Karolis Girulis | Vytauto Dranginio nuotr.

Karolis Girulis | Vytauto Dranginio nuotr.

 Pirmadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse antrą kartą startavo 34-erių metų šaulys Karolis Girulis, tačiau rungtyje, kurioje įprastai demonstruoja geriausius savo rezultatus, lietuvis į finalą nepateko.

K.Girulis šiandien varžėsi kulkinio šaudymo iš trijų padėčių 50 m atstumu kvalifikacijoje, kurioje surinko 1163 taškus (385 pritūpus ant kelio, 393 – gulint ir 385 – stovint) bei užėmė 25-ą vietą iš 39-ių šaulių. Iki aštuntosios vietos, garantuojančios patekimą į finalą, K.Girliui pritrūko 13 taškų.

K.Girulis buvo vienas iš lėčiausiai šaudančių sportininkų šioje rungtyje. Kai visi jau šaudė atsigulus, K.Girulis dar šaudė pasirėmęs ant vieno kelio. Visgi šiame sporte tai įtakos rezultatui neturi ir svarbiausia yra užbaigti savo pasirodymą per 2 valandas ir 45 minutes.

Jeigu 10 m atstumu šauliai į taikinį taikėsi visiškai uždaroje patalpoje, tai 50 m rungtyje šūviai buvo atliekami pusiau atviroje erdvėje.

Kaip po pasirodymo kvalifikacijoje kalbėjo K.Girulis, šiandien netrūko vėjo, dėl ko ir jo šaudymas buvo lėtesnis – šauliui nepavyko prie jo prisitaikyti.

„Esu šiek tiek nusivylęs, nes rezultato tikėjausi geresnio. Šiandien netrūko ir klaidų, buvo daug žaidimo su vėju ir daug kartų nepavyko jo pagauti, kai šūviai būdavo tikrai geri, tačiau vėjas juos kažkiek pakreipdavo ir likdavo 9,8 ar 9,9. Dar vis jaučiu daug emocijų, galvoje bandau dėliotis, kas ir kodėl įvyko. Pati pradžia buvo pakankamai sudėtinga, klūpint buvo pakankamai sunku atsisėsti, nes jautėsi pulsas ir neradau, iš kur jis atsirado. Visą laiką šaudžiau tokiame judesyje“, – kalbėjo K.Girulis. „Laikas manęs nespaudė, nes puikiai žinojau, koks yra mano ritmas stovint. Pradžioje buvo sunku žaisti su ritmu, nes nesupratau, kas vyksta su vėju. Daug laiko pralaukdavau, reikėdavo atsišviežinti padėtį, nes nutirpdavo ranka, pavargdavau sėdėti ir atsirasdavo įtampa. Tempiau tiek, kiek buvo įmanoma.

Kovojau iki paskutinės minutės, išnaudojau ir laiką, laukiau, kada kiek aprims vėjas. Šiandien tiesiog tokia diena, bet manau, kad padariau viską, o gailėtis dėl to, kas jau įvyko – neverta, reikia ruoštis sekantiems dalykams“.

Nors priežasčių dėl prastesnio rezultato nei pats šaulys tikėjosi yra ne viena, tačiau dabar K.Girulis nelinkęs skųstis tuo, kam lyg ir buvo pasiruošęs.

„Visas dienas treniravomės ir tas pulsas tai atsirasdavo, tai pradingdavo. Galbūt tai dėl emocijų. Kadangi jaudiniesi ir savyje jauti nerimą, tas pulsas padidėja, tačiau jis yra pas visus. Oras įtaką daro ir tai nėra namų sąlygos, bet buvo pakankamai daug laiko prisitaikyti ir treniruotėse rodžiau geresnį rezultatą. Šiandien vėjas buvo kitoks, nei visas dienas prieš tai, bet sakyti, kad šiandien kažko neįvykdėme, taip pat negaliu, nes buvome tam pasiruošę“, – sakė K.Girulis.

Prieš savaitę K.Girulis varžėsi šaudymo 10 m atstumu kvalifikacijoje, o tada lietuvis surinko 624,3 taško bei tarp 47 sportininkų užėmė 28-ą vietą. Nuo finalinio aštuoneto jį skyrė 4,9 tšk.

Tai buvo pirmoji K.Girulio olimpiada karjeroje. Šaulys teigė, kad su treniruotėmis jo pasąmonėje augo viltys viršyti galimybes, tačiau tas susikurtas spaudimas nepadėjo parodyti geresnio rezultato.

„Startas pirmoje olimpiadoje tikrai yra didžiulė patirtis ir didžiulis įrašas tavo gyvenime bei karjeroje. Apskritai, nesu nusivylęs, kad neiškovojau aukštesnių vietų, nes rezultatai tikrai nėra prasti. Maždaug tai, kam buvome pasirengę, tą ir pasiekėme. Treniruotės rodė šiokį tokį progresą ir galbūt koją pakišo tas tikėjimas padaryti daugiau. Viduje tas jaudulys gimsta ir auga, o pasąmonėje susidėlioja tam tikros mintys ir veiksmai. Dabar reikės pergalvoti kas atsitiko ir ką galima būtų pakeisti, kad būtų geriau“, – kalbėjo K.Girulis.

Titas Pacauskas
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų