Pirmą „Didžiojo kirčio“ titulą iškovojęs D.Medvedevas paliko N.Djokovičių be istorinio titulo VIDEO (6)

2021.09.13 08:02
Novakas Djokovičius ir Daniilas Medvedevas | Scanpix nuotr.

Novakas Djokovičius ir Daniilas Medvedevas | Scanpix nuotr.

  Niujorke (JAV) baigėsi prestižinis „Didžiojo kirčio“ serijos „US Open“ teniso turnyras, kurio finale rusas Daniilas Medvedevas (ATP-2) per 2 val. 17 min. 6:4, 6:4, 6:4 nugalėjo šiuo metu geriausią pasaulio tenisininką serbą Novaką Djokovičių (ATP-1) ir sužlugdė jo viltis per vienus kalendorinius metus iškovoti visus keturis „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų titulus.

Iki šiol N.Djokovičius buvo laimėjęs „Australian Open“, „French Open“ ir Vimbldoną. 34-erių metų serbas taip pat siekė rekordinio 21-ojo „Didžiojo kirčio“ serijos turnyro titulo, pagal kuriuos būtų aplenkęs Rogerį Federerį ir Rafaelį Nadalį.

D.Medvedevas gana keistokai atšventė savo pergalę – krito ant žemės ir iškišo liežuvį. Kaip vėliau aiškino rusas, šis šventimas buvo įkvėptas vaizdo žaidimo FIFA: „Tik legendos supras, ką aš padariau. Tai buvo L2 + kairė“.

Daniilas Medvedevas | Scanpix nuotr.

Daniilas Medvedevas | Scanpix nuotr.

N.Djokovičius po kovos atidavė pagarbą varžovui: „Jeigu yra kas nors, kas šiuo metu nusipelno „Didžiojo kirčio“ titulo, tai yra tu. Puikiai padirbėta. Esu tikras, tu dar iškovosi daug titulų“.

D.Medvedevui tai buvo pirmasis „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų titulas karjeroje. Kartu su juo jam atiteko 2,5 mln. JAV dolerių.

Tarpusavyje N.Djokovičius ir D.Medvedevas žaidė jau 9 kartus ir tai buvo ketvirtoji ruso pergalė.

D.Medvedevas tapo tik trečiuoju Rusijos tenisininku, laimėjusiu „Didžiojo kirčio“ turnyrą. Prieš tai tą padarė Jevgenijus Kafelnikovas ir Maratas Safinas.

„Niekada nežinai, ar tu laimėsi tokį turnyrą per savo karjerą. Visada sakiau, kad jeigu nelaimėsiu, tiesiog noriu žinoti, kad padariau viską, ką galėjau geriausio“, – sakė D.Medvedevas. „Jaučiuosi labai laimingas. Tai pirmasis mano „Didžiojo kirčio“ trofėjus. Nežinau, kaip jausiuosi, jeigu laimėsiu antrą ar trečią. Tai man pirmas, todėl reiškia labai daug ir aš esu labai laimingas“.

Bendras „US Open“ prizų fondas šiemet buvo rekordinis – net 57,5 mln. JAV dolerių.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų