Vladimiras Putinas ir Dina Averina | Scanpix nuotr.

Vladimiras Putinas ir Dina Averina | Scanpix nuotr.

  Rusijoje iki šiol nepamirštamas Tokijo olimpinių žaidynių meninės gimnastikos daugiakovės finalas, kai kaspiną pametusi Izraelio sportininkė Linoy Ashram vis tiek aplenkė rusų žvaigždę Diną Averiną ir laimėjo auksą.

Iš karto po varžybų rusai pateikė protestą, kuris buvo atmestas. Vėliau jie kreipėsi į tarptautinę gimnastikos federaciją (FIG), reikalaudami kruopšiai išanalizuoti visų teisėjų darbą. FIG sudaryta komisija neseniai baigė savo darbą ir pateikė išvadą, kad olimpiados rezultatai buvo objektyvūs.

„Galime patvirtinti, kad teisėjavimas buvo objektyvus ir nešališkas. Tokio olimpiados meninės gimnastikos varžybų rezultatai buvo teisingi, nenustatėme jokių teisėjų piktnaudžiavimo atvejų. Mus piktina tik tai, kiek daug neapykantos sulaukė kai kurios olimpiadoje dirbusios teisėjos. Bandymas paveikti teisėjas negali būti toleruojamas. FIG gali aiškiai pareikšti, kad visos olimpiadoje dirbusios teisėjos turi visišką mūsų palaikymą ir gali būti pagirtos už savo darbą“, - teigė FIG savo pranešime.

Rusai tikina, kad FIG atsisakė jiems pateikti išsamius teisėjavimo protokolus, o tai užkliuvo net ir šalies prezidentui Vladimirui Putinui. Jis pateikė ironišką komentarą apie teisėjų darbą.

„Kodėl jie neduoda mums teisėjavimo protokolų? Juk tai ne kažkokia karinė paslaptis. Parodykite, kaip ir už ką balai buvo dalinami. Jie 6 minutes skaičiavo balus. Įprastai viskas yra greitai sutvarkoma ir procesas trunka 1,5-2 min., o dabar 6 minutes! Tai bent skaičiuotojai! Tai po to bent jau duokite protokolus, bet jie neduoda! Tiek to, mes sugrįšime dar stipresni“, - aiškino V.Putinas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų