„Tottenham“
67 min.
0
:
1
Atsinaujins po sek
„Chelsea“
Charlotte Worthington ir Raven Saunders | Scanpix nuotr.

Charlotte Worthington ir Raven Saunders | Scanpix nuotr.

 Sekmadienis Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse buvo dar viena įsimintina diena, padovanojusi daug nepamirštamų akimirkų.

Pirmą kartą istorijoje olimpiadoje vyko BMX dviračių laisvojo stiliaus varžybos. Čia aukso medalį iškovojo britė Charlotte Worthington. Jai pirmas bandymas finale buvo nesėkmingas (38.60), bet antru mėginimu ji surinko net 97.50 balo ir sukūrė istoriją, kai atliko „360 backflip“ triuką. Anksčiau to nebuvo padariusi nė viena moteris.

Moterų rutulio stūmime triumfavo kinė Gong Lijiao su karjeros rekordu – 20,58 m. Sidabrą laimėjo charizmatiškoji amerikietė Raven Saunders (19,79), o bronzą – legendinė Naujosios Zelandijos sportininkė Valerie Adams (19,62).

R.Saunders vėliau vykusioje apdovanojimų ceremonijoje nusprendė protestuoti ir sukryžiavo rankas. Ji sakė, kad sukryžiuotos rankos žymi kryžkelę, kurioje susitinka visi užguiti žmonės. 25-erių R.Saunders yra juodaodė homoseksualė, todėl priklauso ne vienai mažumai, susiduriančiai su įvairiomis problemomis.

„Čia už juodaodžius, už LGBTQ bendruomenę ir už psichologinių problemų turinčius žmones. Mes suprantame, kiek daug žmonių stebi mūsų pasirodymus ir nori, kad mes išsisakytume už juos. Gera būti stipriai, bet normalu būti ir silpnai. Normalu, jei tau kartais reikia kitų žmonių pagalbos“, - aiškino R.Saunders.

Prieš prasidedant paskutinei olimpiados savaitei medalių įskaitoje tebepirmauja Kinija – 24 aukso, 14 sidabro ir 13 bronzos medalių. JAV užima antrą vietą (20 aukso, 23 sidabro, 16 bronzos), o šeimininkai japonai vis labiau atsilieka (17 aukso, 5 sidabro, 9 bronzos).

Estija (1 aukso, 1 bronzos) dalijasi 43-46 vietas su Baltarusija, Fidžiu ir Uzbekistanu, o Latvija (1 aukso) dalijasi 47-53 vietas. Medalius jau laimėjo 76 šalių sportininkai.

Medalių įskaitos lyderių dešimtukas:

Medalių įskaitos lyderių dešimtukas | Organizatorių nuotr.

Medalių įskaitos lyderių dešimtukas | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (5)
Registruoti
Anoniminiai (5)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
ANGLIJA