V.Gedvilas: „Moterų krepšiniui reikia naujo įkvėpimo“ VIDEO

2021.08.23 11:59
Vydas Gedvilas | Organizatorių nuotr.

Vydas Gedvilas | Organizatorių nuotr.

 Kandidatas į LKF prezidentus Vydas Gedvilas pradeda savo įžvalgų ciklą svarbiausių Lietuvos krepšinio problemų sprendimo įgyvendinimui. Pirmiausia jo dėmesio susilaukė moterų krepšinis.

- Lietuvos moterų krepšinio situacija blogėja jau daugelį metų. Kokių veiksmų planuojate imtis, kad sugrąžinti motetų krepšinį į konkurencingą lygį?

- Pirmiausia reikia atkurti moterų krepšinio lygos savarankiškumą. Taip pat reikia didinti komandų skaičių. Nėra normalu, kuomet čmepionate runtyniauja tik penkios komandos, iš kurių dvi sunkiai atitinka varžybų lygį.

Taip pat privalome suformuoti ilgalaikį (iki 2028 m.) išplėstinį moterų rinktinės sąrašą. Reikia turėti krepšininkių branduolį, sekti jų progresą ir sudaryti sąlygas tobulėjimui, sklandžiai išgyventi kartų kaitą rinktinėje. Taip pat labai svarbus trenerių kolektyvo klausimas. Mano manymu, su rinktine turi dirbti tie treneriai, kurie ir visus metus darbuojasi moterų krepšinyje. Geriausia, žinoma, kad rinktinės treneris ir dirbtų su pajėgiausia šalies komanda, kad turėtų galimybę dirbti su kuo daugiau pajėgiausių šalies krepšininkių sezono metu. Galiausiai reikia atsakingai planuoti kvalifikacijos varžybų ciklą, nes tai lems patekimą į Olimpines žaidynes. Iki 2028 metų vyks nemažai varžybų, tačiau kiekvienoms iš jų reikia atsakingai ruoštis, numatant treniruočių stovyklas, paskirstant krūvį ir skiriant papildomą finansavimą. Tokiu būdu, žingsnis po žingsnio, galima tikėtis sėkmės, patenkant į Olimpiadą.

- Kaip sugrąžinti krepšinio populiarumą tarp mergaičių?

- Turime parengę tiek merginų krepšinio masiškumo, tiek meistriškumo kėlimo strategijas. Svarbus klubinės komandos dalyvavimas Europos turnyre. Tam nėra reikalingi labai dideli pinigai. Tačiau labai svarbus aukščiausio lygio pavyzdžio buvimas jaunoms merginoms, galimybė matyti perspektyvą krepšinyje.

- Kokius planuojate papildomo finansavimo šaltinius moterų krepšiniui?

- Pirmiausia reikia intensyviau dirbti su savivaldybėmis. Ypatingai tomis, kuriose nėra vyrų krepšinio komandų. Antra, Sporto rėmimo fondo finansavimas, tai būtina sąlyga viso Lietuvos sporto atsigavimui, klubai yra sporto vystymo pagrindas, todėl privalome sudaryti sąlygas jiems gauti finansavimą tiesiogiai. Esame jau įpusėję šio sprendimo įgyvendinimą. Olimpinis komitetas taip pat prisidės prie Olimpinės moterų krepšinio programos rėmimo. Tai būtų kryptingas visų suinteresuotų pusių dalyvavimas, siekiant patekti į 2028 m. Los Andželo Olimpines žaidynes. Na ir, žinoma, privačių rėmėjų lėšos. Pasiūlant patrauklų produktą, kuris pritrauktų žiūrovų ir būtų naudingas rėmėjams. Neabejoju, kad visų šių uždavinių galima pasiekti ir galima pirmą kartą Lietuvos krepšinio istorijoje patekti į Olimpines žaidynes su moterų komanda. To ir sieksiu, jei būsiu išrinktas Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų