Kristina Timanovskaja | Instagram.com nuotr

Kristina Timanovskaja | Instagram.com nuotr

  Sekmadienį socialiniuose tinkluose pasigirdo pagalbos šauksmas – Baltarusijos lengvaatletė Kristina Timanovskaja ne savo noru buvo verčiama palikti Tokiją, nors jau pirmadienį jos lauktų antrasis startas olimpinėse žaidynėse. Kaip teigė pati K.Timanovskaja, jai buvo liepta varžytis vienoje iš estafečių, į kurią negalėjo atvykti kitos sportininkės dėl nesutvarkytų dopingo dokumentų. Ji šiai rungčiai nesiruošė ir socialiniuose tinkluose sukritikavo trenerius dėl priimtų sprendimų.

„Šiandien buvau įtraukta į 4x400 estafetės dalyvių sąrašą, nors nė vienas vyriausiasis treneris nenorėjo sužinoti nieko apie mano būklę. Niekada gyvenime nereaguočiau taip griežtai, jeigu pas mane kas nors iš anksto ateitų ir paaiškintų situaciją bei sužinotų, ar galiu nubėgti 400 metrų ir ar esu pasiruošusi. Jie nusprendė viską padaryti man už nugaros, nepaisant to, kad bandžiau sužinoti šią informaciją, tačiau sulaukiau tik ignoravimo. Patikėkite, nors niekada nebuvau nubėgusi 400 metrų, tačiau būčiau pasirengusi palaikyti komandą ir merginas bei eitu kartu su jomis tuo keliu, tačiau manau, kad valdžia turėtų mus gerbti kaip sportininkus ir kartais atsiklausti mūsų nuomonės. Kartoju: jeigu tokia situacija susiklostytų ir jie būtų žmogiškai į mane kreipęsi, būčiau padariusi viską, kas įmanoma, kad išbandyčiau save naujojoje distancijoje“, – šeštadienį socialiniuose tinkluose rašė K.Timanovskaja.

Nepaisant to, kad 24-erių metų sportininkė jau buvo išvežta į oro uostą, tačiau pagalbos ji sulaukė. Japonijos policija saugojo J.Timonovskają, o Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pirmadienį atskleidė, kad sportininkė naktį praleido oro uosto viešbutyje, prižiūrima Japonijos pareigūnų.

Vėliau Lenkija suteikė sportininkei humanitarinę vizą ir leido jai apsistoti ambasadoje Tokijuje. Trečiadienį ji turėtų palikti Japoniją ir skristi į Lenkijos sostinę – Varšuvą.

Kristina Timanovskaja | Instagram.com nuotr

Kristina Timanovskaja | Instagram.com nuotr

K.Timanovskaja BBC eteryje patikino, kad ji ir toliau myli savo šalį, o jos protestas nė kiek nesusijęs su politika: „Myliu savo šalį ir jos neišdaviau. Šita situacija susidarė dėl mūsų sporto funkcionierių klaidų olimpinių žaidynių metu“.

Sportininkė tikina, kad ateityje norėtų sugrįžti į Baltarusiją, bet tai padarys tik tada, kai žinos, kad jai gimtinėje niekas negresia.

„Žinau, kad to gali tekti laukti ir 5, ir 10 metų“, - sakė K.Timanovskaja.

„Global Athlete“ grupė po šių žinių paragino TOK nedelsiant suspenduoti Baltarusijos olimpinį komitetą, o šalies sportininkams leisti varžytis po neutralia vėliava.

Tuo tarpu pačioje Baltarusijoje apie K.Timanovskają kalbama taip, tarsi ji būtų šalies išdavikė. Valstybiniam kanalui interviu davusi šalies šuolininkė į tolį Nasstasija Mirončyk-Ivanova pažėrė kritikos tautietei.

„Taip elgtis tokio lygio atletei yra gėdinga. Gėda, kai tokioje situacijoje atsiduria sportininkė, ginanti mūsų šalies garbę ir vėliavą. Mes visi labai nusivylę jos elgesiu. Turiu pripažinti, kad ne vieną kartą man ji pasirodė neigiamai nusiteikusi mano ir kitų sportininkų atžvilgiu. Kiti atletai tai galėtų patvirtinti. Tai, ką ji padarė, užtraukė dėmę mūsų šaliai. Tai tikrai nemaloni situacija“, - rėžė N.Mirončyk-Ivanova.

Pats Baltarusijos olimpinis komitetas išplatino žinią, kad K.Timanovskaja dėl „emocinės ir fizinės būklės“ negali varžytisTokijo olimpiadoje ir daktarai rekomendavo jai grįžti namo. Sportininkė tai griežtai neigė ir teigė, kad medikai jos neapžiūrėjo ir ji jaučiasi gerai.

Kristina Timanovskaja | Instagram.com nuotr

Kristina Timanovskaja | Instagram.com nuotr

Baltarusijos sporto solidarumo fondo oficialus asmuo Anatolas Kotau turėjo artimą kontaktą su sportininke ir atskleidėė, kad Baltarusijos olimpinės rinktinės vadovai atvyko į olimpinį kaimelį ir liepė jai susikrauti daiktus, nes ji vyksta namo į Minską. Nieko nelaukdama, sportininkė paprašė Japonijos policijos pagalbos bei prašė politinio prieglobsčio.

„Bijau, kad Baltarusijoje galiu būti įkalinta“, – kalbėjo lengvaatletė. „Nebijau būti išspirta iš nacionalinės rinktinės, aš rūpinuosi savo saugumu. Manau, kad šiuo metu man Baltarusijoje yra nesaugu. Aš nieko nepadariau, tačiau jie vertė mane varžytis rungtyje ir norėjo išsiųsti namo“.

K.Timanovskaja 2019 m. tapo Universiados čempione, kai 200 m nubėgo lygiai per 23 sek. 2017 m. ji laimėjo Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionato sidabrą, kai 100 m įveikė per 11.54 sek. Baltarusijos čempionatuose ji turi daugiau nei 10 aukso medalių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (8)
Registruoti
Anoniminiai (8)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų