Pele, Cristiano Ronaldo ir Lionelis Messi | Scanpix nuotr.

Pele, Cristiano Ronaldo ir Lionelis Messi | Scanpix nuotr.

 Oksfordo matematikas, mokslų daktaras Tomas Crawfordas nusprendė sukurti formulę, kuri padėtų atsakyti į visus dominantį klausimą: kas yra geriausias visų laikų futbolininkas? Atsakymai į šį klausimą dažniausiai būna subjektyvūs, todėl T.Crawfordas ieškojo objektyvaus metodo, kaip nustatyti geriausią visų laikų futbolininką.

T.Crawfordas sukūrė specialų algoritmą, įvertinantį 7 svarbiausius futbolininko karjeros pasiekimus:

1. Titulai klubiniame futbole (kuo stipresnė lyga – tuo daugiau taškų).

1. Titulai rinktinių futbole (150 tšk. už pasaulio čempiono titulą, 100 tšk. už Europos ar Pietų Amerikos čempiono titulą, papildomi taškai už „Auksinį batelį“).

3. Įvarčiai klubiniame futbole (atsižvelgiant į rungtynių skaičių).

4. Įvarčiai rinktinių futbole.

5. „Ballon d‘Or“ rinkimuose surinktų balsų procentas.

6. Individualūs rekordai, pasiekti žaidžiant klubuose ar rinktinėje.

7. „Z“ faktoriaus sezonai. Matematiškai išskirtiniai sezonai, kai futbolininko įmušti įvarčiai tapo esminiu faktoriumi, nulėmusiu sėkmę.

Pagal pirmąjį faktorių nugalėjo Cristiano Ronaldo, nežymiai aplenkęs Lionelį Messi. Pagal antrąjį faktorių nugalėjo brazilas Ronaldo, du kartus tapęs pasaulio čempionu ir laimėjęs dvi „Copa America“ taures.

Pagal trečiąjį faktorių geriausias buvo Ferencas Puskasas, pagal ketvirtąjį – C.Ronaldo, pagal penktąjį – Pele (7 „Ballon d‘Or“ apdovanojimai pagal alternatyviąją versiją), o pagal šeštąjį – 5 pasaulio rekordus turintis C.Ronaldo.

Pagal „Z“ faktorių geriausias buvo L.Messi, bet to neužteko, kad jis bendroje įskaitoje pavytų C.Ronaldo. Portugalas buvo pripažintas geriausiu visų laikų futbolininku, antra vieta atiteko L.Messi, trečia – Pele.

Geriausių visų laikų futbolininkų dešimtukas – fotogalerijoje:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (45)
Registruoti
Anoniminiai (45)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROLYGA