Tomas Pakutinskas | „Stop“ kadras

Tomas Pakutinskas | „Stop“ kadras

„Gerai, kad teisėjas laiku nutraukė kovą. Labai gerai. Nes aš net neprisimenu, kas nutiko, – po ACA organizacijoje nokautu pralaimėtos kovos sportas.lt sakė 35-ų sunkiasvoris Tomas Pakutinskas (19-15-3). – Aš net neatsimenu, kaip nukritau, kad kėliau ranką dengtis nuo galimų smūgių“.

Šeštadienio vakarą „Rings“ klubo atstovas narve susitiko su 39-ų amerikiečiu Danieliu Jamesu (11-6-1). Likus vos 30 sekundžių iki pirmojo raundo pabaigos D.Jamesas atliko kombinaciją ir tiksliu dešinės rankos smūgiu pataikė lietuviui į smilkinį. Po šio smūgio T.Pakutinskas krito, o teisėjas suskubo nutraukti kovą.

„Jis man pataikė tiesiai į smilkinį... Netgi dabar yra nedidelis guzas, – pasakojo kovotojas, ACA organizacijoje patyręs trečią pralaimėjimą iš eilės. – Man niekada gyvenime nėra taip buvę – būkšt, ir viskas, nieko neprisimenu. Prisimenu tik momentą, kai teisėjui ir treneriams bandžiau sakyti, kad galiu kovą tęsti. Aš net nesupratau, kas nutiko, klausiau, kodėl kova sustabdyta – net nesuvokiau, kaip ir kas nutiko. Tik vėliau, pamatęs vaizdo įrašą, supratau, kad teisėjas padarė viską teisingai. Gerai, kad kova buvo sustabdyta. O dabar reikia gyventi ir eiti pirmyn. Nuotaikos, žinoma, tikrai nekokios...“

Pasak T.Pakutinsko, prieš kovą buvo sudarytas veiksmų planas. „Ir, atrodo, sekėsi jį vykdyti puikiai, narve nebuvau įsitempęs. Vykdžiau planą – ėjau į šoną, mušiau jam lowkickus. Žinojome, kad nereikia eiti imtyniauti pirmajame raunde, kad nepavargčiau. Ir nė trupučio nepavargau pirmajame raunde – anksčiau spėdavau pavargti per pirmąsias minutes. Jaučiausi laisvesnis, nes tikrai daug darbo įdėta per pasirengimą su puikiais partneriais ir treneriais. Ir taktiškai viskas buvo sudėliota, bet „pūkšt“ ir viskas“.

Danielis Jamesas ir Tomas Pakutinskas | Youtube.com nuotr.

Danielis Jamesas ir Tomas Pakutinskas | Youtube.com nuotr.

Įdomiausia, tai, kad po pirmojo apsikeitimo smūgiais T.Pakutinskas nepajautė didelės priešininko jėgos.

„Dar net pagalvojau, kad nieko čia įspūdingo – nestiprūs smūgiai. Manau, kad bus viskas gerai... Bet pats sustojau, norėjau „persimesti“ iš artimos distancijos. O jis ir pataikė iš dešinės. Žinojau, kad jis visose kovose viską padaro dešine... Bet dabar reikės sportuoti, nenuleisti rankų ir ruoštis kitiems iššūkiams, – teigė T.Pakutinskas. – Motyvacijos nepraradau, tik šiek tiek apmaudu, emocijos verda, yra kaip yra“.

Kovotojas prisipažino, kad po tokio nokauto dabar jaučiasi tarsi praradęs kelias minutes iš savo gyvenimo. „Atrodo, kažkas ėmė ir jas ištrynė, – šyptelėjo T.Pakutinskas. – Pirmas kartas toks. Net per treniruotes nėra tokių dalykų buvę. Taip, esu gavęs, kad sužaibuotų akyse, bet taip tiksliai pataikęs dar niekas nėra. Na, ir rankytė priešininko svėre nemažai. Stipriai sudavė“.

Stipriai užgauti sportininką spėjo ir interneto komentatoriai.

Tomas Pakutinskas | „Stop“ kadras

Tomas Pakutinskas | „Stop“ kadras

„Rašo žmonės, kurie sėdi namuose ir bulkutes valgo, rašo, kad galiu kovoti tik KOK... Tai tegul jie nueina ir sukovoja bent KOK. Mažiau šnekų, daugiau darbų, – sakė T.Pakutinskas. – Aš galiu tik pasakyti, kad nebijau jokio priešininko. Esu dirbęs su visais. Ir šie mano varžovai ACA organizacijoje visi buvo reitinguoti – D.Jamesas yra aštuntas svorio kategorijoje, čekas Michalas Martinekas – devintas, o lenkas Danielis Omielanczukas dabar – antras. Nebijojau nė vieno. Neatsisakiau nė vienos kovos. Ir dabar kovosiu su tuo, kurį man paskirs. Turėtų viskas greitu laiku išsispręsti“.

T.Pakutinskas teigė, kad artimiausią savaitę paskirs poilsiui ir minčių dėliojimui į tinkamus „stalčiukus“.

„Eisiu tik pirmyn... O dabar tegul visi komentuoja. Palieku tai jiems. Tegul, kad ir kaip tai būtų baisu, – sakė kovotojas. – Bet, manau, išmokau pamoką. Daugiau komentarų neskaitysiu... Nes skaityti, kad Lietuvoje nėra nė vieno MMA kovotojo, yra baisu“.

Tačiau pozityvumo pamoką T.Pakutinskas taip pat spėjo išmokti ACA organizacijoje: „Štai, priešininkas po mano lowkickų raišas vaikšto, jis mane nokautavo, tačiau santykiai mūsų išliko labai draugiški. Viskas puiku. Pasikeitė ir mano požiūris į kovotojus. Anksčiau „nagliau“ viskas būdavo, o dabar matau pagarbą aplink, išmokau disciplinos, su kuria atėjo suvokimas, kiek kiekvienas iš mūsų atiduoda tam, kad būtų ringe ar narve. Smagu bendrauti su kovotojais tiek prieš, tiek po kovos... Tai – pati svarbiausia mano patirtis, kuri mane keičia tik į gerąją pusę“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (25)
Registruoti
Anoniminiai (25)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų