Pasaulio futbolo čempionų taurė | Scanpix nuotr.

Pasaulio futbolo čempionų taurė | Scanpix nuotr.

 FIFA ir toliau rimtai svarsto galimybę vieną didžiausių sporto renginių – pasaulio futbolo čempionatą – rengti ne kas ketverius, o kas dvejus metus.

Neseniai FIFA pristatė sirgalių apklausos rezultatus. Teigiama, kad tyrime dalyvavo apie 23 tūkst. respondentų iš 23 šalių. FIFA įrodinėja, kad didžioji dalis sirgalių norėtų, kad pasaulio vyrų futbolo čempionatai būtų rengiami dažniau (55 proc. prieš 45 proc.). Teigiama, kad tam labiausiai pritaria jaunimas, o vyresni futbolo fanai norėtų, kad čempionatai toliau vyktų kas ketverius metus.

Sportas.lt lankytojų nuomonė:

Kaip dažnai turėtų būti rengiami pasaulio futbolo čempionatai?
  • Kas 2 metus (116 balsų)
  • Kas 4 metus (215 balsų)
Balsuoti
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Tiesa, sporto žurnalistas Martynas Ziegleris, išanalizavęs FIFA pateiktus apklausos rezultatus, pateikė šiek tiek kitokią išvadą. FIFA aiškina, kad daugelis sirgalių nori dažnesnių čempionatų, tačiau daugiausiai apklaustųjų (45 proc.) pasisakė už čempionato rengimą kas ketverius metus. 30 proc. norėtų, kad čempionatai vyktų kas dvejus metus, 14 proc. – kas trejus, o 11 proc. – kasmet. Panašu, kad apklausoje nebuvo variantų apie čempionato rengimą kas 5 ar 6 metus, todėl rezultatų sumavimas į grupes ne visai objektyvus.

Naujieji FIFA užmojai erzina UEFA ir CONMEBOL, nes taip rinktinių tvarkaraštis būtų dar įtemptesnis, o žemyniniai čempionatai nueitų į antrą planą. Nemažai pasipriešinimo FIFA sulaukia ir iš nacionalinių futbolo lygų – jos projektą kritikuoja ir populiariausia Anglijos „Premier“ lyga.

FIFA tikina, kad po neblogų apklausos rezultatų pratęs tyrimą ir padidins jo mastą. Planuojama apklausti 100 tūkst. sirgalių iš 100 pasaulio valstybių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų