Michaelas Schumacheris | Scanpix nuotr.

Michaelas Schumacheris | Scanpix nuotr.

 Ėjo 1991 metai, kai Michaelis Schumacheris įsiveržė į „Formulę 1“ ir debiutavo „Belgian Grand Prix“ lenktynėse. Praėjo 30 metų ir „Netflix“ išleido dokumentinį filmą apie legendinį lenktynininką, kuris septyniskart tapo „Formulės 1“ čempionu ir 2013 m. išgyveno siaubingą avariją slidinėjime, apvertusią visos jo šeimos gyvenimą.

„Formula1.com“ pateikia aštuonis svarbiausius ir didžiausius dalykus, kuriuos apie M.Schumacherį sužinojome iš naujos dokumentikos.

M.Schumacheris mėgo vakarėlius

Kalbant apie lenktynes, M.Schumacheris atrodė lyg robotas, tačiau filmas atskleidžia, kad toliau nuo lenktynių trasos jis buvo emocingas ir mėgo linksmintis.

M.Schumacherio žmona Corrina atskleidė, kad lenktynininkas būdavo „pirmas atvykęs ir paskutinis išvykęs“ iš bet kokio vakarėlio, kuriame dalyvavo. Ji pripažino, kad M.Schumacheris mėgo įmesti savo draugus į baseiną bei pateikė vaizdo įrodymų.

Tą patvirtino ir buvęs „McLaren pilotas Davidas Coulthardas, kuris nepaisant to, kad po liūdnai pagarsėjusios 1998 m. Belgijos „Grand Prix“ katastrofos susipyko su M.Schumacheriu, tačiau atskleidė, jog kuomet M.Schumacheris nebūdavo lenktynių rėžime, jis daug vakarų praleido mėgaudamasis „Bacardi-Colos“ kokteiliu, rūkydamas cigarius ir dainuodamas karaoke.

Mėgstamiausia M.Schumacherio karaoke daina? „My Way“.

M.Schumacheris mėgo lenktyniauti su išmestomis kartingo padangomis

Visiškai aišku, kad nors M.Schumacheris buvo vienas daugiausiai uždirbančių sporto žvaigždžių, tačiau praeityje jo gyvenimas nebuvo toks turtingas.

Dokumentikoje rodomas šiek tiek apleistas Schumacherių restoranas provincijoje, esantis šalia tėvo Rolfo kartodromo.

Atskleidžiama, kad jaunasis M.Schumacheris išsitraukdavo naudotas padangas iš šiukšlyno ir priderindavo jas prie savo kartingo.

Vėliau Rolfas pasakoja, kaip jo sūnus sulaukė pirmojo profesionalaus kontrakto iš vadybininko Wili Weberio, nors tuo metu M.Schumacheris net neturėjo 500 Vokietijos markių, tačiau sulaukė penkių metų kontrakto, kuris per mėnesį jam garantavo 2 tūkst. Vokietijos markių ir naują automobilį.

„Ferrari“ abejojo, ar jie įsigijo tinkamą vairuotoją

Michaelis Schumacheris | Scanpix nuotr.

Michaelis Schumacheris | Scanpix nuotr.

Vieną didžiausių paslapčių atskleidė buvęs „Ferrari“ komandos direktorius ir dabartinis FIA prezidentas Jeanas Todtas.

2000-ųjų metų pradžioje J.Todtas buvo „Ferrari“ architektas, turėjęs svajonių komandą su M.Schumacheriu, Rossu Brawnu ir Rory Byrne‘u. Tarp 2000 ir 2004 m. „Ferrari“ laimėjo viską, ką galėjo, tačiau tam prireikė laiko.

Pirmi trys sezonai kartu nuo 1996 iki 1998 m. kėlė klausimą – ar Michaelis yra tinkamas vairuotojas ar „Ferrari“ reikėtų turėtų kažką panašaus kaip Mika Hakkinenas?

M.Schumacheris tapo važiavimo lietuje meistru vaikystėje nuolat lenktyniaudamas šlapioje trasoje lygiomis padangomis

M.Schumacheris amžinai bus žinomas kaip vienas didžiausių „Formulės 1“ lenktynininkų, o jo augimas šalia savo tėvo kartodromo yra vadinamas vienu didžiausių faktorių, lėmusių jo meistriškumą.

M.Schumacherio brolis Ralfas, kuris pats per „Formulės 1“ karjerą yra laimėjęs šešis „Grand Prix“, atskleidė, kad būnant vaikais, jis ir Michaelis itin dažnai vairuodavo tik lietuje užsidėjus lygias padangas.

Po Ayrtono Senna mirties M.Schumacherį kankino nemiga

M.Schumacheris sykį parodė, kad gali būti ne toks „robotiškas“, kai 2000 m. po Italijos „Grand Prix“ jis iškovojo 41-ą pergalę „Formulėje 1“ ir pavijo A.Senną, o po lenktynių vykusioje spaudos konferencijoje M.Schumacheris pradėjo nekontroliuojamai verkti.

Dokumentikoje parodomas interviu su M.Schumacheriu po tragedijos su A.Senna, kuriame ašarodamas M.Schumacheris pripažįsta, jog miegodavo vos po 3 valandas ir jį buvo apsėdusi mintis, kad trasoje jis gali patirti mirtiną avariją.

M.Schumacheris buvo drovus ir apimtas abejonių savimi

Filme pasakojama, kad nežiūrint į viešą įvaizdį, M.Schumacheris buvo drovus, nepasitikintis savimi ir natūraliai įtarus žmogus.

Dokumentikoje parodoma, kaip po 1997 m. čempionate patirtos diskvalifikacijos dėl įvažiavimo į varžovą Jacquesą Villenueve‘ą, M.Schumacheris šešias savaites atostogavo slidinėdamas Norvegijoje, buvo atsipalaidavęs ir iš savo uždegtos cigaretės kūrė fejerverkus.

Visgi Corrina Schumacher taip pat atskleidžia, kad jos vyras artėjant pirmiesiems testams 1998 m. sezone, abejojo, ar jis dar turi tai, ko reikia norint varžytis „Formulėje 1“.

Ji priduria, kad M.Schumacheris „visada buvo labai įtarinas“, kai susitikdavo su naujais žmonėmis, tačiau jeigu jis kam nors atsiveria, tai padaro 100 proc.

2013 m. gruodį M.Schumacheris beveik pasirinko šuolį parašiutu, o ne slidinėjimą

Michaelis Schumacheris | Scanpix nuotr.

Michaelis Schumacheris | Scanpix nuotr.

Praktiškai kiekvienas žmogus žino, kad M.Schumacherio istorija baigėsi tragiškai. Tačiau filmas taip pat atskleidžia, kaip galėjo nebūtų to, kas pakeitė M.Schumacherio ir visos jo šeimos gyvenimą.

M.Schumacheris buvo adrenalino mėgėjas, o tais laikais, kai jau nesivaržė „Formulėje 1“, jis vairavimo jaudulį keisdavo kitais hobiais. Viename iš šeimoje darytų vaizdo įrašų matyti, kaip M.Schumacheris su žmona šokinėja su parašiutais Dubajuje.

2013 m. lemtingoje slidinėjimo kelionėje Meribel (Prancūzija) M.Schumacheris savo šeimai sakė, kad sniegas „nėra optimalus“ ir pasiūlė jiems skristi į Dubajų. Visgi galiausiai M.Schumacheris nusprendė likti Meribel ir kuo geriau tai išnaudoti. Visa kita jau istorija...

M.Schumacherio reabilitacija tęsiama šeimos namuose

Nuo pat nelaimingo 2013 m. gruodžio 29 d. atsitikimo, M.Schumacherio ir jo šeimos istorija buvo itin privati, o jautrios detalės apie dabartinę buvusio lenktynininko būklę nebuvo išsakytos ir šioje dokumentikoje.

Visgi mums pateikiama įžvalgų, kaip M.Schumacheris susitvarkė su šia situacija, o Corrina Schumacher kalba apie tai, koks yra dabartinis jos gyvenimas su vyru.

„Žinoma, kad kiekvieną dieną aš pasiilgstu Michaelio, bet tokia esu ne viena. Vaikai, šeima, jo tėvas, visi yra aplink jį. Visi pasiilgsta Michaelio, nors jis vis dar yra čia. Kitoks, tačiau jis yra čia ir mums tai suteikia stiprybės.

Mes esame kartu, gyvename savo namuose. Darome terapiją ir viską, ką galime, kad Michaelui pagerėtų bei būtume tikri, kad jam yra patogu. Darome viską, kad jis jaustųsi mūsų šeima ir jaustų ryšį.

Automobilių sporto sirgaliai sužinos, kad M.Schumacherio sūnus Mickas žengs į „Formulę 1“ su „Haas“ komanda.

Viename iš namuose darytų vaizdo įrašų matyti, kaip vaikystėje Mickas padeda tėčiui sutaisyti kartingą, o tai lydi liūdni žodžiai: „Manau, kad dabar su tėčiu geriau suprastume vienas kitą. Tai būtų paprasta, nes abu kalbėtume viena kalba – automobilių sporto kalba. Turėtume daug daugiau apie ką pasikalbėti. Būtent čia dažniausiai ir yra mano mintys. Galvoju, kaip būtų nuostabu.. Atiduočiau viską vien dėl to“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų