Apmaudžiai išslydęs taškas pasaulio čempionato atrankoje: 82-ąją minutę įvartį praleidusi Lietuvos rinktinė krito prieš bulgarus VIDEO (47)

2021.09.05 20:52
Rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

Rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

Lietuvos rinktinė pasaulio futbolo čempionato atrankos C grupės rungtynėse svečiuose minimaliu rezultatu 0 – 1 turėjo pripažinti Bulgarijos futbolininkų pranašumą.

Kristijanas Malinovas 16-ąją minutę atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo šalia varžovų vartų. Arvydas Novikovas 19-ąją minutę baudos smūgio metu atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau jo tiksliai uždaryti Rolandui Baravykui nepavyko. Iš varžovų gynybos išsilaisvinęs Kirilas Despodovas 31-ąją minutę atliko smūgį, tačiau kamuolį atrėmė Ernestas Šetkus. Ivanas Turitsovas 34-ąją minutę atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš varžovų vartų.

Todoras Nedelevas 52-ąją minutę baudos smūgio metu galingai pasiuntė kamuolį vartų link, tačiau pastarasis atsidūrė vartų sargo rankose. A.Novikovas 54-ąją minutę pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau sukurti pavojaus prie varžovų vartų taip ir nepavyko. Vienas prieš vartininką atsidūręs K.Despodovas 74-ąją minutę atliko smūgį, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė E.Šetkus. Ivailo Čočevas 82-ąją minutę standartinės situacijos metu puikiu smūgiu galva nuginklavo vartininką ir išvedė Bulgarijos rinktinę į priekį 1:0. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo vienintelis ir pergalingas šio susitikimo įvartis.


Rungtynių eiga:

90 min. Lietuvos rinktinė patyrė pralaimėjimą rezultatu 0 – 1.

Rungtynių statistika (Bulgarija – Lietuva)

Rungtynių statistika (Bulgarija – Lietuva) | „Scoreboard“ statistika

Rungtynių statistika (Bulgarija – Lietuva) | „Scoreboard“ statistika

90 min. Pridedamos 6 papildomos žaidimo minutės.

82 min. ĮVARTIS! Ivailo Čočevas standartinės situacijos metu puikiu smūgiu galva nuginklavo vartininką ir išvedė Bulgarijos rinktinę į priekį 1:0.

74 min. KOKIA PROGA! Vienas prieš vartininką atsidūręs K.Despodovas atliko smūgį, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė E.Šetkus.

71 min. Lietuvos rinktinė atlieka keitimą, savo pasirodymą šiose rungtynėse baigė Donatas Kazlauskas, aikštėje pasirodo Ovidijus Verbickas.

54 min. A.Novikovas pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau sukurti pavojaus prie varžovų vartų taip ir nepavyko.

52 min. Todoras Nedelevas baudos smūgio metu galingai pasiuntė kamuolį vartų link, tačiau pastarasis atsidūrė vartų sargo rankose.

46 min. Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių 0 – 0.

Pirmojo kėlinio statistika (Bulgarija – Lietuva)

Pirmojo kėlinio statistika (Bulgarija – Lietuva) | „Scoreboard“ statistika

Pirmojo kėlinio statistika (Bulgarija – Lietuva) | „Scoreboard“ statistika

45 min. Pridedama 1 papildoma žaidimo minutė.

34 min. Ivanas Turitsovas atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau šį kartą kamuolys skriejo gerokai virš varžovų vartų.

31 min. KOKIA PROGA! Iš varžovų gynybos išsilaisvinęs K.Despodovas atliko smūgį, tačiau kamuolį atrėmė Ernestas Šetkus.

30 min. Perdavimo baudos aikštelėje sulaukęs Kirilas Despodovas atliko smūgį, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš vartų. 

19 min. A.Novikovas baudos smūgio metu atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau jo tiksliai uždaryti R.Baravykui nepavyko.

16 min. K.Malinovas atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo šalia varžovų vartų.

14 min. Rolando Baravyko reidą į baudos aikštelę sėkmingai sustabdė du varžovai ir lietuvių rengta ataka nutrūko.

7 min. Arvydas Novikovas atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolys atsidūrė Bulgarijos vartininko rankose.

5 min. Kristijanas Malinovas baudos smūgio metu pasiuntė kamuolį vartų link, tačiau kamuolį sėkmingai blokavo varžovas.

0 min. Teisėjas skelbia rungtynių pradžią!


Startinės komandų sudėtys:

Startinės sudėtys | Organizatorių nuotr.

Startinės sudėtys | Organizatorių nuotr.


Įdomūs faktai:

• Lietuvos rinktinė patyrė pralaimėjimus prieš šveicarus, italus ir šiaurės airius bei vis dar neturi nei vieno taško savo sąskaitoje. Tuo tarpu Bulgarija taip pat neatsilaikė prieš šveicarus ir italus, su šiaurės airiais išsiskyrė taikiai bei antrojo susitikimo metu išplėšė tašką su italais.

• Naujajam Lietuvos rinktinės treneriui Valdui Ivanauskui savo debiuto dar teks palaukti. Pastarasis sulaukė teigiamo koronaviruso testo atsakymo. Treneris praleido rungtynes su Šiaurės Airija bei negalės vadovauti komandai taip pat su Bulgarija bei Italija. Rinktinei šiose rungtynėse nuo šoninės linijos vadovaus treneris Tomas Ražanauskas.

• Lietuvos rinktinė FIFA reitinge rikiuojasi 134-oje vietoje, tuo tarpu bulgarai beveik dvigubai aukščiau – 75.


Komentarai: 

Tomas Ražanauskas, Lietuvos rinktinės treneris:

„Reikia aukščiau galvas pakelti, nežiūrint į tai, jog pralaimėjome – rezultatas neatspindėjo visos rungtynių eigos. Kaip jau minėjau anksčiau, viskas galėjo pakrypti kita linkme, jeigu būtume sėkmingai realizavę 11 metrų baudinį. Buvo labai svarbu psichologiškai atsigauti, liūdėti mes neturime kada, nes laukia kitos rungtynės. Komandos nuotaika visai nebloga, bandėme nukreipti negatyvias mintis. Visas trenerių kolektyvas tiki komanda ir rytoj turime visas galimybes pasiekti teigiamą rezultatą.

Bulgarijos rinktinės žaidėjai galbūt ir nežaidžia top klubuose šiuo metu, bet jų stiprybė yra komandiškumas. Tokių didelių žvaigždžių nėra, bet yra greiti žaidėjai – kraštuose, priekyje aukštas puolėjas. Aišku, mes nežinome, kas iš jų žais, bet ką aš mačiau paskutinėse rungtynėse su Italija, tai gan kompaktiška gynyba ir greitas išėjimas į puolimą. Manau, kad tai ir būtų jų pagrindinės stiprybės, bet, galbūt, žinodami, jog žaidžia prieš Lietuvą, bulgarai bandys dominuoti, su italais daugiau žaidė antru numeriu."

Ernestas Šetkus, Lietuvos rinktinės vartų sargas:

„Tas rezultatas atrodo tikrai skaudus, bet įvykiai aikštėje to rezultato tikrai neatspindi, tai buvo du 11 metrų baudiniai į mūsų vartus. Šiaurės Airija nesukūrė tiek progų, kad įmuštų 4 įvarčius. Manau, kad buvo šioks toks psichologinis nuosmukis, bet vaikinai atsistatė ir ruošiasi rimtai kovai. Bulgarija nebeturi tokių žvaigždžių, kaip buvo Hristo Stoičkovas ar Dimitaras Berbatovas, bet prieš dešimt metų pats žaidžiau Bulgarijos lygoje, jie labiau stiprūs kaip komanda. Mes bandysime pateikti savo kozirius ir kausimės dėl pergalės."


Komandų forma:

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų