Abdulas Wasi Sharifi | asmeninio archyvo nuotr.

Abdulas Wasi Sharifi | asmeninio archyvo nuotr.

 Po to, kai rugpjūtį JAV kariškiai pasitraukė iš Afganistano, šios šalies kontrolę perėmė Talibanas, kuris taip pat paveikė ir MMA pasaulį.

Kabulo oro uoste afganai bandė įsibrauti į lėktuvus, kad galėtų palikti šalį, o vienas iš bandančių pabėgti buvo Abdulas Wasi Sharifi, Afganistano MMA vadybininkas ir „Truly Grand Fighting Championship“ įkūrėjas.

Kalbėdamas su „MMA Fighting“, A.W.Sharifi teigė, kad padėtis blogėja kasdieną bei papasakojo, kaip Talibano rėžimas paveikė MMA pasaulį.

„Žmonės tikrai nerimauja dėl padėties Afganistane, kuri blogėja kiekvieną dieną. Žinau, kad daug pilietinių aktyvistų ir žurnalistų buvo suimti per demonstracijas prieš Pakistano kišimąsi, o Talibanas muša juos lazdomis ir viela“, – sakė A.W.Sharifi. „Jie man taip pat smogė, kai buvau prie oro uosto vartų.

Mes stengiamės kuo greičiau palikti šalį ir tikimės, kad MMA bendruomenė visame pasaulyje, ypač didžiausios MMA organizacijos, tokios kaip UFC ir kitos , gali mums padėti palikti Afganistaną. Mes esame viena kovinio sporto bendruomenė“.

A.W.Sharifi buvo šokiruotas, kad Afganistano armija nesugebėjo pasipriešinti grėsmėms.

„Kai JAV kariuomenė nuo 2014 m. pradėjo palikinėti Afganistaną, mes turėjome naują prezidentą Ashrafą Ghani, kuris tikino, jog sustiprins Afganistano pajėgas ir jie galės apsaugoti savo žmones bei šalį. Paskutinė diena, kai JAV kariuomenė visiškai paliko Afganistaną, buvo rugsėjo 11. Tačiau prieš tai, liepos pabaigoje, karas tarp Talibano ir Afganistano nacionalinės armijos suintensyvėjo. Nors Afganistanas turėjo 300 tūkst. žmonių kariuomenę, tačiau Talibanas pribloškė žmones ir įžengė į sostinę bei perėmė visą Afganistaną. Mes visi esame nusivylę, kokias silpnas pajėgas turėjome ir kodėl prezidentas bei kiti politikai paliko šalį“.

Tarp 2018 m. gegužės ir 2021 m. gegužės TGFC surengė 13 MMA renginių, daugiausiai Kabule.

Dar šių metų pradžioje Brazilijos MMA kovotojas Leonardo Barbosa atskleidė, kad atsisakė kovoti TGFC renginyje, kai jam buvo pagarsinta ginklu. Pats A.W.Sharifi atmetė tokius kaltinimus.

„Aš investavau į šią sporto šaką Afganistane, o mūsų šou buvo didžiausias šalyje, tačiau Talibanas yra prieš MMA ir pagal jų įstatymus smogti kumščiu į veidą yra draudžiama. Pagal juos atletai taip pat turi dėvėti ilgus šortus iki pat kelių“, – pasakojo A.W.Sharifi.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (9)
Registruoti
Anoniminiai (9)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų