Luke'as Rockholdas | Organizatorių nuotr.

Luke'as Rockholdas | Organizatorių nuotr.

 Buvęs UFC vidutinio svorio kategorijos čempionas Luke‘as Rockholdas pastaruoju metu yra vienas tų, kuris nebijo kalbėti apie tai, kaip UFC organizacija vykdo savo verslą ir pasak jo, moka per mažus atlyginimus.

Neseniai „The MMA Hour“ laidoje su Arieliu Helwani kalbėjęs L.Rockholdas aptarė situaciją su UFC sunkiasvorių čempionu Francisu Ngannou, kuris iškovojo UFC čempiono titulą, tačiau jau po penkių mėnesių UFC sukūrė laikinąjį čempiono diržą, dėl kurio kovojo Cirylas Gane‘as ir Derrickas Lewisas. To priežastis – įstrigusios derybos dėl kitos su F.Ngannou.

Prieš tai buvo planuojama, kad F.Ngannou „superkovoje“ susikaus su buvusiu UFC pussunkio svorio kategorijos čempionu Jonu Jonesu, tačiau UFC derybos su pastaruoju taip pat buvo nesėkmingos.

Neseniai savo nuomonę dėstęs F.Ngannou teigė, kad „kartais nežino, ar jis ištiesų yra čempionas, ar ne“.

Pasak L.Rockholdo, kažką pakeisti galima tik bendradarbiaujant patiems kovotojams, o žvelgiant į F.Ngannou situaciją, jį turėjo užstoti kiti UFC čempionai iš Afrikos – Israelis Adesanya ir Kamaru Usmanas.

„Jie tai padarė F.Ngannou ir niekas kitas, įskaitant ir jo brolius, neužstojo jo. Jis turi du Nigerijos brolius, jie yra čempionai, jie turėjo už jį pastovėti ir būti vyrais, o tai galėjo pakeisti visą paveikslą“, – sakė L.Rockholdas. „Aš čia mačiau galimybę. Kitu atveju – jums reikia 25 žinomų vardų kovotojų, o gal net ir daugiau, tačiau suburti 25 vyrus vienam tikslui yra per sunku“.

Jau ilgai diskutuojama apie „Kovotojų sąjungą“, tačiau pasak L.Rockholdo, K.Usmanas, I.Adesanya ir F.Ngannou galėjo ir be tokiu kardinalių priemonių viską pakeisti.

„Tai buvo vienintelis dalykas, kuris galėjo viską pakeisti į gerąją pusę“, – sakė L.Rockholdas. „Kai tu taip elgiesi su Francisu, o tada prieš tave stoja trys Nigerijos broliai, jie galėjo kažką pakeisti, tačiau tie du nežengė žingsnio į priekį“.

Tarp kovotojų yra ir kita pusė, pavyzdžiui Kevinas Hollandas, kuris praėjusį mėnesį „The MMA Hour“ laidoje gynė UFC darbo užmokesčio politiką ir teigė esantis patenkintas dabartine tvarka. K.Hollandas kolegos siūlė „atlikti savo darbą ir už tai bus atlyginta“.

L.Rockholdas sakė girdėjęs šį komentarą, bet nurašė tai jaunatviškam naivumui.

„Aš parašiau K.Hollandui, kai išgirdau, ką jis šneka“, – sakė L.Rockholdas. „Apie ką tu šneki, vaike? Nagi... Tu pralaimėsi keletą kovų ir su tokiais suknistais argumentais pereisi į kitą pusę. Jis naivus. Jis geras vaikis, bet naivus“.

L.Rockoldas kaip pavyzdį nurodė UFC sandorį su „Venum“, kuriam kovotojai neturėjo jokios įtakos.

„Žinote kas užknisa? Dėvėti suknistą gyvatę ant mano nešiojamų suknistų rūbų“, – sakė L.Rockholdas. „Kas nori suknistos gyvatės ant UFC rūbų? Ar NBA ar suknista MLB turi prakeiktą gyvatę ant rūbų? Kas čia per nesąmonė? Mane tai užknisa. Nenoriu dėvėti gyvatės ant savo aprangos. Krepšininkai gavo krepšininką, beisbolininkai – beisbolininką. Pažiūrėkite, ką mes gavome – suknistą gyvatę“.

Didelę įtaką tam, kad UFC kovotojai pradėjo kalbėti apie atlyginimus, padarė broliai Jake‘as ir Loganas Paulas. Būtent Jake‘as stojo prieš buvusius UFC kovotojus Beną Askreną ir Tyroną Woodley bei leido jiems užsidirbti kur kas didesnius atlyginimus, nei jie gaudavo kovodami UFC.

Savo pinigines bokso kovomis papildė ir kiti buvę UFC kovotojai – Andersonas Silva, Vitoras Belfortas ir Tito Ortizas.

Pasak L.Rockholdo, yra viena labai aiški ir paprasta priežastis, kodėl boksas leidžia kovotojams uždirbti daugiau nei MMA.

„Boksas yra daug pelningesnis verslas“, – sakė L.Rockholdas. „Bokse yra Muhammado Ali aktas, jie gali turėti prizinį fondą ir panašiai. Ten nėra monopolijos su viena įmone, kuri nurodo, kam ir kiek bus sumokėta. Boksininkai gauna 60-80 proc. pajamų, o mes UFC – 16 proc. Daugelyje sportų atletai gauna 50 procentų pajamų, bet tai yra komandinis sportas. Mes turėtume gauti net daugiau nei 50 proc.

Štai kodėl kovotojai renkasi boksą, nes ten yra subalansuotas pajamų padalinimas. Bokse yra mokama, tai kodėl tu turėtum pasirinkti kur kas pavojingesnį sportą ir negauti tiek daug? Visos tos įžymybės nesiruošia savęs velti į didesnį pavojų. Jie to nenori, todėl renkasi boksą“.

L.Rockholdas pridūrė, kad jam nerūpi, kas gali nutikti išsakant savo nuomonę. Jeigu jis jaučiasi stiprus ta tema, jis pasakys tai, ką nori pasakyti. Galų gale jis nesitiki, kad tai labai kažką pakeis.

36-erių metų L.Rockholdas (16-5) paskutinį kartą kovėsi 2019 m. ir nuo 2016 m. yra laimėjęs tik kartą per pastarąsias keturias kovas, tačiau dabar ruošiasi sugrįžimui ir lapkričio 6-ą dieną „UFC 268“ turnyre kovos su 30-mečiu amerikiečiu Seanu Stricklandu (24-3).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų