0

Per vėlai spurtavęs „Žalgiris“ krito prieš Krasnodaro klubą (29)

2021.09.08 20:55
Lukas Lekavičius | „Žalgirio“ nuotr.

Nesėkmingai „Gloria Cup“ turnyro pradžia susiklostė Kauno „Žalgirio“ krepšininkams

Jie rezultatu 69:76 (18:20, 16:20, 11:19, 24:17) nusileido Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komandai.

Abi ekipos jėgas tarpusavyje išbando antrąkart šį tarpsezonį. Rugsėjo 1 dieną rusai taip pat įveikė kauniečius, tik kiek mažesniu skirtumu (87:88).

Kitas rungtynes žalgiriečiai žais rugsėjo 10 dieną ir grumsis su Bursos „Tofas“ klubu iš Turkijos.

Kauniečiai kur kas sėkmingiau pradėjo susitikimą. Pastarieji pirmajame kėlinyje surengė spurtą 12-2 bei pabėgo į priekį 8 taškais (16:8). Nepaisant to, „Žalgirio“ krepšininkams išsaugoti greitai susikrautos persvaros nepavyko ir Rusijos klubas ne tik pasivijo oponentus, bet ir šovė į priekį – 18:20.

Nors antrajame ketvirtyje trumpam žalgiriečiai buvo susigrąžinę pranašumą (24:22), tačiau jis netruko išgaruoti, kai rusai spurtavo 12-2 ir įgijo 8 taškų persvarą (26:34). Bėgant laikui situacija pernelyg nesitaisė ir po pirmųjų 20 minučių „Žalgiris“ atsilikinėjo 6 taškais – 34:40.

Po didžiosios pertraukos kauniečiams buvo pavykę aptirpdyti deficitą (40:44), tačiau greitai prabudę „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkai atsakė rezultatyviomis atakomis ir skirtumas pirmą kartą susitikime tapo dviženklis (42:55). Lemiamą kėlinį M.Schillerio auklėtiniai pasitiko su 14 taškų deficitu – 45:59.

Be kovos laikinosios sostinės klubas neketino atiduoti pergalės oponentams ir po sėkmingos atkarpos 8-0 kėlinio viduryje sumažino skirtumą iki vienženklio (58:65). Nors varžovai dar prilaikė saugų atstumą iki ketvirčio pabaigos, tačiau tuomet kauniečiai kilo į šturmą ir priartėjo jau iki 5 taškų (69:74). Visgi, du taiklūs varžovų baudų metimai paskutinėmis akimirkomis nuramino Lietuvos čempionus ir šiems teko nulenkti kepurę prieš Krasnodaro ekipą – 69:76.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne 17, Emmanuelis Mudiay 11, Tyleris Cavanaugh 9 (7 atk. kam.), Edgaras Ulanovas ir Janis Strelniekas – po 7, Artūras Milaknis 6, Nielsas Giffey 4, Paulius Jankūnas 3, Marekas Blaževičius ir Joshas Nebo – po 2, Lukas Lekavičius 1.

„Lokomotiv-Kuban“: Johnathanas Motley 21 (12 atk. kam., 5 rez. perd.), Darius Thompsonas 18, Zacharas Vediščevas 10, Errickas McCollumas 9.