„Ąžuolo“ ir „Vairo“ rungtynės (Manto Daškevičiaus nuotr.) | Organizatorių nuotr.

„Ąžuolo“ ir „Vairo“ rungtynės (Manto Daškevičiaus nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Baltijos regbio „Top“ lygoje baigėsi grupių varžybos. Po jų paaiškėjo keturios komandos, kovosiančios dėl čempiono titulo. Likusios ekipos rungtyniaus dėl 5-8 vietų.

A grupėje įspūdingą pergalių seriją pratęsė čempionų titulą ginantys „Baltrex-Šiauliai“ regbininkai. Čempionai 81:10 nugalėjo „Šiaulių“ komandą ir į savo sąskaitą įsirašė trečią pergalę iš tiek pat galimų. Grupės varžybose „Baltrex“ varžovus triuškino vidutiniu net 68 taškų skirtumu.

„Neramina tai, kad grupių varžybose negavom didesnio pasipriešinimo ir negalėjome geriau susižaisti. Prieš pusfinalį norėjome stipresnio pasipriešinimo, nes pusfinalyje gausim labai stiprų varžovą“, – sakė „Baltrex“ treneris Žygimantas Radžius.

Pusfinalyje „Baltrex“ susitiks su amžinu varžovu „Vairo“ klubu. Tituluočiausių Lietuvos regbio klubų derbis yra vienas seniausių šalyje ir pagal garsų romaną vadinamas „Pietinia derbiu“.

„Baltrex-Šiaulių“ ir „Šiaulių“ rungtynės (Artūro Staponkaus nuotr.) | Organizatorių nuotr.

„Baltrex-Šiaulių“ ir „Šiaulių“ rungtynės (Artūro Staponkaus nuotr.) | Organizatorių nuotr.

B grupės rungtynėse dėl pirmos vietos, „Vairo“ penkioliktukas svečiuose po atkaklios kovos 11:18 pralaimėjo Kauno „Ąžuolui“ ir liko antroje vietoje. „Vairui“ nepavyko atsirevanšuoti kauniečiams už praėjusį sezoną patirtą pralaimėjimą pusfinalyje. Net 32 kartus Lietuvos čempionu tapęs „Vairo“ klubas pernai į finalą nepateko pirmą kartą nuo 1981 metų.

„Žaidėme banguotai. Pirmame kėlinyje gavome gerą šoką ir turėjome persigrupuoti aikštėje. Žaidimas išsilygino, bet padarėme per daug klaidų. „Ąžuolo“ komanda gerai sukomplektuota, savo sudėtyje turi „Vairo“ auklėtinių, kurių geras žaidimas ir lėmė varžovų pergalę. Dabar laukia pusfinalis su „Baltrex“. Mes esam tam pasiruošę, nes su jais kovojam kiekvienais metais. Eisim kovoti ir laimėti“, – tvirtino „Vairo“ treneris Gediminas Marcišauskas.

„Tikėjomės atkaklios, principinės kovos dėl pirmos vietos grupėje. Tokios ir buvo rungtynės. Aišku, jeigu viskas aikštėje klostytųsi taip, kaip suplanuoji prieš rungtynes, tai galėčiau išeiti į pensiją. Dabar turim ruoštis pusfinaliui ir nesvarbu, su kuo susitiksim. Nenoriu, kad mano komanda girdėtų, kad mes jau viena koja finale. Laukia dvejos pusfinalio rungtynės ir joms turime gerai pasiruošti“, – teigė „Ąžuolo“ regbininkus treniruojantis Linas Naujalis.

„Ąžuolo“ ir „Vairo“ rungtynės (Manto Daškevičiaus nuotr.) | Organizatorių nuotr.

„Ąžuolo“ ir „Vairo“ rungtynės (Manto Daškevičiaus nuotr.) | Organizatorių nuotr.

B grupės nugalėtojai „Ąžuolo“ regbininkai pusfinalyje susitiks su „Livonia“ komanda. Kovoje dėl antros vietos grupėje Latvijos ekipa svečiuose 16:11 įveikė ir į trečią poziciją nustūmė Vilniaus „Geležinį vilką“.

„Kauno klubas yra priskiriamas prie „Top“ lygos favoritų. Bet galvoju, kad mums „Ąžuolo“ komanda yra netgi palankesnė negu „Vairas“, kurį irgi galėjome gauti pusfinalyje. Kauniečiai lygiai taip pat nori žaisti atvirą regbį, naudoja daug spyrių. Tai mums yra palankiau. Daugiau orientuosimės į savo žaidimą, ruošimės ir bandysim paneigti išankstines prognozes“, – kietą kovą pusfinalyje žadėjo „Livonia“ komandai vadovaujantis Lietuvos regbio septynetų rinktinės treneris Tomas Zibolis.

Pusfinaliai prasidės rugsėjo 11 d. Pirmą kartą istorijoje „Top“ lygos pusfinaliuose, finale ir kovoje dėl bronzos medalių vyks dvejos rungtynės. „Top“ lygos čempionai paaiškės spalio 2 d.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų