Sydney McLaughlin ir Dalilah Muhammad | Scanpix nuotr.

Sydney McLaughlin ir Dalilah Muhammad | Scanpix nuotr.

 Antradienį Tokijo olimpinėse žaidynėse pasaulį pribloškė vyrų 400 m barjerinis bėgimas ir norvego Karsteno Warholmo rekordas, o trečiadienį toje pačioje rungtyje ne ką mažiau įspūdingus rezultatus demonstravo moterys.

Olimpine čempione tapo amerikietė Sydney McLaughlin. Ji distanciją įveikė per 51.46 sek. ir net 0.44 sek. pagerino sau priklausiusį pasaulio rekordą (51.90). Ankstesnį planetos rekordą viršijo ir jos tautietė Dalilah Muhammad (51.58), kuri ilgą laiką lenkė Sydney McLaughlin. Trečia finišavo ir Europos rekordą pagerino Nyderlandų bėgikė Femke Bol – 52.03 sek. Šios 3 sportininkės dabar yra greičiausios per visą rungties istoriją.

„Mačiau, kad likus vienam barjerui Dalilah dar buvo prieš mane. Tada tiesiog pagalvojau, kad turiu toliau laikytis bėgimo plano. Įprastai tikrosios lenktynės neprasideda tol, kol nepasiekiame 7-ojo barjero. Tiesiog bėgau ir atidaviau visas jėgas. Dabar esu euforijoje. Naujas pasaulio rekordas? Dar sunku tai komentuoti. Pirma reikia suvokti, ką padariau, o tada bus galima ir atšvęsti“, - sakė S.McLaughlin.

21-erių S.McLaughlin tai buvo pirmas olimpinis medalis karjeroje. 2019 m. pasaulio čempionato finale ji tenkinosi sidabru ir tada nepavijo D.Muhammad.

Finale be laiko liko amerikietė Anna Cockrell. Ji po finišo buvo diskvalifikuota, nes buvo išbėgusi už savo takelio ribų.

Finalo rezultatai:

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų