą.

Kovoje tarp Y.Ugas ir E.Stanionio nefigūruotų didžiuliai pinigai, nes tai kol kas nėra tie kovotojai, kurie patys galėtų parduoti daug „pay-per-view“ transliacijų, o Y.Ugasui tam reikėtų bent Errolo Spence‘o ar Terence‘o Crawfordo.

Visgi E.Spence‘as dėl akies traumos tikrai yra iškritęs iki metų galo, o T.Crawfordas susitarė su 33-ejų metų amerikiečiu Shawnu Porteriu.

Y.Ugas dar gali pateikti peticiją WBA, kuri pritaikydami tam tikras sankcijas patenkintų jo norą kovoti su M.Pacquiao dar prieš kovą su E.Stanioniu.

Jeigu iš Y.Ugo būtų atimtas čempiono diržas, būtų sunku tikėtis, kad M.Pacquiao vis dar norėtų kovoti su juo, nes titulas, o ne pinigai šiuo metu jam yra svarbiausias dalykas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų