Startuoja naujas Tarptautinės plaukimo lygos sezonas, komandų gretose – S.Bilis ir K.Teterevkova

2021.08.25 18:16
Simonas Bilis | Vytauto Dranginio nuotr.

Simonas Bilis | Vytauto Dranginio nuotr.

 Tarptautinė plaukimo lyga (International Swimming League, ISL) skelbia trečiojo sezono pradžią. Pirmosios reguliariojo sezono varžybos bus surengtos rugpjūčio 26-27 dienomis Neapolyje, Italijoje. Būtent čia ir vyks visi dešimt komandų susitikimų ir papildomas varžybų turas, į kurį pateks prasčiausią reitingą turintys keturi lygos klubai dėl galimybės prasibrauti į atkrintamąsias varžybas.

Naujoji ISL plaukikų atrankos sistema – ISL Draft (panašiai kaip NBA naujokų birža) įnešė nemažai pokyčių į komandų sudėtis. Kai kurie sportininkai perėjo iš vieno klubo į kitą, dalis nusprendė visai praleisti šį ISL sezoną, o atsilaisvinusias komandų narių vietas užpildė ne tik lygos senbuviai, bet ir naujokai.

Trečiajame ISL sezone išvysime startuojančius ir du Lietuvos plaukikus.

„Energy Standard“ komandą į dar vieną lygos finalą bandys atvesti Simonas Bilis. 27-erių panevėžietis su šio plaukimo klubo nariais tapo inauguracinio 2019 m. ISL sezono čempionais, o praėjusiais metais iškovojo vicečempionų titulą ir nusileido tik „Cali Condors“ plaukikams.

Komandą, kurios sudėtyje taip pat yra švedė Sarah Sjostrom, prancūzas Florentas Manaudou, Pietų Afrikos Respublikos plaukikas Chadas Le Closas Siobhan Haughey iš Honkongo ir kiti, treniruoja Tomas Rushtonas.

S. Bilis yra vienas iš 17-os „Energy Standard“ narių, kurie šiam klubui atstovaus trečiąjį sezoną iš eilės. 2020 m. ISL sezone lietuvis iš viso surinko 35.50 taško.

„Energy Standard“ plaukikai rugpjūčio 26–27 dienomis susitiks su Toronto „Titans“, „DC Trident“ ir „Aqua Centurions“ komandomis.

Kotryna Teterevkova | Kipro Štreimikio nuotr.

Kotryna Teterevkova | Kipro Štreimikio nuotr.

Los Andželo „Current“ komandos dėmesį patraukė 19-metė Kotryna Teterevkova. Ji bus pirmoji plaukikė moteris iš Lietuvos, dalyvausianti ISL varžybose. K. Teterevkova yra jaunimo olimpinių žaidynių ir Europos jaunimo čempionatų prizininkė. Savo debiutinėse Tokijo olimpinėse žaidynėse asmeninį rekordą pagerinusi Lietuvos sportininkė pateko į 100 m plaukimo krūtine pusfinalį, kuriame iškovojo 14-ą vietą.

Vilnietė prisijungs prie prancūzės Beryl Gastaldello, amerikiečių Tomo Shieldso, Ryano Murphy ir Kathleen Baker bei kitų komandos narių. „Current“ plaukikai, kuriuos treniruoja Davidas Marshas, tiek 2019 m., tiek ir 2020 m. sezone sėkmingai pateko į finalą ir jame užėmė ketvirtąją vietą.

„LA Current“ klubas sezoną pradės antrajame komandų susitikime (rugpjūčio 28-29 dienomis), kur varžysis su „Cali Condors“, Tokijo „Frog Kings“ ir Niujorko „Breakers“ komandomis.

Atkrintamosios lygos varžybos vyks Eindhovene (Nyderlandai) lapkričio 11-28 dienomis. Didysis ISL finalas numatytas ateinančių metų sausį.

Primename, kad praėjusiame ISL sezone varžėsi trys lietuviai – S.Bilis, Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas. Visi jie atstovavo „Energy Standard“ komandai.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų