„Spartietis“ R.Avlasevičius: „Mano tikslas – tapti pasaulio čempionu“ (16)

2021.09.13 17:03
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Raimondas Avlasevičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Raimondas Avlasevičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Kol kas jokio jaudulio nėra, nes žinau, kad laukia sunkios treniruočių savaitės iki turnyro“, – bendraudamas su sportas.lt atviravo „Sparta Gym“ kovotojas Raimondas Avlasevičius, jau pradėjęs pasirengimą pasirodymui KOK ringe.

Spalio 2 dieną Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje vyksiančio KOK’84 turnyro ringe 23-ų „spartietis“ susitiks su jau gerai kovinio sporto gerbėjams pažįstamu Volodymyru Hynzhu iš Ukrainos. Kova vyks svorio kategorijoje iki 77 kilogramų pagal kikbokso taisykles.

„Kaip treneris Andrius Šipaila pasakė, taip ir bus, – nusijuokė R.Avlasevičius. – Būtų pasakęs, kad svorio kategorija iki 75 kg, būtų 75, jei treneris būtų nusprendęs 81 kg, būtų 81. Svorio kategorijos, kaip ir varžovų, aš nesirenku. Man treneris pasakė, kad spalio 2 dieną kovosiu, reiškia, kovosiu. Ir OK, man nekyla klausimų, ar mano varžovas geras, ar gerai smūgiuoja. Jei treneris pasakė, reiškia, kovosiu“.

Raimondas Avlasevičius prieš Volodomyrą Hynzhu

Raimondas Avlasevičius prieš Volodomyrą Hynzhu

Raimondas Avlasevičius prieš Volodomyrą Hynzhu | Organizatorių nuotr. 

KOK ringe R.Avlasevičius nėra naujokas. Jis jau yra įveikęs Pavelą Mazuroką, Mantą Stankį, Danilo Magione’ą, Tommi Savolaineną, lygiosiomis kovą baigė su Aleksejumi Marizihinsu. Dar vienos lygiosios kovotojo sąraše – pagal pusiau profesionalų taisykles su Dominyku Dirksčiu „KOK Classic“ turnyre.

Sulaukęs klausimo, ar kada buvo pagalvojęs, kad kovinis sportas taps pagrindine gyvenimo linija, R.Avlasevičius susimąstė.

„Pamenu savo debiutą KOK turnyre Rygoje, pamenu dar kelias kovos po jo... O vėliau juk buvau metęs sportą, – prisiminė R.Avlasevičius. – Tada pasirinkau kariuomenę. Debiutavau KOK besimokydamas dvyliktoje klasėje, vėliau prasidėjo blaškymosi periodas. Aš žinojau, kad noriu būti profesionaliu kovotoju, tačiau buvo baisu, nes nežinojau, kas laukia ateityje. Galvoje tik sukosi klausimas, kaip reikia dėliotis savo gyvenimą. Juk nėra paslaptis, kad lietuviai profesionalūs kovotojai nesame milijonieriai. Tuomet žinojau, kad pragyvenimui būtina turėti papildomą pajamų šaltinį, kuris leistų gyventi, ruoštis varžyboms... Bet profesionaliam kovotojui būtų sunku sėdėti biure nuo 8 iki 17 valandos. Klausimas po klausimo, dvejonių buvo labai daug“.

Tačiau, pasak paties kovotojo, pasitraukimas iš aktyvaus sportinio gyvenimo išėjo tik į naudą.

„Atvirai? Tik pasitraukęs jau norėjau sugrįžti, – rėžė R.Avlasevičius. – Pasitraukęs supratau, kad praradau daugiau negu maniau prarasiantis. Man trūko visos mūsų bendruomenės, visos chebros, treniruočių – juk nuo mažens sportuoju“.

Raimondas Avlasevičius, Sergejus Maslobojevas, Andrius Šipaila | Organizatorių nuotr.

Raimondas Avlasevičius, Sergejus Maslobojevas, Andrius Šipaila | Organizatorių nuotr.

Su koviniu sportu R.Avlasevičius susipažino mišrių kovos menų salėje, tačiau...

„Nepavyko, nepatiko... Galėjau daužytis stovėsenoje, bet tik mane nuversdavo ir viskas baigdavosi. Būdavo žiauriai sunku, – juokėsi kovotojas. – Žinojau, jeigu kur nors ir eisiu, tai tik į „Sparta Gym“. Buvęs treneris leido nueiti pasibandyti. Nuėjau, pabandžiau, užsibuvau“.

„Sparta Gym“ tuo metu jau buvo Sergejus Maslobojevas, Henrikas Vikšraitis, Igoris Osininas, Ilmiras Churmatulinas, Janas Nausas, Vėjus Vietrinas. „Kaip tai mane suformavo? Kiekvieną kartą atėjęs gaudavau malkų, – juokėsi R.Avlasevičius. – O, žinai, ir dabar nelaikau savęs „su statusu“. Aš tiesiog džiaugiuosi, kad jau galiu pradėti konkuruoti su kažkuriais vyresniais. Kaip anksčiau viskas atrodydavo? Visada stodavau į porą galvodamas, kad duosiu, bet realybė pasitikdavo šiek tiek kitaip. Būdavo sudėtinga, tačiau daug darbo bei pastangų, ir jau dabar taip lengvai su manimi niekas nesusitvarko. Daug dirbu ir stengiuosi, nes noriu, kad ne tik S.Maslobojevas būtų iškovojęs pasaulio kikbokso čempiono titulą. Toks mano tikslas – tapti pasaulio čempionu“.

Raimondas Avlasevičius, Sergejus Maslobojevas, Andrius Šipaila | asmeninio archyvo nuotr.

Raimondas Avlasevičius, Sergejus Maslobojevas, Andrius Šipaila | asmeninio archyvo nuotr.

Bet R.Avlasevičių domina ir dar vienas saldus trofėjus – KOK čempiono diržas.

„Mūsų salėje yra ne vienas KOK čempiono diržas, – R.Avlasevičius bakstelėjo pirštu į pagarbiai salėje demonstruojamą H.Vikšraičio trofėjų. – Domina jis ir mane. Pirmasis mano tikslas toks ir buvo – užsikabinti ant juosmens KOK čempiono diržą, tačiau dabar stengiuosi nesikoncentruoti į vieną tikslą. Dabar pagrindinis mano tikslas – mėgėjų pasaulio čempionas, o šalia – KOK diržas. Noriu ir manau, kad laikui bėgant tai taps realu. Matau save kaip pasaulio čempioną, matau save kaip KOK čempioną. Manau, kad šiame sporte reikia turėti viziją tapti geriausiu. Jei tokios nėra, čia ne tavo vieta“.

Savaitgalį vykusiame Lietuvos kikbokso čempionate R.Avlasevičius iškovojo auksą svorio kategorijoje iki 81 kilogramo ir užsitikrino vietą šalies rinktinėje, kuris spalio mėnesį vyks į pasaulio čempionatą Italijoje.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (16)
Registruoti
Anoniminiai (16)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų