Yordenis Ugasas ir Eimantas Stanionis | Scanpix nuotr.

Yordenis Ugasas ir Eimantas Stanionis | Scanpix nuotr.

 Rugpjūčio pabaigoje Las Vegaso „T-Mobile“ arenoje 42-ejų metų legendinis Filipinų boksininkas Manny Pacquiao (62-8-2, 39 nokautai) sugrįžo po dviejų metų pertraukos ir nepaisant to, kad kovoje dėl WBA (Super) pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo buvo įvardinamas kaip ryškus favoritas, tačiau teisėjų sprendimu (113-115, 112-116, 112-116) pralaimėjo čempiono titulą išsaugojusiam 35-erių kubiečiui Yordeniui Ugasui (27-4, 12 nokautų).

Nepraėjus nė mėnesiui po šios kovos, WBA organizacija pranešė liepusi Y.Ugasui ginti pasaulio čempiono diržą prieš lietuvį Eimantą Stanionį. WBA sprendimu, ši kova privalo įvykti per 119 dienų. E.Stanionis yra WBA pusvidutinio svorio kategorijos reitingo lyderis, todėl turi teisę kovoti dėl pasaulio čempiono diržo. Jei Y.Ugasas nevykdys reikalavimo, tada diržas iš jo bus atimtas be kovos.

WBA pranešė, kad surengs savotišką 4 kovotojų mini turnyrą. Y.Ugasas gins pagrindinį čempiono diržą prieš E.Stanionį, o WBA reguliarusis pasaulio čempionas Jamalas Jamesas gins diržą prieš rusą Radžabą Butajevą, kuris WBA reitinge yra 5-as. Šių dviejų kovų laimėtojai vėliau susitiks tarpusavyje. E.Stanionio ir Y.Ugaso kova turi įvykti iki 2022 m. sausio 13 d., o J.Jamesas ir R.Butajevas turi susikauti iki lapkričio. Kovų nugalėtojai vėliau turės susitikti 2022 m. kovą. Po šių trijų kovų WBA pusvidutiniame svoryje liks tik vienas čempionas ir bus panaikinta dabar esanti sumaištis.

E.Stanionis bandys tapti pirmuoju istorijoje profesionalų bokso pasaulio čempionu iš Lietuvos. Arčiausiai šio tikslo kol kas buvo Egidijus Kavaliauskas, pralaimėjęs titulinę kovą Terrence‘ui Crawfordui.

E.Stanionis neseniai buvo paskelbęs, kad artimiausia jo kova turėtų vykti spalio 30 d. Kol kas neaišku, ar pastarosios naujienos pakeis šiuos planus. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (39)
Registruoti
Anoniminiai (39)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų