Kristina Maki | Organizatorių nuotr.

Kristina Maki | Organizatorių nuotr.

 Apie Čekijai atstovaujančią 29-erių suomę Kristiną Maki daugelis iš jūsų tikriausiai nėra girdėję, bet jos istorija tikrai verta dėmesio.

Vos prieš 7 mėnesius lengvaatletė pagimdė sūnų, bet vis tiek suspėjo pasiruošti Tokijo olimpiadai. Nors sirgaliai į ją nedėjo daug vilčių, K.Maki trečiadienį pribloškė visus. Čekijos sportininkė 1500 m nubėgo per 4 min. 1.23 sek. Pirmajame pusfinalio bėgime ji buvo 7-a, todėl automatiškai į finalą nepateko. Visgi, po antrojo bėgimo tapo aišku, kad K.Maki laikas yra antras geriausias tarp sportininkių, kurios savo bėgimuose nepateko į penketukus. To užteko, kad Čekijos atstovė atsidurtų finaliniame 12-uke.

K.Maki pusfinalyje pagerino net 35-erius metus gyvavusį šalies rekordą. Ji 0.61 sek. viršijo 1986 m. pasiektą Ivanos Walterovos (4:01.84) rezultatą, kuri atstovavo tuometinei Čekoslovakijai.

„Nežinau net ką pasakyti. Rezultatas turbūt neblogas, bet tiksliau žinosiu savo vietą po antrojo bėgimo. Pagerinau rekordą? Super. Dėkoju visiems, kurie mane palaikė, neprarado tikėjimo manimi ir niekada nuo manęs nenusisuko“, - po savo bėgimo kalbėjo K.Maki.

Čekijos sportininkė taip pat atskleidė, kad po starto numeriu užsirašė vieną frazę, kuri ją užveda prieš startus. Į lietuvių kalbą tą frazę būtų galima išversti maždaug taip – „bėk taip, kad kojos nuo užpakalio nutrūktų“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų