„Top“ lygos pusfinalyje ietis surems tituluočiausi Lietuvos regbio klubai

2021.09.10 16:17
regbis.lt nuotr. | Organizatorių nuotr.

regbis.lt nuotr. | Organizatorių nuotr.

 „Viena iš pusfinalio dalyvių liks toli nuo sezono tikslų, nes abi komandos kelia vienintelį tikslą – laimėti čempiono titulą“, – prieš „Top“ lygos pusfinalyje laukiantį Šiaulių derbį teigia „Baltrex-Šiauliai“ komandos treneris Vytaras Bloškys.

„Top“ lygos pusfinalyje čempionų titulą ginantys „Baltrex“ regbininkai susikaus su amžinu varžovu Šiaulių „Vairo“ klubu. Tituluočiausi šalies regbio klubai ietis surems rugsėjo 11 ir 19 d. vyksiančiose pusfinalio rungtynėse.

„Baltrex“ regbininkai grupių varžybose varžovus triuškino vidutiniu 68 taškų skirtumu. Tuo tarpu „Vairo“ komanda lemiamose grupės rungtynėse pralaimėjo Kauno „Ąžuolui“ ir liko antroje vietoje bei neišvengė akistatos su čempionais jau pusfinalio etape.

„Favoritais tikriausiai reikėtų laikyti „Baltrex“ regbininkus, nes grupių varžybose jie neturėjo rimtų išbandymų. O mes grupėje neturėjome lengvų rungtynių. Tai, kad jie laikomi favoritais, mes priimsime kaip papildomą dirgiklį. Nors specialiai Šiaulių derbiui nesiruošiame, nes ankstesniuose derbiuose mums kartais koją pakišdavo per didelis nusiteikimas ir prieš rungtynes keliamas ažiotažas. Dabar pasakiau vyrams, kad tai yra dar vienos sunkios rungtynės, kuriose reikia pergalės. Mes einam laimėti, nes trauktis nėra kur. Lengvas kelias ne mums“, – tvirtina „Vairo“ treneris Gediminas Marcišauskas.

Praėjusį sezoną pusfinalio etape kritęs „Vairas“ į finalą nepateko pirmą kartą nuo 1981 metų. Tuo pasinaudoję „Baltrex“ regbininkai nutraukė trejus metus iš eilės trukusį „Vairo“ dominavimą „Top“ lygoje.

„Šiaulių miesto derbis yra ypatingos rungtynės. Šįkart derbyje bus dvigubai daugiau intrigos, nes pirmą kartą pusfinalyje bus žaidžiamos dvejos rungtynės. Šiaulių derbis dažnai baigdavosi vos kelių taškų vienos ar kitos komandos persvara. Manau, kad ir šį sezoną laukia labai atkakli kova ir favoritą sunku įvardinti. Einame pergalės ir sieksime apginti čempionų titulą“, – sako praėjusį savaitgalį Europos klubų čempionų taurės turnyre antrą vietą užėmusių „Baltrex“ regbininkų treneris V. Bloškys.

Kitame „Top“ lygos pusfinalyje praėjusio sezono vicečempionas Kauno „Ąžuolas“ susitiks su „Livonia“ klubu. Pirmas susitikimas vyks šį šeštadienį Kaune, atsakomosios rungtynės po savaitės Latvijoje.

„Jeigu komandos rūbinėje išgirsčiau, kad mes esam favoritai ar esam viena koja finale, tam žaidėjui blogai baigtųsi. „Livonia“ fiziškai stipri komanda ir praėjusį sezoną gavom nuo jų skaudžią pamoką, nes nebuvome rimtai nusiteikę. Kalbėjomės su žaidėjais, kad varžovai atvažiuoja pergalės ir laukia sunkios rungtynės. „Livonia“ turi labai stiprų legionierių iš Pietų Afrikos Respublikos, kuris vadovauja visam žaidimui. Tuo tarpu mūsų komandoje pusfinalyje bus tik vienas legionierius. Mano tikslas auginti vietinius žaidėjus. Per dvejus metus jie patobulėjo ir nusipelnė šanso. Aišku, dar nesame optimalios sportinės formos. Gynyboje, grumtynėse, standartinėse situacijose neblogai žaidžiam. Bet atakoje šlubuojam. Puolimas yra tarsi simfoninis orkestras ir reikia laiko jį suderinti“, – teigia „Ąžuolo“ regbininkus treniruojantis Linas Naujalis.

Turnyre dėl 5-8 vietų šį savaitgalį susikaus du sostinės klubai „Geležinis vilkas“ ir Vilniaus regbio akademija, o „Šiaulių“ regbininkai viešės Latvijoje ir rungtyniaus su „Miesnieki-Kekava“ ekipa.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų