Jeanette Zacarias Zapata | „Twitter“ nuotr.

Jeanette Zacarias Zapata | „Twitter“ nuotr.

Praėjusį savaitgalį po bokso kovos 18-metė kovotoja Jeanette Zacarias Zapata buvo išgabenta ant neštuvų ir paniro į komą.

Ketvirtojo raundo pabaigoje jos varžovė Marie Pier Houle prirėmė J.Zapata prie ringo krašto ir atliko smūgių krušą. Nors raundas baigėsi ir J.Z.Zapata neparkrito, tačiau nebegalėjo pajudėti iš narvo krašto ir netrukus ją dar stovinčią ištiko traukuliai.

Toks įvykis paveikė ir pačią M.Houle, kuri parašė pranešimą socialiniuose tinkluose.

„Boksas kelia didelį pavojų, bet tai yra mūsų darbas ir aistra. Niekada neturiu ketinimų kažką rimtai sužeisti“, – rašė M.Houle.

Medikai 5 dienas kovojo dėl sportininkės gyvybės. Deja, penktadienį buvo pranešta, kad J.Z.Zapata mirė.

„Reiškiame gilią užuojautą boksininkės šeimai, mylimiesiems, draugams ir ypač jos vyrui, kuris šalia kovotojos lovos buvo iki paskutinės sekundės“, - teigė kovos organizatoriai.

Peteris McCabe‘as, vadovaujantis smegenų traumų prevencijos grupei „Headway“, paragino uždrausti šią sporto šaką: „Neįmanoma įsivaizduoti, ką dabar išgyvena Jeanette vyras ir artimieji, juk merginai visas gyvenimas buvo prieš akis. Girdime diskusijas dėl to, kad reikia apriboti smūgius galva futbole, bet kodėl mes vis dar leidžiame bokso kovas, kuriose smūgių į galvą daug daugiau? Jau dešimtmečius aiškiname, kaip ta žaloja žmones, bet niekas mūsų nesiklauso. Tokios tragedijos kartosis tol, kol boksas nebus uždraustas“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (19)
Registruoti
Anoniminiai (19)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų