Simone Biles | Scanpix nuotr.

Simone Biles | Scanpix nuotr.

 Iš psichologinės duobės „pakilusi“ 24-erių amerikietė Simone Biles antradienį pasiryžo dalyvauti Tokijo olimpiados sportinės gimnastikos pratimų ant buomo finale ir pasirodė sėkmingai – surinko lygiai 14 balų bei iškovojo bronzą. Ją aplenkė tik dvi kinės – Guan Chenchen (14.633) ir Tang Xijing (14.233).

„Nebuvo lengva trauktis iš tiek daug rungčių. Tiesiog fiziškai ir psichologiškai nebuvau pasiruošusi tiems startams ir nenorėjau rizikuoti savo sveikata. Man fizinė ir psichologinė sveikata yra svarbesnė už visus medalius, kuriuos galėčiau iškovoti. Pratimuose ant buomo norėjau sudalyvauti dėl savęs, nes tai man reiškė labai daug, o medalio laimėti tikrai nesitikėjau. Manau, kad reikėtų garsiau kalbėti apie sportininkų psichologiją. Aš žinau, ką mums tenka išgyventi, kaip mes esame spaudžiami laimėti bet kokia kaina. Reikia suprasti, kad mes nesame tik kažkokie šou kūrėjai, mes esame žmonės, o sporto užkulisiuose dedasi tokie dalykai, su kuriais turime kažkaip susitvarkyti“, - sakė S.Biles.

Amerikietė 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiadoje laimėjo auksą komandinėse varžybose, daugiakovėje, atraminiuose šuoliuose ir laisvuosiuose pratimuose bei bronzą – pratimuose ant buomo. Tokijuje ji pridėjo sidabrą komandinėse varžybose ir bronzą pratimuose ant buomo. S.Biles dėl psichologinių problemų komandinių varžybų nebaigė, vėliau atsisakė startuoti daugiakovės, atraminių šuolių, pratimų ant įvairiaaukščių lygiagrečių ir laisvųjų pratimų finaluose.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų