Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Sekmadienį greičiausioje „Formulės 1“ trasoje – Moncoje – vyko 14-osios sezono lenktynės (Italijos GP), kurias paženklino lyderių avarija ir sensacingi rezultatai.

Iš „pole“ pozicijos startavęs olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“) greitai prarado pirmą vietą australui Danieliui Ricciardo („McLaren“). Tuo tarpu ketvirtas startavęs britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) aplenkė tautietį Lando Norrisą („McLaren“) ir atakavo M.Verstappeną. Visgi, L.Hamiltonui neužteko vietos trasoje – britas ne tik neaplenkė M.Verstappeno, bet ir prarado poziciją L.Norrisui.

Situacija tarp lyderių išliko stabili iki pirmųjų sustojimų. D.Ricciardo stojo pirmasis ir „Red Bull“ su M.Verstappenu nusprendė išbūti trasoje ratu ilgiau ir taip pabandyti aplenkti australą. Visgi, olando sustojimas buvo tragiškas, jis prarado apie 8-9 sek. ir stipriai atsiliko nuo D.Ricciardo. L.Norrisas tuomet sustojo ir grįžo į trasą prieš M.Verstappeną. Tada tuo pačiu pasinaudoti nusprendė ir L.Hamiltonas. Jis į trasą grįžo visiškai prie pat olando. M.Verstappenas nebuvo linkęs paleisti pagrindinio konkurento ir agresyviai kovojo su juo dėl pozicijos. Galiausiai sportininkai susidūrė, o M.Verstappeno bolidas pakilo į orą ir „pakibo“ ant L.Hamiltono „Mercedes“. Sportininkai taip ir liko įstrigę žvyre ir baigė savo lenktynes, o trasoje pasirodė saugos automobilis.

Po viso šio chaoso lyderiu išliko D.Ricciardo. Į antrą vietą šoktelėjo monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“), į trečią – L.Norrisas. Pratęsus lenktynes, Ch.Leclercas greitai prarado turėtą poziciją. Į antrą vietą pakilo L.Norrisas, į trečią – meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“), į ketvirtą – iš rikiuotės galo startavęs suomis Valtteri Bottas („Mercedes“).

S.Perezo viltis kovoti dėl aukštesnių vietų netrukus nubraukė teisėjai. Jie skyrė meksikiečiui 5 sek. baudą, mat jis Ch.Leclercą aplenkė būdamas už trasos ribų. S.Perezą ne kartą bandė lenkti V.Bottas, bet meksikietis atlaikė varžovo spaudimą.

Pergalę netikėtai iškovojo D.Ricciardo, o antras finišavo L.Norrisas. Tai pirmas kartas nuo 2010 m. Kanados GP, kai „McLaren“ užėmė dvi pirmąsias vietas lenktynėse. Prieš daugiau nei 11 metų tai padarė L.Hamiltonas su britu Jensonu Buttonu.

S.Perezas finišavo trečias, tačiau dėl minėtos baudos po finišo nukrito į 5-ą vietą. Tai leido 3-ią poziciją užimti V.Bottui, o 4-ą – Ch.Leclercui.

Italijos GP lenktynių rezultatai:

Italijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Italijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Bendroje čempionato įskaitoje M.Verstappenas (226,5 tšk.) išlaikė 5 taškų pranašumą prieš L.Hamiltoną (221,5). Trečias liko V.Bottas (141). Konstruktorių įskaitoje „Mercedes“ (362,5) padidino persvarą prieš „Red Bull“ (344,5), o į trečią vietą šoktelėjo „McLaren“ (215).

15-osios sezono lenktynės – Rusijos GP – rugsėjo 26-ą dieną vyks Sočyje.

Atnaujinta 17.13 val. Likus 10 ratų lyderių pozicijos nesikeičia. S.Perezas lieka 3-ias, bet 5 baudos sekundės dabar jį nustumtų net į 6-ą vietą už V.Botto, Ch.Leclerco ir C.Sainzo.

Atnaujinta 17.02 val. S.Perezas gavo 5 sek. baudą. Jis prieš tai išvažiavo už trasos ribų ir taip aplenkė Ch.Leclercą.

Atnaujinta 16.57 val. Ch.Leclercą greitai aplenkė ir S.Perezas su V.Bottu.

Atnaujinta 16.54 val. L.Norrisas antrą kartą įspėtas dėl kampo kirtimo 11-ajame posūkyje

Atnaujinta 16.53 val. L.Norrisas iš karto aplenkė Ch.Leclercą. „McLaren“ užima dvi pirmas pozicijas!

Atnaujinta 16.52 val. Saugos automobilis traukiasi iš trasos. Liko 23 ratai.

Atnaujinta 16.50 val. Po pirmųjų sustojimų lyderiu išliko D.Ricciardo. Ch.Leclercas pasinaudojo saugos automobilio faze, sustojo ir pakilo net į 2-ą vietą. L.Norrisas važiuoja 3-ias, S.Perezas - jau 4-as, C.Sainzas - 5-as, o V.Bottas - 6-as.

M.Verstappeno ir L.Hamiltono avarija:

Atnaujinta 16.42 val. L.Hamiltonas irgi stojo boksuose, bet sugaišo kiek ilgiau nei įprastai. Britas į trasą grįšo visiškai prie pat M.Verstappeno. Olandas nenorėjo praleisti progos atakuoti ir agresyviai kovojo su britu. Sportininkai galiausiai susidūrė, M.Verstappeno bolidas pakilo į orą, o L.Hamiltoną nuo rimtų sužeidimų išgelbėjo „Halo“ sistema.  Trasoje saugos automobilis. Teisėjai pranešė, kad tirs šį incidentą.

Atnaujinta 16.40 val. L.Norrisas jau pasinaudojo „Red Bull“ mechanikų vargais. Britas sustojo ir į trasą grįžo prieš M.Verstappeną. L.Hamiltonas, pasirinkęs kietąsias padangas, lieka trasoje.

Atnaujinta 16.38 val. Tragiškas M.Verstappeno sustojimas - olandas boksuose sugaišo 8-9 papildomas sekundes. Prieš sustojimą jis buvo šalia D.Ricciardo, o dabar jam iki australo trūksta net 11 sek. Realu, kad jis praras vietas ir L.Norrisui su L.Hamiltonu, kai šie sustos.

Atnaujinta 16.35 val. V.Bottas nestabdo - aplenkė L.Strollą ir pakilo į 8-ą vietą.

Atnaujinta 16.27 val. V.Bottas jau važiuoja taškų zonoje - pakilo į 9-ą poziciją. Suomis startui pasirinko kiečiausias padangas, todėl į boksus turėtų sukti dar negreitai.

Atnaujinta 16.17 val. M.Verstappenas vis spaudžia D.Ricciardo ir atsilieka mažiau nei sekundę, tačiau lenkimo niekaip nesugeba atlikti. L.Hamiltonas lygiai taip pat užstrigęs už L.Norriso. V.Bottas kyla į 12-ą vietą.

Atnaujinta 16.16 val. S.Perezas kyla aukštyn - susitvarkė su C.Sainzu ir jau važiuoja 6-as.

Atnaujinta 16.14 val. V.Bottas pasinaudojo varžovų problemomis, pats atliko keletą lenkimų ir jau pakilo iki 13-os vietos.

Atnaujinta 16.13 val. Iš lenktynių greitai pasitraukė abu „AlphaTauri“ pilotai - Y.Tsunoda ir praėjusių metų lenktynių laimėtojas P.Gasly. Jie abu patyrė bolido gedimus.

Atnaujinta 16.07 val. Lenktynės jau tęsiasi įprastu režimu.

L.Hamiltono ir M.Verstappeno kova:

Atnaujinta 16.05 val. L.Hamiltonas radijo ryšiu pranešė, kad M.Verstappenas jį išstūmė iš trasos.

Lenktynių startas:

Atnaujinta 16.04 val. D.Ricciardo puikiai startavo ir tapo lenktynių lyderiu, aplenkdamas M.Verstappeną. Olandą bandė atakuoti ir L.Hamiltonas, tačiau išvažiavo už trasos ribų ir vėl nukrito į 4-ą vietą už L.Norriso. Į incidentą pateko A.Giovinazzi. Dėl jo paskelbta virtualaus saugos automobilio fazė.

Iš pirmos vietos lenktynes pradės čempionato lyderis olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Jis sprinto lenktynes baigė antras, tačiau gavo pirmą starto poziciją, nes lenktynių laimėtojo suomio Valtteri Botto bolide „Mercedes“ pakeitė keletą variklio elementų ir viršijo jų limitą. V.Bottas po baudos bus priverstas startuoti paskutinis – 20-as.

Už M.Verstappeno starte stovės abu „McLaren“ pilotai – australas Danielis Ricciardo ir britas Lando Norrisas. Pagrindinis olando konkurentas britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) startuos tik 4-as.

Per Italijos GP istoriją daugiausiai pergalių – po 5 – turi L.Hamiltonas ir vokietis Michaelis Schumacheris. Tiesa, L.Hamiltonas čia nėra laimėjęs nuo 2018 m. Prieš dvejus metus nugalėjo monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“), o pernai tikrą stebuklą sukūrė ir pergalę iškovojo prancūzas Pierre‘as Gasly („AlphaTauri“).  M.Verstappenas čia pergalių neturi, o „Red Bull“ Italijos GP nėra laimėję nuo 2013 m.

Čempionate lyderiauja M.Verstappenas (226,5 tšk.), nežymiai lenkiantis L.Hamiltoną (221,5). Trečias rikiuojasi V.Bottas (126). Konstruktorių įskaitos lyderių trejetą sudaro „Mercedes“ (347,5), „Red Bull“ (334,5) ir „Ferrari“ (181,5).

15-osios sezono lenktynės – Rusijos GP – rugsėjo 26-ą dieną vyks Sočyje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų